bez brodzika

Moderator: Paulina

bez brodzika

Postautor: Ciociosan » 30 lis 2009 11:29

Mało miejsca pozostało mi na łazienkę i chciałbym żeby kabina nie zdominowała jej całkowicie. Zastanawiam się na prysznicem bezbrodzikowym. Myślę tylko czy łatwo utrzymać coś takiego w czystosci, i jak to sie wogole sprawdza. Jeśli macie jakieś fotki będę wdzieczny :)
Awatar użytkownika
Ciociosan
 
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2009 09:19

Re: bez brodzika

Postautor: Bidon » 30 lis 2009 23:55

Weż pod uwagę jedno. Jeżeli chcesz mieć brodzik podłogowy, to musisz miec odpowiednio przygotowany odpływ z tego brodzika, tzn musisz zorientowac sę gdzie odpływ z brodzika wchodzi do pionu kanalizacyjnego. Jezeli zidentyfikujesz te dwa punkty, pamietaj, ze odpływ z broddzika musi znajdowac się wyżej niż miejsce gdzie łaczy się on z pionem kanalizacyjnym . Co to w praktyce oznacza - otóż to, że rura odprowadzająca wodę z takiego brodzika musi "wchodzić" w podłogę zeby zapewnić odpowiedni skos.
Reasumując, jezeli dopiero projektujesz dopiero swoje lokum uwzględni to w planach. Jezeli już masz zainstalowaną kanalizację i myślisz o zmianie to przystosowanie jej do brodzika w podłodze może być kłopotliwe, tym bardziej im dalej masz odpływ brodzika od pionu kanalizacyjnego.
Mam taki od 6 miesięcy - sprawuje się bardzo dobrze i jest efektowny. Nie kupowałem gotowego tylko został zrobiony z płytek. Oczywiście płytki muszą byc odpowiednio przycięte, zeby tworzyły chociaż minimalny spadek w kierunku odpływu.
Bidon
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2009 12:21

Re: bez brodzika

Postautor: rasiak » 02 gru 2009 12:50

widziałem ostatnio prysznic tak wykonany - jedyny próg ograniczający wypływ wody na łazienkę (pomijając odpowiedni spadek) powstanie po zamontowaniu drzwi szklanych, do których przychodzi taki próg, na którym siada po zamknięciu uszczelka - nie wiem jak to dobrze opisać. Dla mnie super, też tak chcemy w swoim domku. Rozmiar prysznica nie ograniczony jakimś brodzikiem więc może być duży , można wykonać sobie siedzisko, półeczki i co tam komu przyjdzie do głowy.
Wykonawca twierdził, że odpływ jest nie taki standardowy, tylko o większej przepustowości wody, więc raczej o zalanie łazienki tak czy tak trzeba by się pewnie postarać
Awatar użytkownika
rasiak
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2009 10:02

Re: bez brodzika

Postautor: Martin » 10 gru 2009 02:20

Ja kupilem taka listwe - to sie nie nazywa sciekowa tylko dowodnieniowa i kosztowala mnie, bagatela, 1300 - ma 90 cm no i brodzik ma jeden kąt - a nie jest czetrospadowy w keirunku otwartej kratki:)

dla mnie super - o to mi chodziło, choć nie ukrywam, że w poznaniu mialem klopoty ze znalezieniem tego cuda (viega) - tzn. w koncu dalo sie sprowadzic, ale zobaczyc na zywo sie nigdzie nie dalo.
Awatar użytkownika
Martin
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2009 01:37

Re: bez brodzika

Postautor: Tatiana » 17 gru 2009 02:13

Takie rozwiązanie bez brodzika to na pewno świetna sprawa, zwałaszcza stylistyczno-estetyczna. U nas jednak pojawił się nieoczekiwany problem
Woda u nas jest trochę zakamieniona, a na podłodze w łazience mamy ciemne płytki z granatowymi fugami. Problem polega na tym, że te fugi były granatowe tylko jako nowe, a teraz są granatowe tylko po odkamienieniu. Po kilku myciach są szare i brzydkie. Nikomu nie będzie się chciało dokładnie ich pucować każego dnia. Piszę to tylko po to by inni mogli uniknąć naszego blędu jeśli chodzi o dobór fugi i płytek, bo prysznic bez brodzika to naprawdę świetne rozwiązanie.

pozdrawiamy
Tatiana
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2009 09:42


Wróć do Łazienka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu