Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Moderator: Paulina

Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Postautor: Michalina » 26 cze 2009 03:19

Czeka mnie niedługo remont łazienki i nie mogę się na nic zdecydować. Zależy mi na tym, żeby mieć prysznic, ale sufit jest pełen spadów, więc pomysł tradycyjnego ustawienia kabiny przy ścianie zdecydowanie odpada. Czy mogę złamać zasadę i umieścić prysznic bliżej centrum pomieszczenia? A jeśli tak to w jaki sposób to zrobić, jak miałaby wyglądać taka konstrukcja?
Michalina
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2009 19:28

Re: Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Postautor: Anna » 26 cze 2009 21:37

Nie masz się co martwić. Problem wanna czy prysznic nieprzerwanie spędza sen z oczu designerom. Dlatego też na rynku dostępnych jest wiele niekonwencjonalnych rozwiązań, także do takich łazienek, gdzie jest mało miejsca, albo trudno cokolwiek ustawić. Rozwiązań jest kilka. Jeśli spady przy ścianach nie blokują możliwości wyprostowania się to możesz zdecydować się na brodzik i osłonić go zabudową na przykład ze szklanych pustaków, możesz wówczas uzyskać niebanalny kształt imitujący kabinę prysznicową, ale w takich wymiarach, aby wszystko pasowało do Twojej łazienki. Rozwiązaniem może też być klasyczna wnęka z kotarą. Jeśli jednak faktycznie postanowisz, że najlepsze miejsce do kąpieli nie będzie sąsiadowało z żadną ścianą, jest i na to kilka sposobów. W tym wypadku możesz kupić kabinę prysznicową wolnostojącą lub zdecydować się na stworzenie własnej konstrukcji z płyty, dzięki której wykreujesz unikatowy kształt. Musisz jednak pamiętać, że takie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w dość dużych łazienkach.
Anna
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009 19:23

Re: Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Postautor: Andrzej » 03 lip 2009 13:09

Nie wolno Ci jednak zapomnieć o wyzwaniach związanych z montażem kabiny wolnostojącej. Występują trudności w instalacji, ponieważ wymaga ona specjalnego systemu doprowadzania i odprowadzania wody. Jeśli natomiast zamiast kupna zdecydujesz się na samodzielne postawienie kabiny musisz zachować szczególną ostrożność i postarać się, aby była ona stabilna. Instrukcje jak samemu stworzyć, taką konstrukcje są dostępne w Internecie, jednak popularne spiralne kształty tych obiektów są mało stateczne.
Andrzej
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2009 19:18

Re: Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Postautor: Vanessa » 16 wrz 2009 08:47

MAm wrazenie ze nie ogladasz czasopism. Prysznic moze byc wszedzie gdzie tylko sobie zazyczysz.
Problem jedynie w tym zeby znalezc potem odpowiedniego wykonawce ktory to wykona..
Vanessa
 
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2009 08:16

Re: Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Postautor: Bianka » 16 wrz 2009 09:00

Wlasnie szukam wykonawcy do lazienki i nie wiem jak ocenic goscia czy sie na tym zna i nie zrobi mi zadnej fuszerki?
Czy ja jakies pytania ktore powinnam mu zadac przed zdecydowaniem sie na niego? NIestety wszyscy wykonawcy z polecenia od znajomych juz sa zajeci??
Bianka
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2009 08:49

Re: Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Postautor: Magda.Mała.Mi » 25 paź 2009 17:18

wow, swietny pomysł :)
Magda Mała Mi
Awatar użytkownika
Magda.Mała.Mi
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2009 07:34

Re: Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Postautor: Mokrazuzka » 02 lis 2009 09:15

Jak widać kabina prysznicowa nie zawsze musi być w rogu. Nie musi nawet za bardzo przypominać kabiny:
Załączniki
Kabina rustykalna.jpg
Kabinka rustykalna:)
Mokrazuzka
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2009 09:13

Re: Czy prysznic zawsze musi być w rogu?

Postautor: Bolec » 03 lis 2009 12:07

Jak dla mnie - powinno sie znaleść w rubryce osobliwości. No rozumiem, gdybycałe poddasze było w drewnie, to taka drewniana kabinka by się broniła, a tak? Cyt. klasyka, wygląda to jak g... w lesie. Z całym szacunkiem do tfórcy :D
Awatar użytkownika
Bolec
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2009 12:05


Wróć do Łazienka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu