Czy warto kupować w IKEA?

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: Miśka » 11 gru 2015 15:58

Drobne rzeczy do wystroju wnętrz - zdecydowanie tak, meble, które mają służyć na lata - nie polecam. Z własnego doświadczenia wiem, że trwałość mebli kupowanych w mniejszych firmach zajmujących się tylko produkcją mebli i wystrojem jest zupelnie inna niż tych z sieciówek. A ceny często nie są wcale tak różne.

Łatwiej jest pójść i kupić wszystko w jednym miejscu, ale jeśli poświęcimy trochę czasu na szukanie, mamy jednocześnie pewność, że nikt nie będzie mial tak urządzonego mieszania jak my. :)
Miśka
 
Posty: 18
Rejestracja: 23 paź 2015 14:49

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: Agnieszka31 » 15 sty 2016 14:16

A ja uważam, że tak ponieważ mają dobre produkty w fajnych cenach. Mam stamtąd kilka rzeczy ;)
Awatar użytkownika
Agnieszka31
 
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2014 08:54

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: baska » 19 sty 2016 14:03

Najlepiej oczywiście meble od stolarza :P Ale Ikea wg mnie ma dobry stosunek jakości do ceny. I czasem naprawdę fajne designy :)
baska
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2016 13:57

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: klarysa » 06 lip 2016 08:05

z meblami IKEA jest różnie, na pewno nie jest to jakość najwyższych lotów. Ale moim zdaniem meble które nie są będą jakoś bardzo eksploatowane, czyli jakieś komody, półki, szafki spokojnie się nadają do korzystania.
klarysa
 
Posty: 82
Rejestracja: 06 lip 2016 07:36
Lokalizacja: Skawina

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: domka12 » 11 lip 2016 12:52

Ogólnie Ikea to pomysłowy i tani sklep. Ja lubię kupować z tamtąd rzeczy chociaż wiadomo że nie takie najważniejsze, np. meble do kuchni. Ale jakieś szafki czy pułki to tak dlaczego nie :)
http://www.akcesoria.meble.pl/p28831,zawias-nozycowy-pol-met.html
domka12
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2016 12:44

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: aranzator » 10 sie 2016 10:16

Ikea rządzi, jeśli chodzi o design mebli, jakie mają w ofercie. W żadnym innym katalogu nie widzę tylu pomysłowych rozwiązań na każdą przestrzeń i jeszcze rewelacyjnie wyglądających jak tam.
A o jakości tych mebli to różnie mówić, bo nie powie się niczego odkrywczego, tak samo jak przy pozostałych sklepach meblowych. Ja mam u siebie parę rzeczy kupionych w Ikei i nie mam powodów, by narzekać.
Najbardziej mnie cieszy szafa modułowa z szufladkami na bieliznę, która naprawdę pozytywnie wpłynęła na postrzeganie całej sypialni i dzięki niej zaoszczędziłem sporo miejsca.
Awatar użytkownika
aranzator
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2016 09:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: christopher » 17 sie 2016 09:13

Ceny są w miarę przystępne lecz wiadomo że jeśli ktoś mieszka za miastem i ma w pobliżu sklep meblowy to może sobie wybrać czy taki sklep czy ikea. Ja słyszałem różne opinie o ikea i jestem ostrożny jeżeli chodzi o kupowanie tam większych gabarytów choć wiadomo że niska cena to niska jakość ale trafiają się tam też perełki. Dlatego najlepiej sprawdzać w kilku miejscach by mieć wybór. ;)
christopher
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 sie 2016 07:37

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: AgataLatawczyk » 05 gru 2016 13:28

Według mnie jakość mebli z Ikei jest średnia, takie 5.5/10, za to wygląd, wybór i cena po 10/10.
AgataLatawczyk
 
Posty: 16
Rejestracja: 11 paź 2016 09:07

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: GAlutka » 21 gru 2016 16:53

ja uważam że te tansze są słabej jakości, ale to oczywiste raczej, z kolei meble np drewniane, rewelacja, bo mam komplet i jestem bardzo zadowlolona:) i cudowny fotel mają ;)
GAlutka
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2016 15:36

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: ania112 » 27 gru 2016 15:14

Ikea jest w porządku, tania, w różnych stylach, dużo produktów.
wiadomo, że najtańsze rzeczy są słabe ale jak się poszuka to można znaleźć naprawde fajne meble
ania112
 
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2016 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: modnestol1 » 23 lis 2017 09:26

Ikea to typowa "masówka" Wiadomo jest sporo ludzi którzy kupują tylko w Ikei. Dla mnie Ikea jest bez wyrazu
modnestol1
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2017 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy warto kupować w IKEA?

Postautor: klarysa » 20 lis 2019 13:32

Wydaje mi się, że jednak warto kupować tańsze meble. Ja na przykład do biura prawie wszystko będę zamawiać z tego sklepu. Wiadomo iż z czasem się to zniszczy, zresztą biegając między produkcją a biurem naniesie się mnóstwo pyłu kurzu etc. Wiec trzeba się z tym liczyć. Pewnie zanim do tego dojdzie to sie już zmieni oferta, ale na razie czekam na wyczyszczenie placu pod budowę i potem będzie jeszcze montowanie pali. Firma http://aprofi.pl/ miała na szczęście jeszcze terminy w tym roku, bo bym się w czasie harmonogramu z projektu nie wyrobiła.
klarysa
 
Posty: 82
Rejestracja: 06 lip 2016 07:36
Lokalizacja: Skawina

Poprzednia

Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu