decyzja

Luźne rozmowy na luźne tematy...

Moderator: Paulina

decyzja

Postautor: zosia30 » 03 lut 2017 21:10

Mam takie małe pytanie odnośnie w wyborze chrzestnych. Jakie osoby mogą nimi zostać? czy samotna matka z dzieckiem lub po rozwodzie małżeństwo (ślub kościelny lub cywilny) czy oni też mogą zostać chrzestnymi?
zosia30
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2017 21:09

Re: decyzja

Postautor: roberto » 06 lut 2017 10:46

Tak. Chrzestny musi być ochrzczonym i być katolikiem aby zostać chrzestnym. Musi on przedstawić dla księdza który udziela chrztu zaświadczenia że jest katolikiem.
roberto
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2017 10:44
Lokalizacja: warszawa

Re: decyzja

Postautor: Martini88 » 06 lut 2017 14:12

Hej, znam historie kiedy ksiądz nie pozwolił mojej koleżance zostać chrzestną ponieważ nie miała ślubu z ojcem swoich dzieci... Jednak w innej parafii trafił się lepszy ksiądz, który nie robił żadnych problemów pod tym względem. Najlepiej będzie jak pójdziesz do swojego kościoła i zapytasz księdza. Pozdrawiam! :)
Martini88
 
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2017 13:54

Re: decyzja

Postautor: SebeSebe » 08 sty 2018 11:06

To faktycznie chyba zależny od "widzi mi się" księdza. Najgorzej jest w małych miejscowościach, gdzie każdy o każdym wszystko wie i zazwyczaj księża złośliwie nie dopuszczają takich osób do bycia chrzestnymi, a tak naprawdę nie mają do tego żadnych podstaw.
SebeSebe
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 gru 2016 12:29


Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu