Dom ekologiczny

Luźne rozmowy na luźne tematy...

Moderator: Paulina

Dom ekologiczny

Postautor: magda906 » 25 cze 2017 12:32

Co sądzicie o domu ekologicznym? Sprawdzi się taki dom w budownictwie? Widziałam takie domy i czytałam dużo o nich na: http://ecoreadyhouse.pl/dom-ekologiczny/ i przyznam, że są one fajne. Jednak obawiam się trochę jak to potem z pielęgnacją taką domu, czy to nie za drogo wychodzi. Ma ktoś z was doświadczenie w tym temacie?
magda906
 
Posty: 36
Rejestracja: 19 mar 2014 16:14

Re: Dom ekologiczny

Postautor: szalon » 19 lip 2017 23:30

Nie, domy ekologiczne zawsze wykorzystują najlepsze gatunkowo materiały, więc nie ma mowy o wysokich kosztach pielęgnacji. Co najwyżej początkowy koszt jest nieco większy od takich tradycyjnych rozwiązań, ale z czasem się on zwraca i przynosi duże oszczędności. Docelowo właśnie chciałabym mieć taki dom, zaplanowałam generalną przebudowę, oczywiście rozłożoną w czasie. Zacznę od zmiany elewacji na system dociepleń Caparola, na ten z włóknem węglowym - Carbon, ponieważ charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, więc zapewni dobrą izolację. Z czasem zmiany wprowadzę także w instalacjach, by całkowicie stworzyć dom ekologiczny i energooszczędny. Pewnie trochę czasu to zajmie, ale efekt końcowy warty jest tego zachodu :)
Awatar użytkownika
szalon
 
Posty: 44
Rejestracja: 30 paź 2011 12:41

Re: Dom ekologiczny

Postautor: MaziX99 » 20 lip 2017 10:25

dobry wybór :)
MaziX99
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2017 15:07

Re: Dom ekologiczny

Postautor: smertelk » 20 lip 2017 13:27

A tak szczerze to opłaca sie budować taki dom? Nie jestem pewien jaką formę budowy swojego domu wybrać i szukam jakiś ciekawych i nowoczesnych rozwiązań. Dobrze by było też jakby nie były to drogie rozwiązania
smertelk
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2017 13:21


Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu