Drewniany blat w łazience

Moderator: Paulina

Drewniany blat w łazience

Postautor: Fragile » 16 gru 2009 12:38

Idealnie pasowałaby mi do łazienki, kwestia tylko jak nalezy o niego zadbac, zeby nic się z nim nie dzialo, prosze o podpowiedzi :D
Awatar użytkownika
Fragile
 
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2009 14:37

Re: Drewniany blat w łazience

Postautor: Damian » 17 gru 2009 09:45

Jeśli chodzi o samo drewno to na taki blat to najlepiej zastosować mahoń albe teak. Jeśli chodzi o nasze ojczyste drzewa to dąb , grab czy buk. Kluczem do suksesu jest oczywiście fachowa impregnacja. Nadaje się do tego lakier typu higroskopijnego pownieważ pod wpływem wilgoci się utwardza. Świetny jest HARTZ-LAK. Moje meble od 12 lat są nim zabezpieczone i zupełnie nic sie z nimi nie dzieje
Awatar użytkownika
Damian
 
Posty: 8
Rejestracja: 05 lis 2009 09:21

Re: Drewniany blat w łazience

Postautor: Ponury Żniwiarz » 18 gru 2009 02:32

Ja dla odamiany w niedługim czasie zapodam sobie merbau olejowany w charakterze blatu :D . Jest po prostu przepiękny :D
Ponury Żniwiarz
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2009 13:01

Re: Drewniany blat w łazience

Postautor: filutek » 21 gru 2009 11:50

Witojcie, u nas w łaziecne nie mamy litego drewna a jedynie płytę oklejoną fornirem naturalnym. Mamy różne rodzaje fornirów wszystkie ładne polakierowane. Staramy sie dmuchać na zimne i nie chlapać za dużo. Jeśli już coś sie pochlapie to szybciutko wycieramy. Czyścimy normalnym płynem dwa razy w tygodnii już od czterech lat nic się z tym fornirem nie dzieje. wiec chyba wszystko jest ok?
Awatar użytkownika
filutek
 
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2009 07:40

Re: Drewniany blat w łazience

Postautor: Kiciunia » 22 gru 2009 11:45

Z pewnością, jeśli chodzi o blat w łazience to warto postwic na drewno egzotyczne. Można zakupić takowe w Casto o grubość 3 cm. Takie drewienka egzotyczne, są z natury ciemne, ale jeśłi ktoś lubi jeszze bardziej mroczne klimaty to może kupić jeszcze takie pomalowane ciemną na maksa lakierobejcą. Po kilku latach używania taki blacik wygląda u mnie jak nowy więc mogę śmiało polecić. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kiciunia
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2009 15:00

Re: Drewniany blat w łazience

Postautor: WawaRoksana » 19 gru 2013 12:00

Takie blaty drewniane mnie się bardzo podobają, chociaż mam cykora o ich wytrzymałość na wilgoć..
Mój dom, moja sprawa, ale lubię fajne pomysły:)
Awatar użytkownika
WawaRoksana
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 lip 2012 22:00

Re: Drewniany blat w łazience

Postautor: feniks » 15 wrz 2014 12:29

mysle, że producent stolarz czy tam projektant powinien doradzić w tej kwestii biorąc pod uwagę właściwości drewna i desenie słoi, korystyka też jest ważna a niektóre drewna są efektywniejsze od pozstałych, jesli chodzi o specjalistów drewna do łazienki z czystym sumieniem polecam firme kalvaro
feniks
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2014 12:13


Wróć do Łazienka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu