Gdzie kupować kwiaty doniczkowe?

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Gdzie kupować kwiaty doniczkowe?

Postautor: Alice » 03 lut 2014 15:28

Chodzi mi o jakieś ogólnodostępne markety, które oferują rośliny doniczkowe dobrej jakości. Gdzie warto kupować rośliny doniczkowe do mieszkania?
Alice
 
Posty: 14
Rejestracja: 25 lut 2011 20:08

Re: Gdzie kupować kwiaty doniczkowe?

Postautor: Paulina » 08 lut 2014 14:48

Polecam Obi i Tesco, odradzam Ikeę.
W zeszłym roku kupiłam w Tesco piękną poinsecję, która kwitła do końca lutego. W tym roku kupiłam na święta trzy cyprysiki - dwa z Ikei i jeden z Obi. Ten z Obi wygląda kwitnąco, jak w dniu zakupu, a z Ikei zmizerniały strasznie, a w ziemi pokazały się ziemiórki. To nie pierwsze rozczarowanie Ikeą jeśli chodzi o rośliny - poprzednia spleśniała, a jeszcze inna jakoś się trzyma, ale też choruje... Za to w Obi duży wybór a kondycja roślin znacznie lepsza.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Gdzie kupować kwiaty doniczkowe?

Postautor: kosek » 19 mar 2014 13:36

Polecam Obi , Leroy Merlin , jaki kwiat kupujesz? Ja zakupiłem hiacynty i bardzo jestem zadowolony :) Jako że nie miałem doświadczenia z roślinami itp. bardzo przydatny dla mnie okazał się blog http://www.twojekwiaty.pl/blog/hiacynty ... elegnowac/ , wiele się nauczyłem i cały czas wchodzę i zapoznaje się z nowymi wpisami cały czas się ucząc.
kosek
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2014 13:32

Re: Gdzie kupować kwiaty doniczkowe?

Postautor: kosek » 19 mar 2014 14:22

Polecam takie sklepy jak Ikea , Leroy Merlin , Obi. Jaką roślinkę chcesz kupić ? Ja ostatnio kupiłem w doniczce hiacynty dzięki blogu: http://www.twojekwiaty.pl/blog/hiacynty ... elegnowac/ bardzo spodobały mi się te kwiaty i chciałem je mieć w domu , przy okazji dużo dowiedziałem się na temat ich pielęgnacji.
kosek
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2014 13:32

Re: Gdzie kupować kwiaty doniczkowe?

Postautor: Alice » 30 mar 2014 14:11

Dziękuję za podpowiedzi i polecenie bloga, wszelkie porady nt ogrodnictwa mile widziane, bo nie mam chyba ręki do kwiatów :D
Na wiosnę chciałam kupić jakieś kwiaty do domu i na balkon (na nasionach niejednokrotnie się zawiodłam). Do domu kupiłam zamiokulkasy (ciężko je zepsuć i pięknie się rozrastają). Na balkon wybrałam gardenię i lobelię. A te hiacynty to zaczynają mi też po głowie chodzić... Widzę je u siebie na stole wielkanocnym. :)
Alice
 
Posty: 14
Rejestracja: 25 lut 2011 20:08

Re: Gdzie kupować kwiaty doniczkowe?

Postautor: kamyczek » 30 wrz 2015 11:05

Kupować nie, najlepiej odsadzać od kogoś. Wystarczy tylko kupić ziemię i doniczkę a kwiatek jest za free.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32

Re: Gdzie kupować kwiaty doniczkowe?

Postautor: Miśka » 23 paź 2015 15:56

Można też kupować w małych hurtowniach i sklepach ogrodniczych - tych stacjonarnych lub iinternetowych. Ja zawsze tak robie i powiem wam, ze można trafić tam na ciekawe sadzonki, ktorych nie można znaleźć w dużych hipermarketach. Co prawda, trzeba się naszukać, ale warto.
Miśka
 
Posty: 18
Rejestracja: 23 paź 2015 14:49


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu