Jach zharmonizować wnętrze?

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Jach zharmonizować wnętrze?

Postautor: salsa67 » 13 paź 2009 08:09

Witam mam pewien problem z salonem. Lubię różnorodność wzorów kolorów i materiałów, np. metal i drewno, ale boję się że wystój wyjdzie jakiś taki pstrokaty. Nie ukrywam, że i meble mają różne style
Jak sharmonizować takie wnętrze, żeby jednak stanowiło spójną całość? Co z kolorami ścian? Czy równiez mogę sobie pozwolić na odważne kolory.
Awatar użytkownika
salsa67
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2009 07:58

Re: Jach zharmonizować wnętrze?

Postautor: Gustawo » 13 paź 2009 11:37

by zharmonizować wnętrze dobrze jest wprowadzić jakiś element(elementy) spajające. Mogą to być detale (np. lustra, obrazy, dywan) w kształcie, lub uwidaczniające określone figury geometryczne, np. koła albo kwadraty. I ostrożnie z kolorami ścian. Jeśli sprzęty są jaskrawe, dobrze jest pomalować ściany na stonowane barwy, żeby wystrój wnętrza nie "walczył" kolorystycznie ze ścianami.
Gustawo
 
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2009 11:27

Re: Jach zharmonizować wnętrze?

Postautor: Brykiet6 » 19 paź 2009 13:31

Modne jest łączenie elementów charakterystycznych dla minionych epok i bardzo nowoczesnych. W takim przypadku należy jednak wybrać jeden wiodący motyw. Więc albo pionowe pasy na ścianie, albo meble z forniru, albo roślinne wzory. Sam tego nie wymyśliłem tylko wyczytałem gdzieś :)
Brykiet6
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2009 11:57


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu