Jak samodzielnie naprawić parkiet?

Panele, podłogi gotowe drewniane, terakota i inne rodzaje podłóg

Moderator: Paulina

Jak samodzielnie naprawić parkiet?

Postautor: Dorotha » 05 gru 2009 13:32

Witam, odkrycie tego forum było dla mnie takim trochę zaskoczeniem, trochę tu kameralniej niż na muratorze, czy gdzieindziej. Moja prośba jest prozaiczna. Mam parkiet od ponad roku i pojwaiły się na nim drobne uszkodzenia. Myślę że nie na tyle duże by wzywać cykliniarza. są jakieś domowe sposoby by naprawcić drobne skazy? Z pewnością znajdę tu odpowiedz. \\

pozdrawiam
Dorotha
 
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2009 13:29

Re: Jak samodzielnie naprawić parkiet?

Postautor: sebastian » 07 gru 2009 10:13

* Edytuj post
* Usuń post
* Raportuj ten post
* Informacja
* Odpowiedz z cytatem

Re: Macie jakieś pomysły na zarysowana skórę?

Nowy postprzez GoniaT. » 07 Gru 2009 11:02
Rzeczywście jeśli skaz na podłodze jest niewiele nie trzeba wzywać cykliniarza. Naprawę można przeprowadzić za pomocą dostępnych w sklepach szpachli i lakierow. Może ona być naprawde skuteczna i trwała. Trzeba trzymać się kilku zasad:
- Tym użytej szpachli musi odpowiadać rodzajowi lakieru. Jeśli nie uda się nam zdobyć odpowiednich informacji, zastąpny szpachlę mieszaniną pyłu drzewnego pozostałego do szlifowania z niewielką ilością lakieru
- Wczyszczony do żywego drewna parkiet należy najpierw pokryć lakierem rozcieńczonym sugerowanym przez producenta rozpuszczalnikiem ( do 15%) Kolejne warstwy lakieru powinno się nanosić zgodnie ze wskazaniami jego producenta. Połozony za wsześnie lub za późno może niedostatecznie zwizązać z poprzednią warstwą, przez do powłoka stanie sie mniej trwała.
- Jeśli do lakieru dostaną się drobiny pyłu zepsują efekt. Lepiej więc odlać nieco preparatu do osobnego pojemnika, by podczas pracy nie znieczyścić całości.

Jakie narzędzia trzeba posiadać?

papier ścierny dorbno i grubo ziarnisty, szlifierka, odkurzacz, lakier do drewna, szpachla do drewna, spachelka, szmatka, pędzel

pozdrawiam
sebastian
 
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2009 08:27


Wróć do Podłogi

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu