Jak urządzić pokój gościnny?

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: frodo890 » 03 gru 2009 11:56

Syn wyszedł był z dom i zwolnił nam sie pokój co zainspirowało mnie do urządzenia pokoju gościnnego. Nie orientuję się tylko jak powinien pokój? raczej sypialnia czy coś jak mały salonik z rozkładaną sofą? I jak z kolorami? Zaszaleć, czy zrobić bardziej stonowane...
Awatar użytkownika
frodo890
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2009 10:18

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: Feng Shui » 07 gru 2009 12:00

To może ja nieśmiało zaproponuje rozwiązania dotyczace pokoju gościnnego sugerowane przez feng shui:

- Niedopuszczalne jest łącznie pokoju gościnnego z sypialnia, gabinetem (biurem) lub garderobą, kuchnia i WC

- Gdy już zaistnieje sytuacja połączenia z kuchnia, należy wizualnie oddzielić te dwa pomieszczenia, aby móc jednoznacznie stwierdzić odrębność charakteru danych pomieszczeń. Należy w tym celu zastosować dwa różne materiały do ułożenia podłogi tych pomieszczeń oraz zaznaczyć listwą wykończeniową odrębność tych pokoi. Gdy w kuchni zastosujemy terakotę na podłodze to w pokoju gościnnym można ułożyć wykładzinę lub dywan. Wielofunkcyjność można zaznaczyć odmienną kolorystyką ścian lub fakturą tapety. Właściwe jest też zawieszenie na ścianach danego pomieszczenia obrazy o tematyce związanych z charakterem danego pomieszczenia. I tak w kuchni można zawiesić obrazy przedstawiające potrawy na półmiskach a w pokoju gościnnym zdjęcia swoich przodków lub bliskich.

- Zalecany kolor ścian: Biały, żółty, zielony.

- Typ umeblowania: Gdy salon jest miejscem spotkań towarzyskich to powinien posiadać odpowiednią prezencję. Dlatego też charakter pokoju gościnnego to ciepły, zapraszający i wygodny.

-Optymalny sektor domu dla pokoju gościnnego: Centralna część domu

-Telewizor nie powinien być głównym elementem wystroju pokoju gościnnego. Ważniejszy jest kominek ładne zdrowe kwiaty i miejsca do siedzenia.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Feng Shui
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2009 11:51

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: Nadzieja » 08 gru 2009 05:32

A czy taki pokój gościnny wam sie podoba?
Załączniki
pokój gościnny.jpg
Awatar użytkownika
Nadzieja
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2009 05:29

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: hihot » 10 gru 2009 15:45

Nadzieja pisze:A czy taki pokój gościnny wam sie podoba?


Rzeczyście nadziejo, bardzo ciekawie rozwiązany i niebanalny salon/pokój gościnny. Ja zaproponuję coś bardziej klasycznego z niedzowym kominkiem :)
Załączniki
pokój gościnny.jpg
hihot
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2009 10:58

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: słoneczko » 30 cze 2010 10:44

Oj z pokojem gościnnym to jest też czasem problem. Ale od czego są firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz, można wynająć jakąś firmę, która nam urządzi piękny pokoik. Jak np. n-design. Przynajmniej nie będziemy musieli się martwić tym, jak coś dobrać. Albo też jak się urządza pokój można się posiłkować różnymi już gotowymi aranżacjami, które dostępne są albo w necie, albo w czasopismach wnętrzarskich.
a tak poza tym to bardzo fajne pokoje tutaj pokazaliście.
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: bettyboop » 20 sie 2010 13:53

to zależy ile chce się przeznaczyć pieniędzy na ten cel, no i jaki styl się lubi, całkiem przytulnie wygląda ten pokój: http://www.facebook.com/photo.php?pid=2 ... =fbx_album wydaje mi się, że takie rozwiązanie idealnie pasuje na pokój gościnny, także może akurat spróbujesz urządzić pokój w stylu ekologicznym? :)
bettyboop
 
Posty: 59
Rejestracja: 28 kwie 2010 15:26

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: alideco » 30 sie 2010 10:01

Jeśli ktoś lubi przyjmować gości to myślę, że dobrze jest mieć wygodny stół i miejsca do siedzenia, a także oczywiście komfortową sofę. Mnie podobają się proste i oryginalne rozwiązania, jak na przykład taki salon z sosnowym wnętrzem (znalezione na esmebel.com)
Załączniki
marco1Family.jpg
alideco
 
Posty: 22
Rejestracja: 12 sie 2010 13:58

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: malinna » 25 maja 2011 13:36

Jesli chodzi o salon to ja chyba wolałabym coś bardziej przytulnego. Najlepiej żeby stół był w jadalni, a w pokoju gościnnym stoliczek do kawy i koniecznie wygodna ładna sofa, z której człowiek po ciężkim dniu pracy nie ma ochoty się podnosić. Coś w tym stylu (zdjęcie z arismebel.pl):
Załączniki
sofa kwiatki.jpeg
malinna
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2011 13:32

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: cometa » 14 paź 2011 15:29

Może coś w bardziej nowoczesnym stylu: http://n-design.pl/#/pl/galeria/rezyden ... zawa?p=364 Moim zdaniem jest tutaj dosyć odważne, ale ciekawe połączenie koloru czerwonego, czarnego i białego. Idealna aranżacja do pokoju gościnnego :)
cometa
 
Posty: 35
Rejestracja: 25 lis 2010 09:43

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: jolanta88 » 03 gru 2012 12:53

Skoro pomieszczenie nie jest duże to wybrałabym jasne kolory, bo optycznie je powiększyć. Polecam styl skandynawski, czyli wnętrza minimalistyczne :)
http://magazynconsido.pl/wywiady/wyrafi ... nowania-go
Załączniki
kraszewska20.jpg
jolanta88
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2012 12:41

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: WawaRoksana » 04 lis 2013 11:21

Co do wspomnianego stylu skandynawskiego, to rzeczywiście dziś w sklepach można znaleźć dużo fajnych dodatków tego nurtu, które salon czy gościnny bardzo fajnie urozmaicają.
Scandi Shop np - internetowy sklep z dodatkami skandynawskimi ma u siebie dużo fajnych propozycji:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
zdjęcia ze sklepu wzięłam (http://www.scandishop.pl/)

Takie fajne dodatki, które sprawiają, że w salonie robi się cieplej:)
Awatar użytkownika
WawaRoksana
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 lip 2012 22:00

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: Daniol » 29 kwie 2014 14:07

Patrzcie na to http://www.druknaszkle.pl/ ! ale super... coś całkiem nowego innego :) Podoba Wam się?
Daniol
 
Posty: 94
Rejestracja: 15 sty 2014 13:47
Lokalizacja: Racibórz

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: konowal » 12 maja 2014 10:54

warto ozdobić ściany, naklejkami, plakatami czy obrazami, popatrzcie tutaj: adecor24
www.adecor24.pl
konowal
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2014 10:50

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: panimaria » 16 cze 2014 12:00

Myślę, że nie ma tu reguły, możesz urządzić pokój tak, jak ci się podoba. Może tak, by i wam służył, np. jako gabinet?
sferawnetrz.com.pl
panimaria
 
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014 13:30

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: panimaria » 07 lip 2014 13:21

Najważniejsze by było wygodne łóżko :) Na co dzień pokój może być również twoim gabinetem
sferawnetrz.com.pl
panimaria
 
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014 13:30

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: anastazja4390 » 15 paź 2014 14:21

Jakiś czas temu też taki pokój remontowałam i wszystko zmieniałam. Teraz mam miejsce dla gości i nie tylko. Szukają wskazuwek na ten temat znalazłam taki wpis: http://kb.pl/teksty/2013/09/04/wymarzon ... je-salonu/ , bardzo mi pomógł. Myślę, że wam też się przyda i wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju, a do tego sami sobie obliczycie koszty jego stworzenia.
anastazja4390
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 sty 2014 18:20

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: konrad » 16 paź 2014 12:59

Jasne, wiele zależy od funduszy jakimi dysponujemy ale na szczęście teraz to już tak bardzo nie ogranicza. Widziałem kilka fajnie urządzonych wnętrz naprawdę niskim kosztem. Więc jednak się da - choć to będzie wymagało naturalnie więcej pracy i planowania, ale myślę że warto.
konrad
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2014 12:51
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: MelisA » 29 paź 2014 10:23

Uważam, że wyposażenie meblowe oraz dodatki są tak samo ważne, jak aranżacja ścian. I to nie kolor jest najważniejszy, a struktura farby. Po testowaniu wielu różnych producentów znalazłam markę ECORSON. Ich tynki dekoracyjne są warte swojej ceny.
http://www.ecorson.com/pl/Tynki_dekoracyjne.html
MelisA
 
Posty: 20
Rejestracja: 04 mar 2014 13:39

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: Mirandka » 30 paź 2014 07:29

najlepiej dość minimalistycznie ;) uważam, że lepiej manewrować z dodatkami później, bezpieczniej.
Mirandka
 
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2014 22:20

Re: Jak urządzić pokój gościnny?

Postautor: adaminio » 18 lis 2014 12:06

Bardzo fajnym pomysłem jest także umieszczenie na ścianach kamienia takie coś jak tutaj http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2014/listopad.html?page=17. Daje to bardzo fajny efekt sam taki mam i wygląda na prawdę super! ;)
adaminio
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2014 11:25

Następna

Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu