Jak zwiększyć szczelność ścianek działowych?

Moderator: Paulina

Jak zwiększyć szczelność ścianek działowych?

Postautor: Manuela30 » 09 mar 2013 18:43

Mam takie pytanie - planuję w domu postawić ścianki działowe, takie cienkie, które nie zabiorą wiele przestrzeni, ale pozwolą oddzielić jedną częśc pokoju od drugiej, przy czym... nie chciałabym że dźwięki z obu częście do siebie przenikały, jak to zrobić?
Jak zwiększyć dźwiękoszczelność?

Obawiam sie efektu, który spotkał mnie ostatnio podczas wizyty u psychologa (fachowiec ze znanego lekarza m.in). Jego [gabinet psychologiczny sąsiaduje z gabinetem alergologa i o ile nie przeszkadza mi słuchanie o czyichś alergiach na kurz, to niekoniecznie chcę, żeby inni słyszeli moje wynurzenia psychologiczne. I tego chcę uniknać w domu.
Pomozecie?
Awatar użytkownika
Manuela30
 
Posty: 142
Rejestracja: 17 lis 2012 10:16

Re: Jak zwiększyć szczelność ścianek działowych?

Postautor: Nina » 11 mar 2013 16:07

Najprostsze rozwiązanie to chyba inwestycja w ustrój izolacyjny, składający się z wełny mineralnej i płyty gipsowo-kartonowej, najlepiej wykonany na metalowym szkielecie o szerokości co najmniej 50 mm. Pokój ulegnie zmniejszeniu, ale podwyższysz swoją izolację akustyczną o 6dB. A to całkiem sporo!
Nina
 
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2013 21:39

Re: Jak zwiększyć szczelność ścianek działowych?

Postautor: kamilkarnowski » 27 paź 2016 07:51

Moim zdaniem najlepiej użyć pianki PUR bo pomimo cienkiej warstwy 10 cm ma najwydajniejsze właściwości izolacyjne, zresztą możesz tutaj sobie o tym poczytać: http://izolacje-denex.pl/dlaczego-pur
kamilkarnowski
 
Posty: 20
Rejestracja: 24 mar 2016 15:03

Re: Jak zwiększyć szczelność ścianek działowych?

Postautor: lilijka80 » 18 sie 2017 18:19

Ja ostatnio widziałam na stronie sowan.pl takie ściany akustyczne składane swg 120 i zamierzam taką kupić. Może to będzie najlepsze rozwiązanie? Bez żadnych dodatkowych remontów, po prostu stawiasz składaną ściankę.
lilijka80
 
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017 14:25


Wróć do Ściany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu