Łuki - czy są jeszcze modne??

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Łuki - czy są jeszcze modne??

Postautor: olgak » 20 kwie 2009 12:21

Witam, mam następujący problem remontuje swoje mieszkanie (w starej kamienicy), w którym jest dużo łuków - zamiast drzwi są wielkie wejścia z łukami... Pytanie moje jest więc następujące: czy łuki pozostawić czy przy okazji zlikwidowac i zrobić zwykłe proste prejścia/drzwi? Pytanie o tyle ważne że mieszkanie będę chciała sprzedać tak za dwa lata i nie wiem czy w/w łuki nie będą zaniżały wartości jako faux pas. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
olgak
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2009 19:40

Re: Łuki - czy są jeszcze modne??

Postautor: Markus » 24 kwie 2009 06:46

Witam, jeżeli nie są to tandetne styropianowe łuki, zrobione nieprofesjonalnie, to nie ma problemu, bo same w sobie łuki są ładne a skoro moda na nie była to na pewno wróci... Pozdrawiam.
Markus
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2009 06:43

Re: Łuki - czy są jeszcze modne??

Postautor: boej » 06 sie 2009 17:29

No niestety - modne nie są napewno. No może gdzieś na wchodzie - np w moskwie: łuczki, złoto i kryształy svarovskiego :-). U nas raczej nie bardzo ;)
Awatar użytkownika
boej
 
Posty: 14
Rejestracja: 13 kwie 2009 11:47

Re: Łuki - czy są jeszcze modne??

Postautor: Vanessa » 16 wrz 2009 08:24

Zalezy o jakie luki chodzi. Ja w swoim mieszkaniu tez mialam luki. Byly to stare piekne wykonczenia otworow drzwiowych. I mysle ze bez tego (zostawilismy je jedynie konserwujac) mieszkanie nie mialo by takiego charakteru jak ma do dzis. Przy sprzedazy nie bylo problemow
Vanessa
 
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2009 08:16

Re: Łuki - czy są jeszcze modne??

Postautor: Vanessa » 16 wrz 2009 08:30

Jeszcze jedno. JAk mozecie pisac co jest modne a co nie?
Wazne jest to aby sie we wnetrzu dobrze czuc.I krysztalki swarowskiego i luczki nad kazdym przejsciem to nie MOSKWA i tandeta. Straszne jest to jak sie probujemy nie wyrozniac w tym co robimy . Najlepiej jak kazdy bedzie mial identyczne mieszkanie - takie sterylne jak w czasopismach, prawda? A wszysy musza byc usmiechnieci jak na reklamie Blenda Med bo wtedy jest trendy....
Chyba sie juz pogubilam.... Ale chyba wiadomo co chce przekazac
Vanessa
 
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2009 08:16

Re: Łuki - czy są jeszcze modne??

Postautor: kyci-kyci » 22 wrz 2009 16:06

Chyba wolę wyróżniać się czymś gustowniejszym. Co sądzicie o skórze z bizona w salonie?
Ostateczny Krach Systemu Korporacji!
kyci-kyci
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2009 15:58

Re: Łuki - czy są jeszcze modne??

Postautor: Marian » 23 wrz 2009 17:44

Rozumiem, ze to zart, poniewaz bizon jest zwierzeciem endemicznym, wystepujacym w Ameryce Polnocnej, a w dodatku jest pod ochrona. Co za tym idzie skora bizona jest niedostepna. W swietle prawa nie mozna jej kupic nawet od rodziny, w ktorej jest ona od wiekow, chyba, ze masz taka w domu po pradziadku z Ameryki. Poza tym zwierzece skory niekoniecznie sa teraz na topie, choc co jakis czas w swiecie mody <ale raczej w sferze tekstyliow>, chyba, ze mamy doczynienia z miejscem spotkan kola mysliwych lub stara goralska chate.
Marian
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2009 19:22

Re: Łuki - czy są jeszcze modne??

Postautor: kyci-kyci » 23 wrz 2009 18:02

Drogi Marianie!
Dziękuję Ci za wyczerpującą wypowiedź, chciałam tylko podkreślić, iż w ten sposób można sprzeciwić się sterylności i bezosobowości, a co za tym idzie - bezduszności wnętrz bez łuków i innych indywidualnych dodatków. Jednakowoż, skóry bizona (to tylko taki przykład, spokojnie) nadają wnętrzu przytulność i pomimo skojarzeń z góralską chatą - swoisty klimat.
Aby jednak trzymać się tematu, nawiążę do tych nieszczęsnych łuków. Sądzę, że są one pretensjonalne, bowiem w nieodparty sposób nasuwają skojarzenia ze środowiskiem kościelnym (a może tylko mnie? Jak uważacie?) - nie wydaje mi się, aby pasowały do wielkich telewizorów plazmowych, dvd i nowoczesnego oświetlenia. Jeśli jednak ktoś decyduje się na ich pozostawienie - należy być już konsekwentnym i nie likwidować żadnego, pozostawienie jednego łuku będzie wyglądało jak próby tworzenia muzealnego nastroju oraz podkreślenie archiwizacji wnętrza.
Pozdrawiam serdecznie.
Ostateczny Krach Systemu Korporacji!
kyci-kyci
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2009 15:58


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu