Mała kuchnia

Moderator: Paulina

Mała kuchnia

Postautor: lilykos19 » 19 sty 2017 13:54

Hej Forumowicze!

Właśnie zakupiłam swój pierwszy w życiu własny kąt, pomimo wielu zalet ma jedną dosyć dużą wadę- małą kuchnie.
Czy macie może jakieś porady, wskazówki jak zagospodarowac małą przestrzeń kuchenna, powiększyć ją?

Będę wdzięczna
L.
lilykos19
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2017 13:45

Re: Mała kuchnia

Postautor: paullaa » 25 sty 2017 12:23

Przede wszystkim zrób meble na wymiar. Fachowcy doskonale doradzą w jaki sposób najlepiej rozplanować cały układ, żeby zyskać jak najwięcej na przestrzeni. Ja mogę Ci polecić http://meblon.com.pl/meble-kuchenne/ bo jak widzisz na ostatnich zdjęciach nawet małą i ciasną kuchnię da się fajnie, stylowo i przede wszystkim funkcjonalnie urządzić.
paullaa
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 gru 2016 15:06

Re: Mała kuchnia

Postautor: olakoniesz » 27 sty 2017 12:36

Wszystko zależy jak urządzisz kuchnię. Przede wszystkim musisz postawić na jasne kolory - jasne kolory ścian, jasne płytki, jasne meble... Warto pomyśleć o pojemnych meblach, im mniej urządzeń na widoku, tym kuchnia wydaje się bardziej przestrzenna i mniej zagracona :)
Awatar użytkownika
olakoniesz
 
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2017 15:28

Re: Mała kuchnia

Postautor: Martini88 » 06 lut 2017 14:18

olakoniesz pisze:Wszystko zależy jak urządzisz kuchnię. Przede wszystkim musisz postawić na jasne kolory - jasne kolory ścian, jasne płytki, jasne meble... Warto pomyśleć o pojemnych meblach, im mniej urządzeń na widoku, tym kuchnia wydaje się bardziej przestrzenna i mniej zagracona :)



dokładnie tak jak Ola mówi! Moja kuchnia gdy kupiłam mieszkanie miała ciemno brązowe kafle i ciemne meble. Wyglądała jak jakiś ciemny składzik :D
Postawiłam na jasne kolory i od razu jakoś przestrzenniej się zrobiło. Dobrze jest też wykorzystać szkło lub lustra. Optycznie powiększają pomieszczenie :)
Martini88
 
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2017 13:54

Re: Mała kuchnia

Postautor: olakoniesz » 09 lut 2017 10:44

Ja postawiłam na jasną kolorystykę i szczerze obawiałam się trochę tego, gdyż znajomi mówili, że najmniejsze zabrudzenie będzie widoczne. Jednak jasne kolory to nie tylko biały kolor, można pomyśleć też o beżowym, lub jego odcieniach :)
Awatar użytkownika
olakoniesz
 
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2017 15:28

Re: Mała kuchnia

Postautor: stapka18 » 20 lut 2017 11:39

Jasne kolory to jedno, ale jest jeszcze wiele innych rozwiązań dla małej kuchni. U mnie całość jest beżowo-brązowa. Mam więcej szafek wiszących i półek (zamawiałam na Szaserów w Kuchnie A3, bo robią kuchnie na wymiar). Można też użyć oczywiście luster i pobawić się kolorami, żeby wydobyć optycznie głębię, wydłużyć jakby pomieszczenie.
stapka18
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2016 13:13

Re: Mała kuchnia

Postautor: sebastian321 » 01 mar 2017 15:27

Moim zdaniem super efekt możesz uzyskać poprzez połączenie mebli z jasnego drewna z białymi lub kremowymi blatami np. z konglomeratu. Firma Technistone ma dużą ofertę takich blatów, więc na pewno coś znajdziesz dla siebie http://www.technistone.com/pl/color Dobrym rozwiązaniem może tez być uwzględnienie w projekcie szkła np. w postaci frontów szafek. Jasne kolory i szkło na pewno nadadzą twojej niewielkiej kuchni przestrzenności :)
sebastian321
 
Posty: 26
Rejestracja: 31 maja 2016 13:46

Re: Mała kuchnia

Postautor: zaladno » 06 mar 2017 11:23

ja mam małą kuchnie jest najlepsza :)
zaladno
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2016 23:42

Re: Mała kuchnia

Postautor: Hhhhgggfff » 09 mar 2017 17:47

U mnie w domu jest mała kuchnia i szczerze mówiąc jakoś czuję się w niej komfortowo . Jest tam wszystko co potrzeba. Tak naprawde eśli dobrze się wszystko poukłada i rozplanuję to na wszystko znajdzie się miejsce
Hhhhgggfff
 
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2017 17:38

Re: Mała kuchnia

Postautor: Paweł111 » 17 mar 2017 17:23

Jak większość, postawiłbym na jasne kolory – one optycznie powiększą przestrzeń. Może warto pomyśleć nad gładkimi, odbijającymi światło frontami szafek? U mnie jeszcze fajnie sprawdza się składamy stół przykręcany do ściany. Dzięki temu zaoszczędziliśmy sporo miejsca. No i oświetlenie oczywiście. Koniecznie górne i boczne. Może coś takiego w chromie się sprawdzi? : http://www.spotlight.pl/oferta,6265,6264/mads
Paweł111
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2017 17:21

Re: Mała kuchnia

Postautor: lilijka80 » 03 kwie 2017 14:48

ja sie dlugo sama meczylam z planowaniem kuchni, w koncu przekopałam internet i podjełam współprace z firmą Lamix, profeska i szybkie wykonanie a wybór mebli był bardzo duzy - rbili nam kuchnie na wymiar wraz z calym zaplanowaniem zagospodarowania
lilijka80
 
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017 14:25

Re: Mała kuchnia

Postautor: nadertyija » 06 kwie 2017 19:33

Myślę że najlepiej będzie pomalować kuchnię na jakiś jasny kolor i kupić jasne meble np coś takiego
http://homlando.com/kuchnia-econo-270-cm-zestaw-a,1472.html
. Takie zestawienie nieco powiększy przestrzeń. Dużą rolę odegra również odpowiednie oświetlenie. Nie zasłaniaj okien ciężkimi firanami. Nie wieszaj ich wcale albo kup jakieś krótkie firanki.
nadertyija
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2017 21:43

Re: Mała kuchnia

Postautor: lasekni » 14 kwie 2017 09:29

Ja mam w swojej kuchni białe meble, fakt, że widać brud, ale ja jestem chyba przewrażliwiona na punkcie czystości w kuchni i mam przynajmniej świaodmość, że po kilku latach mieszkania nie będą mi się fronty kleić ani blaty. Przetrzeć po gotowaniu i po problemie :D Natomiast problem z pomieszczeniem wszystkiego co potrzebuję w mojej małej kuchni to już temat, który mnie męczy od dawna.. Żałuję, że nie mam szafek pociągniętych do sufitu, zawsze możnaby schować jakieś rzeczy, których się rzadziej używa.
lasekni
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2017 07:33

Re: Mała kuchnia

Postautor: Zuzanna_ » 15 maja 2017 10:16

Zagospodarowanie małej kuchni, to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli się chce, aby wyglądała stylowo i elegancko. Jednak czasami umiejętnym dodatkiem można wyróżnić naszą kuchnię. Ja np. zdecydowałam się na blat z drewna HEVEA firmy DLH i jest piękny! Dzięki temu, że jest jasny, wraz z białymi kafelkami na ścianie powiększa nieco optycznie przestrzeń.
Zuzanna_
 
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2017 11:28

Re: Mała kuchnia

Postautor: jagodablaszaczyk » 20 cze 2017 09:42

Mała kuchnia to również problem w moim mieszkaniu i myślę, że w większości dawniej budowanych bloków.
Chcę się podzielić z Wami, jak mnie udało się optycznie powiększyć kuchnię - piszecie przede wszystkim o bieli, jednak nie czysty odcień nie należy do moich ulubionych, postawiłam na ecru i bardzo jasne szarości. Gładkie fronty, blat w kolorze jasnego drewna - podnosi również estetykę wnętrza, żadnych firanek w kuchni - klasyczne żaluzje w bardzo jasnym odcieniu szarości, metaliczne dodatki - klamka, uchwyty do mebli w kolorze srebra. Mam dużo rzeczy w swojej kuchni zatem pojemnik na te wszystkie rzeczy to prawdziwy "must have" - postawiłam na duże kwadratowe pudło z geometrycznymi pasami w kolorze granatu - trochę marynarski styl, ale sama biel jest monotonna ;)
jagodablaszaczyk
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2017 13:52

Re: Mała kuchnia

Postautor: paullaa » 28 lis 2017 12:52

Początkowo też myślałam że kuchnia o małej powierzchni może być problematyczna i mało praktyczna, jednak przekonałam się że to nie musi być prawda. Wszystko zależy od mebli kuchennych. W takich przypadkach najlepiej wybierać meble na wymiar, które idealnie dopasują się do kuchni. Ja zdecydowałam się zlecić realizację moich mebli kuchennych firmie http://www.kanet-meble.pl/meble-kuchenne.html , ponieważ nie tylko meble pasują idealnie do mojej kuchni, ale też są tak zaprojektowane aby były pojemne i praktyczne! Taka jest teraz i moja kuchnia! :)
paullaa
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 gru 2016 15:06

Re: Mała kuchnia

Postautor: wnusia11 » 28 lis 2017 15:03

Ja też długo głowiłam się jak zaaranżować małą kuchnię, w której dodatkowym mankamentem jest sufit ze skosem... Zdecydowałam się na kuchnie na wymiar, z której jestem bardzo zadowolona. Moja wymarzona, mała, ale własna! Polecam http://kompleksowo.pl/
wnusia11
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2017 14:53

Re: Mała kuchnia

Postautor: paullaa » 24 sty 2018 08:21

Co myślicie o nowoczesnej małej kuchni? Nie mam za dużo miejsca, jednak bardzo bym chciała mieć mały stoliczek z krzesłami w kuchni.. Bardzo fajne są krzesła https://www.italiastyle.pl/sklep/meble/krzesla/nowoczesny.html i w sumie to myśle że aż tak dużo miejsca to nie zajmie.. Co o tym myślicie?
paullaa
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 gru 2016 15:06

Re: Mała kuchnia

Postautor: Kabanos » 15 maja 2018 22:47

Dobrze jest poszukać odpowiedniego stołu i krzeseł, tak aby jak najlepiej wykorzystać ograniczone miejsce. Polecam https://stolpluskrzesla.pl oni mają mnóstwo fajnych zestawów do kuchni.
Kabanos
 
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2018 17:57

Re: Mała kuchnia

Postautor: klarysa » 16 maja 2018 07:26

Polecam fajny artykuł na temat http://www.rkglass.pl/blog/424-minimalistyczne-wnetrza jest masę pomysłów jak trochę rozjaśnić takie wnętrza, ale trzeba to oczywiście dostosować do swojej sytuacji.
klarysa
 
Posty: 82
Rejestracja: 06 lip 2016 07:36
Lokalizacja: Skawina

Następna

Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu