materac - jaki wybrać ?

Moderator: Paulina

materac - jaki wybrać ?

Postautor: Danka » 25 wrz 2012 20:30

Witajcie
Od pewnego czasu noszę się z zakupem solidnego materaca na łóżko. Uważam, że wygodne spanie jest podstawą, gdy ktoś pracuje cały dzień i może wypocząć tylko podczas snu. Ramę łóżka wybierałam wybrednie. Teraz pora na odpowiedni materac. Nie znam się na tych produktach, więc może ktoś coś podpowie? Czym się sugerować przy ew. zakupie?
Znalazłam ofertę w Max-Flizie, że dają 2 materace Sultan Max w niższej cenie. Myślicie, że warto? Jeśli miałoby to wyjść na moją korzyść, to wolę kupić dwa materace niż jeden. A co mi tam :) Zawsze może się przydać, a szczególnie, gdy ktoś planuje powiększenie rodziny ;)

http://www.max-fliz.com.pl/pl/promocje/ ... -materasso
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: carol32 » 02 paź 2012 14:39

Zależy ile chcesz wydać, ja osobiście jestem wielkim fanem materacy termoelastycznych. Są dość drogie ale wyjątkowo wygodne, dopasowuje się do ciała. Sprzyja relaksowi, rozluźnieniu mięśni. Materace z pianki termoelastycznej reagują na temperaturę ciała. Najtaniej znajdziesz na comfortbe, 1 osobowy kosztował ok 800zł
carol32
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2012 22:13

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: marlenak » 30 sty 2013 09:45

Materac dla to jest ogromnie ważną rzeczą, gdyż to od niego zależy jak będę funkcjonować podczas dnia. Lepiej dopłacić do lepszego i się wysypiać, ot taka moja rada :)
Dodatki do domu w [url=http://www.goodies.pl/]goodies[\url] i wnętrze staje się piękne.
marlenak
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2013 10:56

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: szalon » 02 paź 2013 18:56

Do sypialni polecam meble stąd: http://www.urokdrewna.pl/ . Łóżko z litego drewna bukowego, w dowolnym zabarwieniu można dostać już od 500zł. Materac do tego około 1000zł, bardzo dobry kieszonkowy.
Awatar użytkownika
szalon
 
Posty: 44
Rejestracja: 30 paź 2011 12:41

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: mateo.p84 » 28 lut 2014 22:08

materac powinien byc pol twardy zeby zachowac naturalna pozycje podczas spania ale nie za twardy zeby jakis komfort oczywicie byl. nie moze tez byc zbyt miekki bo wtedy miesnie podczas snu caly czas pracuja
mateo.p84
 
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2014 19:00

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: mela » 19 maja 2014 12:22

odpowiedni wybór materaca to jedno a drugie to dobór odpowiedniego stelaża. Od niego zależy komfort spania.
mela
 
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2014 12:14

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: mazur » 27 sie 2014 05:19

Gdybyś była zainteresowana to obecnie na antyalergiczne materace dość dużą promocję ma sklep Black Red White: http://www.brw.com.pl/materace/ - tutaj możesz je sobie przejrzeć. Tak więc moim zdaniem warto jest zerknąć czy na coś możesz sobie pozwolić.
Jednak na moje oko nie warto jest oszczędzać ale kupić sobie coś naprawdę wygodnego i komfortowego. Dzięki temu Twój kręgosłup będzie o wiele zdrowszy ale Ty również będziesz wstawała bardziej wypoczęta po nocy.
Lekarze ogólnie polecają średnio twarde ale wiadomo,że jest ot indywidualny wybór każdego.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mazur
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 mar 2014 07:04

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: fornir » 30 sie 2014 14:22

Mam też problem z materacem.
Co rano budzę się z potwornym bólem pleców.
fornir
 
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2014 08:26

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: lusi22 » 06 paź 2014 10:13

i trzeba pamiętać, żeby nie był zbyt miękki. bo na chwilę, na wypoczynek przed telewizorem super, ale spanie na miękkim materacu można przypłacić długotrwałymi bólami pleców.
lusi22
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2014 09:39

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: anastazja4390 » 01 gru 2014 17:18

Faktycznie plecy mogą boleć od spania na nieodpowiednim materacu. Proponuję kupować lateksowo - kokosowe. Włókna kokosa stabilniej utrzymują sylwetkę. Nie decydowałabym się na sprężynowy materac. Poczytaj sobie o materacach na http://krainamateracy.pl/. Jak zmienisz materac powinno być lepiej, a jak bóle nie ustąpią pomyśl może jeszcze o poduszce, bo nieodpowiednie ułożenie głowy i ucisk odcinka szyjnego kręgosłupa może dodatkowo powodować bóle głowy.
anastazja4390
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 sty 2014 18:20

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: ilonkaa » 11 gru 2014 08:01

Też mi się wydaje, że lepsze niż piankowe są te www.5materace.pl/materace_lateksowe. Są trochę droższe, ale plecy tak nie bolą. Ja osobiście wybrałam model Original Strong i jak na razie się wysypiamy:)
ilonkaa
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2014 08:22

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: barbarkaa » 11 gru 2014 16:23

Zgadzam się. Na bolące plecy chyba jednak najlepsze będą www.5materace.pl/materace_wysokoelastyczne i do tego może jeszcze jakaś wygodna poduszka?
barbarkaa
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2014 16:21

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: Eizzy » 16 gru 2014 10:49

To prawda, bardzo ważne jest to, na czym sypiamy. Dlatego myślę, że każdy powinien zainwestować w dobry materac, niezależnie czy ktoś ma problemy ze zdrowiem czy też nie. Materace trzeba dobierać m.in. do swojej wagi, pozycji w jakiej śpimy, wielkości łóżka. Ja posiadam materac termoelastyczny i jestem zadowolona. Kupiłam go na tej stronie: http://www.meblemix.pl/sypialnia/materace/. Mają tam bardzo duży wybór, więc bez problemu można wybrać idealny dla siebie.
Praca to ciągła walka. Do obiadu - z głodem, po obiedzie - ze snem.
Awatar użytkownika
Eizzy
 
Posty: 97
Rejestracja: 03 sie 2012 11:55
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: anetaK » 01 kwie 2015 10:27

A jak się sprawdza ten materac termoelastyczny?
Awatar użytkownika
anetaK
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015 11:32

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: Profesjonalny » 27 wrz 2016 10:13

W Ikei mają 25 lat gwarancji ale są wyższe klasy.
Profesjonalny
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 wrz 2016 09:35
Lokalizacja: Polska, Poznań

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: Natka99 » 09 lis 2016 14:46

Fakt, dobry materac to podstawa, ale tak prawdę powiedziawszy to każdy z nas ma inne wymagania i oczekiwania i dla jednego będzie ideałem kieszeniowy a dla drugiego lateksowy. Zanim kupiłam swój sporo się naczytałam i najeździłam po różnych salonach i każdy twierdził, że im droższy tym lepszy, guzik prawda. W sieci znalazłam bardzo pochlebne opinie o naszym producencie Meble Hot, gdzie bardzo fachowo i rzetelnie podchodzą do tego typu sprawy (co dość miło mnie zaskoczyło), dziś spię na idealnym dla mnie materacu i to za parę za połowę ceny, którą zapłaciłabym kupując w normalnym sklepie.
Natka99
 
Posty: 46
Rejestracja: 25 paź 2016 10:51

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: franek_kimono » 10 lis 2016 04:47

Przede wszystkim powinien być wygodny żeby dobrze się na nim spało . Ja zazwyczaj tym przede wszystkim kieruje się przy zakupie tego typu produktów . W dalszej kolejności znajdują się inne elementy takie jak kolor czy marka . Oczywiście istotny jest też czynnik cenowy . Na szczęście teraz jest taka konkurencja na rynku , że można pokusić się o kupno w miarę taniego i jednocześnie bardzo dobrego materaca . Nie tak dawno dokonywałem takiego zakupu i wiem , że wybór jest bardzo duży - to oczywiście odbywa się z korzyścią dla klientów . Trzeba też dodać , że bardzo dużo osób do końca nie wie, że spanie na bardzo miękkim materacu nie jest do końca zdrowe dla naszego organizmu . Trzeba zatem wybierać takie materace , które będą nieco twarde , żeby nasz kręgosłup był w zdecydowanie lepszej formie . Czytałem o tym poradniku i staram się , żeby kupowane przeze mnie materace były wygodne , ale nie całkowicie miękkie
franek_kimono
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2016 04:42

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: werkyz » 18 lis 2016 20:24

Materace termoelastyczne są rewelacyjne! Naprawdę polecam. Dużo cennych info na: http://www.materaceblog.pl/rodzaje-materacy/materace-termoelastyczne.html
werkyz
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2016 20:19

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: Torneo » 14 gru 2016 16:39

Dokładnie, sam taki posiadam i naprawdę nie ma się do czego przyczepić
Awatar użytkownika
Torneo
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2016 16:31

Re: materac - jaki wybrać ?

Postautor: werkyz » 02 sty 2017 18:38

Sama przed zakupem długo się zastanawiałam jaki materac wybrać i zdecydowałam się w końcu na lateksowy materac z tego sklepu: https://www.warszawa.materace.info/
Nigdy nie bylam tak zadowolona z materaca. Jest mega!
werkyz
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2016 20:19

Następna

Wróć do Sypialnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu