Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Postautor: Kipling » 12 lis 2009 13:02

Żonka męczy mnie, żebym kupił do salony meble kolonialne. Zastanawiam się tylko gdzie można kupić takowe po przystępnej cenie i czy wogóle materiał, z którego są zrobione sprawdza sie w naszym klimacie?
Kipling
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2009 13:00

Re: Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Postautor: MariaStewart » 18 lis 2009 10:32

Jeśli chodzi o materiał, to bynajmniej nie jest kolonialnym bo większość firm robi je z naszych poczciwych drzew, buków, dębów i takich tam, więc drewnem nie zaprzątaj sobie głowy, skup się na formie. pozdrawiam
Awatar użytkownika
MariaStewart
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009 10:10

Re: Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Postautor: Teneryfa » 14 gru 2009 11:45

Spośród wielu firm oferujacych meble kolonialne szczególnie polecam Ph Orient- mają naprawde przystępne ceny 3 razy taniej niż np. w Almi Decor . Wybór jest spory - z tego co mi jednak wiadomo meble kolonialne z egzotycznych gatunków są tylko ładne na wystawie - ponieważ tam, gdzzie są produkowane jest duza wilgotnosć powietrza, u nas przy centralnym moga się rozsychaci i stracić na urodzie. Zorientowałam się, że Dębowy dworek - http://www.debowydworek.pl/ robi meble na zamówienie klienta tak,że do złudzenia przypominaja kolonialne a są wykonane z naszego polskiego dębu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Teneryfa
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2009 10:02

Re: Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Postautor: Butterfly » 17 gru 2009 12:11

Również "odbiło" mi na punkcie kolonialnych i chciałbym w tym stylu urządzić sypialnię. Znalazłem piękne łóżko w Sharda Home w cenie okolo 2800zl co ciekawet to na allegro są takie same łóżka (być może troszkę mniej solidne) za około 1 tys mniej. To ciekawe co piszecie i zaintrygowało mnie czy sa to idnyjskie autentyki czy też wykonane u nas. Chyba pójde i zapytam.
Butterfly
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 lis 2009 14:16

Re: Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Postautor: Bruce » 28 gru 2009 01:23

http://www.sklady-meblowe.com/index.php?dz=main - przebogaty wybór i naprawdę przystępne ceny, polecam wszystkim miłośnikom mebli kolonialnych
Awatar użytkownika
Bruce
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2009 01:02

Re: Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Postautor: Marcin38 » 11 lip 2014 10:27

Nie jest łatwo dostać meble egzotyczne zrobione w stu procentach z litego drewna, często sprzedają jakieś tańsze mieszanki albo II gatunku;/ Takie porządne, z dobrej klasy palisandru to ja znalazłem dopiero po wielu poszukiwaniach na stronie www.cudnemeble.pl. Sklep robiony z pasją, przez rodzinę, która bezpośrednio importuje meble z Indii. Naprawdę polecam!
Marcin38
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2014 10:23

Re: Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Postautor: Marcin38 » 11 lip 2014 10:28

Nie jest łatwo dostać meble egzotyczne zrobione w stu procentach z litego drewna, często sprzedają jakieś tańsze mieszanki albo II gatunku;/ Takie porządne, z dobrej klasy palisandru to ja znalazłem dopiero po wielu poszukiwaniach na stronie www.cudnemeble.pl. Sklep robiony z pasją, przez rodzinę, która bezpośrednio importuje meble z Indii. Naprawdę polecam!
Marcin38
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2014 10:23

Re: Meble kolonialne - czy się sprawdzają

Postautor: MelisA » 24 lip 2014 09:00

Jeśli mogę zapytać, co Was tak pasjonuje w meblach kolonialnych. I jak gołym okiem stwierdzić "o, to jest mebel kolonialny"?
MelisA
 
Posty: 20
Rejestracja: 04 mar 2014 13:39


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu