Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Luźne rozmowy na luźne tematy...

Moderator: Paulina

Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: bierk » 21 wrz 2015 05:56

Planujemy zakup mieszkania w Krakowie - w celach inwestycyjnych. Pytanie co się bardziej opłaca - rynek wtórny czy pierwotny?
bierk
 
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2014 07:28

Re: Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: kamyczek » 22 wrz 2015 07:48

Kupione na rynku wtórnym może wymagać remontu. Za to kupione od dewelopera nie, poza tym niejednokrotnie można wybrać jego rozmieszczenie, według własnego uznania.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32

Re: Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: Daniol » 06 paź 2015 10:47

Czasami nie ma się szans na wymyślanie i bierze się to co popadnie!
Dużo zależy od kredytu czy zdolności kredytowej. Polecam to forum- http://www.banki-opinie.info/ jeśli szukacie rzetelnych opinii o bankach!
Daniol
 
Posty: 94
Rejestracja: 15 sty 2014 13:47
Lokalizacja: Racibórz

Re: Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: Gosiaczek » 08 paź 2015 12:50

Z rynku wtórnego będą dużo tańsze, ale mieszkanie w Krakowie są zazwyczaj obskurne.
Gosiaczek
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 paź 2015 12:25

Re: Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: Badfather » 16 paź 2015 10:15

Rynek wtórny będzie tańszy, bardziej można też negocjować cenę. Zresztą wystarczy zerknąć na ogłoszenia na stronie http://www.klikmapa.pl/mieszkania-na-sprzedaz,mi-krakow,ul-topolowa.html
Badfather
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2010 10:43

Re: Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: Pit » 20 paź 2015 08:29

To zawsze jest dylemat. Ale mimo wszystko bardziej opłaca się wtórny. Koszty o kilkadziesiąt tysięcy mniejsze, a czasem nawet przekracza 100 tysięcy za ten sam metraż. W mieszkaniu na wtórnym można również wyburzyć ściany, zaaranżować pod siebie i jeszcze zostanie sporo pieniędzy. No i często na wtórnym nie patrzymy sąsiadowi w okno, co przy dzisiejszych projektach jest niestety normą.
Pit
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2015 08:20

Re: Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: Kubahugo3 » 27 paź 2015 21:40

Zależy jaki masz budżet...
Niektóre drogi trzeba pokonywać samotnie.
Awatar użytkownika
Kubahugo3
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2015 21:27

Re: Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: zuzlak » 20 wrz 2016 23:14

Rynek wtrórny, moim zdaniem bardziej uciążliwy no i jeśli chcesz doprowadzić mieszkanie do naprawdę dobrego stanu musisz sporo zainwestować. Rynek pierwotny jest o wiele bardziej łatwy do opanowania, nie ma tylu problemów. Sama szukałam przez wiele miesięcy odpowiedniego mieszkania na rynku wtórnym i niestety, duże rozczarowanie. Zdecydowałam się na developera, nie spieszyło mi się aż tak. Najważniejsze było dla mnie że deweloper ma naprawdę długi staż. Z pełną odpowiedzialnością przyznaję, że jestem bardzo zadowolona. Wybrałam Activ Investment, który jest na rynku od 20 lat, a ceny mieszkań konkurencyjne, że tak ładnie powiem. Ciągle gdzieś tam śledzę ich poczynania, chyba z sentymentu i wciąż ich inwestycje mi się bardzo podobają.
zuzlak
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2016 16:05

Re: Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny?

Postautor: stapka18 » 17 lis 2016 13:19

To zalęzy ile masz pieniędzy. Pierwotny nie wymaga remontu, a wtórny może wyjść drożej właśnie przez to. Czasem mieszkania z drugiej ręki mają ukryte wady jak grzyb pojawiający się tylko zimą, albo prusaki, które wędrują od zsypu. Tego tak szybko nie wyhaczysz.
stapka18
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2016 13:13


Wróć do Hydepark

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu