Piekarnik z mikrofalówką

Moderator: Paulina

Piekarnik z mikrofalówką

Postautor: Baden Baden » 23 lis 2009 09:41

Witojcie! Zastanawiam się na piernikiem do zabudowy, lub wariantem oddzielnym czyli piekarnikiem i mikrofalówką osobno. Które rozwiązanie bardzie sobie chwalicie? Będę wdzięczny za wszelkie opinie!!
Baden Baden
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2009 09:38

Re: Piekarnik z mikrofalówką

Postautor: Panna Migotka » 24 lis 2009 11:12

poruszała już tę kwestię w innym wątku, ale od kiedy zobaczyłam co dzieje sie ze strukturą jedzenia podgrzewnego w mikrofali, wszystkim odradzam to genialne urządzenie. z reguły urządzenia które mają zoszczedzić nasz cenny czas niekoniecznie wpływają na nasze zdrowie. Trzeba zadać sobie pytanie na jakiej zasadzie jest podgrzewane jedzenie w mikrofali. Czy przchodzenie tych fali przez jedzenie nie wpływa jakoś na nie. Okazuje się że owe fale całkowcie rozpieprzają strukturę jedzenia i nasz organizm, nie jest w stanie go w pelni przyswajać. Słyszałąm kiedyś zdanie w filnie Tarantino:jedzenie z mikrofali zabija szybciej niż kule i nie wiedziałam o co chodzi dopóki nie zobaczyłam tego naukowego programu, gdzie pokazywano pod mikroskopem jak wyglądają np. białka zawarte w pokarmie przed włożeniem do urządzenia i po wyjęciu. Wiem że są matki, które podgrzewają swoim dzieciom mleko w mikrofalach, duzo ludzi kupuje w marketach jedzenie w folijkcha które samo w sobie jest trucizną i dodatkowo niszczy je w mikrofalach. Wybaczcie emocjonalney ton, ale wiem o czym piszę. pozodrawiam
Panna Migotka
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2009 14:59

Re: Piekarnik z mikrofalówką

Postautor: CrazyMarry » 11 gru 2009 12:03

Moim zdaniem. Jeśli piekarnik ma być z prawdziwego zdarzenia i służyć więcej niż 1-2 razy w miesiącu to połączenie 2w1 nie jest za dobre...
Dzieje sie tak chyba dlatego bo:
- piekarnik z funkcją mikrofali jest znacznie mniejszych gabarytów
- zwykle nie ma kilku przydatnych funkcji np. katalizy, termoobiegu...
- jest słabiej wyposażony np. nie ma prowadnic teleskopowych, termosondy, rożna...
Jedynym plusem takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca.
CrazyMarry
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2009 13:34

Re: Piekarnik z mikrofalówką

Postautor: ciociaklocia » 21 lut 2012 14:47

Moim zdaniem szybko nagrzewający się piekarnik w zupełności zastąpi mikrofalę, zaoszczędzi miejsce i będzie zdrowszy bo też nie jestem przekonana do mikrofali. Ja mam piekarnik whirlpool dołożyłam do niego kilkaset złotych zaoszczędzonych z mikrofali i jestem bardzo zadowolona.
ciociaklocia
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2012 14:28

Re: Piekarnik z mikrofalówką

Postautor: Gorenje » 16 mar 2012 02:04

Obecnie można znaleźć na rynku urządzenia, które oprócz funkcjonalnosci i wszechstronnosci, będą spełniać nasze oczekiwania jesli chodzi o proekologicznosć czy prozdrowotnosć. Piekarnik jzawsze będzie miał przewage nad mikrofalówką, choćby z uwagi na sam mechanizm działania, dodatkowo sprzęty jak choćby ten: http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarnik ... e?c=222731 są wyposażone w funkcje gotowania na parze czy gotowania z gorącym powietrzem, które pozwola zachowac jak najwięcej witamin i skladników mineralnych w przygotowywanych potrawach.
Gorenje
 
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2011 21:56


Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu