pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Moderator: Paulina

pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: Danka » 24 sty 2011 14:08

szukam pomysłów/inspiracji i podpowiedzi jak urządzić mojej córce (ma 16 lat) pokój w stylu orientalnym? strasznie fascynuje ją kultura japońska i chińska
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: wesolymisiak » 11 sie 2011 11:30

Najlepiej niech sama podpowie:) w sklepach znajdziesz gotowe wzory mebli o prostej stylistyce, pasować będzie na pewno wbudowana szafa z suwanymi drzwiami, niskie stoliki, dużo poduszek, kontrasty kolorystyczne.
http://wizjadomu.pl
Awatar użytkownika
wesolymisiak
 
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2011 14:26

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: Danka » 07 gru 2011 14:30

Tak też zrobiłam, narysowała sama na ścianie znaki japońskie, kupiłam jej parawan i podłogę z bambusa horyzontalnego. Pościel też ma w japońskie wzory.
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: LozkaWodne » 21 mar 2012 23:00

Zgadzam sie z poprzedniczkami, można również kupić obrazki np kwitnącej wisni. Dodatkowo można udekorować stolik porcelaną z chińskimi zdobieniami, kupić kwiatki, np bambusa. Jesli to ma być na prawdę żywy pokój warto użyć zdobień typowych dla kultury japońskiej, np. na szafie, czy oknie. Do tego jakieś gadżety jak maski i stroje, wachlarze, parasole.
LozkaWodne
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 sty 2012 19:22

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: słoneczko » 22 sie 2012 08:44

wiesz jeśli chodzi o styl orientalny, japoński to najważniejsze są odpowiednio dobrane dodatki, bo one tworzą cały klimat.Poza tym jeśli Twoja córka ma 16 to już nie takie dziecko, może ona sama sobie wybrać, meble i dodatki takie, które jej się najbardziej podobają, takie, które sprawią, że będzie się ona dobrze czuła w swoim pokoju. Jeśli nadal potrzebujesz wskazówek do tego, jak taki pokój urządzić przeczytaj sobie ten artykuł http://informacje.dom.eu/mieszkanie-w-s ... n_402.html . Fajnie opisane, co jest istotne, żeby w swoim domu stworzyć klimat kraju kwitnącej wiśni.
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: Mika » 12 lut 2013 09:29

16 lat to już nie takie dziecko. :D Ja bym wykorzystała papierowe lampy w stylu orientalnym, coś jak:

Obrazek

(To jeśli chodzi o styl japoński)


Jeśli natomiast bardziej o indyjski to jakieś kolorowe tkaniny z wzorami, poduszki, coś jak:

Obrazek
Awatar użytkownika
Mika
 
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2013 14:14

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: Paulina » 13 lut 2013 01:10

A może postawić na uniwersalną, minimalistyczną i stonowaną bazę oraz orientalne dodatki? Jeśli za parę lat się odwidzi, łatwo będzie zmienić klimat wnętrza. Dobrym rozwiązaniem byłyby plakaty z motywami kultury japońskiej w antyramach, dekoracje wykorzystujące origami, lampiony. Do tego nowoczesna sofa plus poduszki z jedwabiu. Myślę, że takie rozwiązanie byłoby mniej sztampowe niż oklepane chińskie znaki, parawany i bambusy. :) Załączam też kilka inspiracji.
Załączniki
fff.jpg
fff.jpg (129.43 KiB) Przeglądany 8918 razy
eee.jpg
eee.jpg (90.55 KiB) Przeglądany 8918 razy
ddd.jpg
ccc.jpg
ccc.jpg (91.9 KiB) Przeglądany 8918 razy
bbb.jpg
bbb.jpg (103.2 KiB) Przeglądany 8918 razy
aaa.jpg
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: EdytaMalcarz » 16 lut 2013 09:31

I jak wyszła aranżacja? Może się co nieco pochwalisz> (zdjęcia) :?:
EdytaMalcarz
 
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2012 10:04

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: DawidPotul » 09 sie 2016 08:06

Ja jakoś nie przepadam za stylem takim. Ale parawany od http://www.teak-art.pl/ TeakArt lubię. I nadają się na plażę i do pokoju.
DawidPotul
 
Posty: 16
Rejestracja: 21 kwie 2016 09:42

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: Kondor » 10 sie 2016 09:29

ja też nie przepadam i mam spore wątpliwości czy dziecku będzie podobała się taka właśnie aranżacja. Najlepiej od razu o to spytać, ponieważ potem może być za późno i pociecha nie będzie zadowolona
Awatar użytkownika
Kondor
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2016 09:23

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: DawidPotul » 07 gru 2016 12:22

Jak dla mnie to słaby pomysł.
DawidPotul
 
Posty: 16
Rejestracja: 21 kwie 2016 09:42

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: Robertus » 07 gru 2016 15:02

Mnie też wydaje się że twoje dziecko może być dalekie od zachwytu nad taki właśnie pomysłem . raczej dzieci nie są ekstrawaganckie w tym aspekcie i wolą bardziej stonowane aranżacje . Jak już chcesz coś poszaleć to skombinuj jakieś plakaty z jego ulubionym wykonawcem czy piłkarzem . tworzenie pokoju dla dziecka w stylu orientalnym wydaje mi się jednak chybionym pomysłem do dzieci raczej nie przepadają za takimi właśnie klimatami ,a przynajmniej nie w tym wieku
Robertus
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2016 15:00

Re: pokój dla dziecka w stylu orientalnym

Postautor: Natka99 » 12 gru 2016 14:04

A właśnie, że się nie zgodzę, tak się akurat składa, że moja też fascynuje się orientem, przecież to są już nastolatki i maja prawo, a nawet powinny mieć już własny gust i wizję urządzenia własnego pokoju. Pamiętam jak moja pokazała nam szafę, którą znalazła na Ola Mebluje, w pierwszej chwili, byłam trochę zdziwiona, ale faktycznie ta fototapeta z pięknie kwitnącym japońskim drzewem wiśni okazała się strzałem w 10-tkę. Pokój wygląda z nią o wiele ładniej, radośniej i faktycznie w połaczeniu z innymi meblami i dodatkami czuje się ten orient, a pokój naprawdę wygląda ładnie, jej sie to podoba, a dla mnie to najważniejsze.
Natka99
 
Posty: 46
Rejestracja: 25 paź 2016 10:51


Wróć do Pokój Dziecka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu