Jak zaoszczędzić wodę

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Jak zaoszczędzić wodę

Postautor: Almanzor » 03 gru 2009 11:17

Posiadamy domek z szambem i w związku z tym, co oczywiste, jestem bardzo zainteresowany oszczędnością wody, słyszałem o bateriach zaoszczędzających wodę, czy ktoś ma doświadczenia z takowymi? i na jaką firmę się zdecydować?

z wyrazami szacunku Almanzor
Awatar użytkownika
Almanzor
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 gru 2009 11:09

Re: Jak zaoszczędzić wodę

Postautor: Jan Kowalski » 06 gru 2009 11:57

Ameryki tu moze nie odkryje, ale zasady są proste:
1. Prysznic zamiast wanny (moja żona musi mieć odkręconą wodę przez cały czas, że niby jej zimno, ja odkręcam na 3 sek. żeby się zamoczyć i na 10 żeby się spłukać:), ale nie mówię nic żonie, niech ma tę odrobinę luksusu ;) )
2. Zakręcasz wode podczas mycia zębów czy golenia (niby proste, a jednak nie dla wszystkich)
3. Możesz sobie kupić termostat, wygoda i również oszczędności to nie marnujesz wody podczas ustawiania temperatury, jak w beterii tradycyjnej

I już nie chodzi o względy ekonomiczne. Choć woda to ok 3/4 powierzchni ziemi, to tylko j% nadaje sie do picia. Jeśli mamy dzieci to warto ja jednak oszczędzać...
Awatar użytkownika
Jan Kowalski
 
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2009 14:08

Re: Jak zaoszczędzić wodę

Postautor: Bartolini » 28 gru 2009 15:49

Jest kilka opcji do wyboru, jeśli ktoś jest zainteresowany to sugeruję zajrzeć na stronę: http://termodom.pl/epbd/energooszczedno ... ajace_wode
Bartolini
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2009 15:32


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość



© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu