Jak ustawić meble, czyli kominek vs. telewizor.

Moderator: Paulina

Jak ustawić meble, czyli kominek vs. telewizor.

Postautor: anemon » 02 lip 2009 18:02

Kiedyś punktem centralnym, jednoczącym rodzinę przy spotkaniach był kominek. Wobec niego orientowano meble w pokoju i był uznawany za najważniejszy „mebel”. Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy rolę naczelnego sprzętu w salonie przejmuje jednak telewizor. Pytanie, więc brzmi jak powinniśmy ustawić wypoczynek i resztę mebli? Czy kominek należy umieścić w sąsiedztwie telewizora, czy wręcz odwrotnie – powinny znajdować się one naprzeciwko.
anemon
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2009 02:51

Re: Jak ustawić meble, czyli kominek vs. telewizor.

Postautor: Paweł » 09 lip 2009 20:59

Faktycznie w dzisiejszych czasach ustawienie kominka i telewizora rodzi nie lada wątpliwości aranżacyjne. Istnieje kilka koncepcji umiejscowienia obu tych sprzętów, dlatego postaram się jak najlepiej je zobrazować.
* kominek i telewizor w sąsiedztwie (na jednej ścianie) – jest to rozwiązanie dość ryzykowne i bez dobrego projektu może wywołać chaos w mieszkaniu. Mimo, że oba urządzenia mają widoczne cechy wspólne jednak lepiej nie ryzykować zderzenia dwóch zgoła innych koncepcji: miejsca ściśle kojarzonego z ciepłą, tradycyjną rodzinną atmosferą i tego znaku przyszłości i postępu technicznego służącego rozrywce;
* kominek i telewizor naprzeciw siebie – pomysł aranżacyjnie już nieco lepszy. Daje możliwość stworzenia prostego i logicznego układu, w którym prostopadle i między kominkiem a telewizorem można ustawić meble wypoczynkowe. Niewątpliwym jednak minusem takiego rozwiązania jest to, że refleksy ogniska mogą odbijać się w ekranie TV;
* kominek i telewizor na ścianach do siebie prostopadłych – moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie. W dużym stopniu pozwala wyeliminować błąd przy urządzaniu wnętrza, tworząc świetną okazję do wykazania się pomysłowością, ustawiając pozostałe meble w ciekawej sekwencji.
Paweł
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2009 13:46

Re: Jak ustawić meble, czyli kominek vs. telewizor.

Postautor: Justyna » 14 lip 2009 22:28

Najważniejsze jednak, aby nie zapomnieć o względach bezpieczeństwa, jakie muszą zostać spełnione w przypadku montowania kominka. Wśród nich podstawy takie jak to, żeby w pobliżu (na podłodze i ścianach) nie umieszczać rur gazowych i przewodów elektrycznych. Zanim jednak rozpoczniemy spory typowo aranżacyjne, gdzie ma stanąć kominek a gdzie telewizor trzeba zauważy pewną zależność. Palenisko, ze względów bezpieczeństwa, należy umieścić jak najblizej komina, aby umożliwić możliwie najlepsze odprowadzanie dymu. Jeśli przewód będzie miał zbyt wiele zagięć niesie to ze sobą duże zagrożenie. Dlatego rozważaniami związanymi stricte z projektowaniem wnętrz należy zająć się już na samym początku planowania domu.
Justyna
 
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2009 13:06

Re: Jak ustawić meble, czyli kominek vs. telewizor.

Postautor: Budda » 21 paź 2009 17:43

Moim zdaniem kominek i telewizor w ogóle do siebie nie pasują. Co ciekawe to w dawnych czasach kominek pełnił fukcję telewizora. Początkowo po ciężkim dniu spędzonym za uganianiem się za mamutem samiec-mężczyzna relaksował się w jaskini lampiąc się w ogień, spoglądanie w płomienie to coś na jak medytacja, człowiek się wycisza i ładuje akumulatory. Potem ludzie wymyślili telewizor, który faszeruje człowieka tysiącami zbędnych informacji, wprowadza mu do głowy szum infromacyjny i utwierdza w przeświadczeniu, że na świecie panują nieustanne wojny przestępstwa i przekręty. Co daje nam informacja że w Bangladeszu w hotelu zginęło podczas pożaru 10 osób. Zaśmiecamy sobie mózgi, zamiast poczytać wartościową literaturę, czy też autentycznie wyciszyć się. Kominek tak, telewizor nie! Precz z salonu!
Załączniki
ogień.jpeg
ogień.jpeg (4.68 KiB) Przeglądany 3999 razy
Budda
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2009 17:16

Re: Jak ustawić meble, czyli kominek vs. telewizor.

Postautor: Magda.Mała.Mi » 25 paź 2009 17:21

moim również. kominek powinien wprowadzać spokój i harmonię. tv jest tego zaprzeczeniem. pomyśl o innym miejscu.
Magda Mała Mi
Awatar użytkownika
Magda.Mała.Mi
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2009 07:34

Re: Jak ustawić meble, czyli kominek vs. telewizor.

Postautor: yvet » 11 gru 2009 10:05

A co powiecia na takie rozwiazanie?
Załączniki
Nowoczesna arażacja.jpg
Awatar użytkownika
yvet
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2009 11:00


Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu