Czym wymurować kuchnię?

Moderator: Paulina

Czym wymurować kuchnię?

Postautor: atlas45 » 19 lis 2009 10:09

Zastanawiam się jak wymurować kuchnię. Biorę pod uwagę beton komurkowy i klinkier. Czy impregnacja wystarczająco chroni klinkier przed np tłuszczem? klinkier jest ładniejszy od betony, ale beton obłożony płytkami jest raczej bezproblemowy. co zatem robić?
atlas45
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009 10:02

Re: Czym wymurować kuchnię?

Postautor: Opasły i miętki » 20 lis 2009 12:07

Zdecydowanie stawiam na beton komórkowy, z tego co sie zdążyłem zoritnować to na trzeba mieć pozwolenie architekta. Z tego co wiem z klinkierem odpowiednio zabezpieczonym nie ma żadnych problemów. Blat też chcę sobie zrobić z płyty bo ta najgrubsza może wytrzymać ciężar do 60kilo. Blat zostanie wyłożony płytkami, które będą zachodziły na ścianę
Awatar użytkownika
Opasły i miętki
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2009 11:50

Re: Czym wymurować kuchnię?

Postautor: Tycjan » 11 gru 2009 11:00

Wymurowałem betonem komórkowym, bo na cegłę, z tego co wiem musiałbym uzyskać pozwolenie architekta. Chodzi zdaje sie o ustalenie czy strop utrzyma zwiekszone obciązenie. Blat zrobiłem z płyty - niebieska z poli-czegoś-tam, zbrojona, o różnej grubości. Ta najgrubsza może wytrzymać ciężar do 60kg. Jak narazie, wystarcza. Blat mam obklejony płytkami, które później przechodzą na ścianę między półkami dolnymi i górnymi.
Awatar użytkownika
Tycjan
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 gru 2009 09:32


Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu