Rolety antywłamaniowe - opinie

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Rolety antywłamaniowe - opinie

Postautor: JulianT56 » 16 gru 2009 11:48

Witojcie
Co sądzicie o roletach antywłamaniowych. Mam duże drzwi tarasowe, które wychodza na ogród. Są idelanym miejscem do sforsowania dla złodziei. Czy roleta zewnętrzna-antywłamaniowa tylko na drzwiach będzie stanowiła jakieś zabezpieczenie? Czy wręcz przeciwnie - zwabi potencjalnych złodziei? Jakie macie rady?
JulianT56
 
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2009 09:10

Re: Rolety antywłamaniowe - opinie

Postautor: Niegrzeczny wikary » 17 gru 2009 09:39

Są znane sytuacje, że rabusie wchodzili do domu, zasłaniali rolety, zapalali światełko i przy pełnej iluminacji, spokojnie wykonywali swój niecny proceder.
Dla fachowca sforsowanie takiej rolety zewnętrznej nie stanowi żadnego problemu, zrobi to spokjnie dyskretnie i po cichu. Powoli kończy się era neandertalczyków z łomami w garści, teraz w branży raczej rządzi profesjonalizm. Osobiście po namyśle zrezygnowałem z jakicholowiek rolet - postawiłem na żaluzje wewnętrzne i monitoring. I to wlasnie rozwiazanie polecam
Niegrzeczny wikary
 
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2009 09:25

Re: Rolety antywłamaniowe - opinie

Postautor: Ponury Żniwiarz » 18 gru 2009 02:31

Dokładnie tak jak powiedziałeś wikary, jeśli rzeczywiście chodzi o rolety zewnętrzne to nigdy nie uchronią całkowicie przed złodziejami. Ona tylko spowalnia nieco nieco jego wtargnięcie do środka. Wydaje mi się, że ochranianie tylko okien tarasowych mija się z celem bo złodziej i tak znajdzie sobie jakies inne wejscie. Możesz zatam wstawić sobie te rolety, ale kosztowności raczej nie trzymaj w domu :D

Ponury Żniwiarz
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2009 13:01

Re: Rolety antywłamaniowe - opinie

Postautor: wandeczka » 20 gru 2009 15:59

Jeśli już mielibyśmy sie pokusić o podsumowanie tego wątku to generalnie rolety się nie sprawdzają - lepiej i taniej zainwestować w szyby i okucia przeciwłamaniowe. No chyba że na rynku rolet nastąpił ostatnio skok technologiczny :D
wandeczka
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009 14:52

Re: Rolety antywłamaniowe - opinie

Postautor: notofrugo » 22 gru 2009 11:50

Rolety zewnętrzne były pierwszym pomysłem, jaki mi się nasunął, ale skoro nie jest to dobry pomysł to jakią widzicie możłiwość zabezpieczenia drzwi tarasowych o których wspomniałem?????
Awatar użytkownika
notofrugo
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2009 11:55

Re: Rolety antywłamaniowe - opinie

Postautor: ezra pound » 02 sty 2010 09:54

Piesek?
Awatar użytkownika
ezra pound
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2009 11:37


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu