Kabina bez brodzika - opinie

Moderator: Paulina

Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: GoniaT. » 18 lis 2009 12:50

Witam Was, trochę nie mieści mi sie w głowie, że taka kabina bez tradycyjnego brodzika może spełniać swoją funkcję i nie posiadać żadnych właściwe wad. Może jednak pojawiają sie jakieś mankamenty, wycieki wody, problemy z konserwacją. Jestem już prawie przekonana, ale z przyjemnościa posłucham opinii odwodzących mnie od powziętej decyzji
GoniaT.
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2009 12:07

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Kill Me Again » 20 lis 2009 10:46

Widziałem ostatnio coś takiego, z tymże jedyny próg ograniczający wypływ wody na łazienkę powstaje po zamontowaniu drzwi szklanych, do których dochodzi róg, na którym siada po zamknięciu uszczelka - nie wiem czy to jasne. Dla mnie bomba, też tak chcemy zrobić. Rozmiar prysznica nie jest w tej sytuacji ograniczony jakimś brodzikiem więc może być duży z siedziskie i półkami na ksiażki :) nawet.
Wykonawca twierdził, że odpływ jest nie taki standardowy, tylko o większej przepustowości wody, więc raczej o zalanie łazienki tak czy tak trzeba by się pewnie postarać
Kill Me Again
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2009 10:38

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Merbau » 21 gru 2009 15:00

na pewno warto pomyślec o ogrzewaniu podłogowym w pod takim prysznicem bez brodzika, to bardzo poprawia komfort użytkowania i sprawia, że taka podłoga o wiele szybiej schnie
Merbau
 
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2009 15:52

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: serwetka » 15 sty 2010 11:07

jak dla mnie wanna bez brodzika - jak najbardziej OK. nawet bardziej mi się podoba. Zresztą coś innego "niż zwykle" zazwyczaj mi się podoba. nie montując brodzika otwiera Ci się szerokie pole do popisu przy projektowaniu kabiny - przez co może być na prawdę niepowtarzalna. Taka kabina z luksferami, moim zdaniem, bije większość standardowych kabin z brodzikami. Jeśli tylko miejsce w łazience i zasobność portfela pozwala - to na pewno warto rozważyć taką możliwość.
serwetka
 
Posty: 61
Rejestracja: 19 paź 2009 15:47

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Formalistka » 26 sty 2010 14:27

Mi też się wydaje to mniej ograniczające rozwiązanie niż to z brodzikiem. Po pierwsze daje więcej możliwości, po drugie nierzadko się zdarza, że to właśnie z brodzika cieknie.
Formalistka
 
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2010 14:06

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: netimage » 15 kwie 2010 09:34

Prysznice najczęściej bezpośrednio kojarzą się z brodzikami, ale... Kolega ma prysznic bez brodzika i bardzo sobie chwali. Tylko zadbaj o dobry spływ wody, żeby lipy nie było, że kałuże będą Ci stały w łazience.
netimage
 
Posty: 17
Rejestracja: 29 sty 2010 12:34

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: słoneczko » 28 kwie 2010 12:44

oj ja się jeszcze nie spotkałam z takimi kabinami. I macie rację prysznic bardzo silnie kojarzy mi się z brodzikiem i nie bardzo wiem, czy faktycznie kabina baz brodzika nie ma żadnych wad.
Może jest to jakiś pomysł, ale przyznam szczerze, że ja chyba w tej sytuacji jestem tradycjonalistką i wybrałabym jednak kabinę z brodzikiem.
a macie jakieś zdjęcia jak to wygląda??
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Formalistka » 29 kwie 2010 10:36

Musiałaś się z tym spotkać;) W wielu hotelach jest takie rozwiązanie. Masz po prostu odpływ w podłodze. Tylko trzeba tak jak mówił poprzednik albo mieć spad w podłodze, albo dużą przestrzeń, żeby nie zalewało całej łazienki. Nie wiem w sumie jak się to fachowo i mądrze rozwiązuje, ale fajnie to wygląda i wygodne też jest.
Formalistka
 
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2010 14:06

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: karolek » 29 maja 2010 09:39

Spotkałem się z czymś takim w Hiszpani, wprost nie mogłem uwierzyć w to kosmiczne rozwiązanie. Nie jestem jednak pewien czy to jest dobry pomysł, może mniej kosztowny,ale na pewno wiecej z nim kłopotów. Zdecydowanie lepiej wybrać klasyczną kabinę prysznicową
karolek
 
Posty: 33
Rejestracja: 29 kwie 2010 08:21

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: netimage » 01 cze 2010 16:34

Brodziki prysznicowe są niezbędne w każdej łazience. Bez nich prysznic traci na atrakcyjności. Uwierz! :)
netimage
 
Posty: 17
Rejestracja: 29 sty 2010 12:34

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: domoholik » 29 cze 2010 18:15

Wiadomo, że jak jest kabina, to i musi być brodzik, ale niekoniecznie musi go być widać. W sprzedaży są bardzo fajne brodziki posadzkowe, które montuje się pod glazurę. Problem jest w tym, że jak źle się zamontuje taki brodzik, to woda będzie wylewała się na całą łazienkę. Z tego co wiem, to trzeba mieć naprawdę dużą wprawę, żeby cos takiego zamontować, wiec zanim ktoś się zdecyduje na coś takiego, powinien bardzo dobrze przemyśleć czy na pewno chce taki brodzik.
domoholik
 
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2010 12:17

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: MebloHurt24 » 09 lip 2010 08:37

Jak dla mnie świetne te bez brodzikow;)
MebloHurt24
 
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010 13:30

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Anna_Mucha » 25 paź 2010 11:30

Bardzo podobają mi się kabiny bez brodzika. Sama mam w swojej łazience samą kabinę, gdyż mam ogrzewanie podłogowe. Jeżeli, ktoś chciałby zastosować takie wyjście u siebie to polecam firmę SANPLAST. Mam u siebie kabinę serii Aspira i jestem z niej bardzo zadowolona. Ma ona ciekawy wygląd i przystępną cenę. Polecam wszystkim:)
Anna_Mucha
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2010 10:45

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: MebloHurt24 » 27 paź 2010 14:00

Wiem o której serii piszesz i szczerze mówiąc to wydaje mi się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Natomiast co do kabin bez brodzików,to dodam jeszcze że najlepiej sprawdza sie to przy ogrzewaniu podłogowym.
MebloHurt24
 
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010 13:30

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: majka_87 » 15 lis 2010 01:06

Mnie również podobają się bardzo kabiny bez brodzika - łazienka wyposażona w takie cudo wydaje się większa, bardziej nowoczesna i elegancka ;) Przynajmniej żadne białe paskudztwo nie zakłóca mi niepotrzebnie przestrzeni.

Ostatnio jednak widziałam czarny, niski i bardzo prosty brodzik. Niemal niewidoczny, minimalistyczny i bardzo nowoczesny. To jest tez świetna alternatywa dla tradycyjnych urządzeń albo rozwiązanie dla tych, którzy szukają czegoś "pomiędzy". Marka Novellini, kolekcja Olympic

Ślę link http://www.koloriwnetrze.pl/artykuly/ac ... ience.html

Pozdrawiam :)
majka_87
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2010 15:11

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: marlenawas » 29 sie 2011 18:28

Będąc w pewnym hotelu zakochałam się w takiej kabinie bez brodzika, ale niestety nie bedzie mnie na to stać.
Jak sądzicie, ile należy przeznaczyć na takie coś?
Zaznaczam ze mam baaaaardzo małą łazienkę :)
marlenawas
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2011 21:48

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Anielka » 15 wrz 2011 08:40

Do brodzika podłogowego, należy odpowiednio przygotować brodzik. Odpływ z brodzika musi znajdować się wyżej niż miejsce gdzie łączy się on z pionem kanalizacyjnym, czyli rura odprowadzająca wodę z takiego brodzika musi "wchodzić" w podłogę żeby zapewnić odpowiedni skos. Płytki muszą być tak ułożone aby zapewnić spadek.
Anielka
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2011 08:18

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Studio-Armatury » 19 wrz 2011 09:17

Witam Wszystkich. Dla mnie zdecydowanie lepszą opcja jest tradycyjny brodzik,ponieważ mamy o wiele więcej miejsca. Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie kabiny bez brodzika. A ile można przeznaczyć na takie coś? Ceny są różne w zależności od producenta.
Studio-Armatury
 
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2011 11:20

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Danka » 19 wrz 2011 14:29

Od kilku do kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od materiałów, z których została wykonana.
Plusem takiej kabiny jest łatwe czyszczenie - niestety na brodzikach często dokłada się kamień, który barwi brodzik na żółto.
Obrazek

Obrazek
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: Kabina bez brodzika - opinie

Postautor: Rehau » 04 lis 2011 19:02

Kabina bez brodzika ma zalety, ale niestety więcej wad.
Zalety :
- dowolny kształt
- możliwość ogrzewania posadzkowego

Wady:
- trudności w czyszczeniu ( fugi )
- odkładający się kamień
- odkładający się śliski nalot bakteryjny
- konieczność odpływu stropowego
- częste wady wykonawcze
- rozszczelnienia

Jeżeli ktoś , życzy sobie brodzik dostosowany do wymiaru i koloru, to jest to możliwe
dzięki firmie produkującej brodziki na zamówienie
http://www.luxum.pl
Załączniki
wannyzprysznicem2.jpg
brodziko wanna LUXUM
Rehau
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 wrz 2011 21:59

Następna

Wróć do Łazienka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu