Tapetować czy malować

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Tapetować czy malować

Postautor: Panna Migotka » 23 lis 2009 10:59

Co sądzicie o tapetach, czy jeśli mam wszędzie w domu gładkie ściany to babrać sie z tapetami , czy ładniutko wszystko pomalować, Teraz jest tyle farby zmywalnych więc nie nastręcza dużo kłopotu pielęgnacja pomalowanych ścian, więc może po prostu zrezygnować z tapet??
Panna Migotka
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2009 14:59

Re: Tapetować czy malować

Postautor: Bony&Clajd » 24 lis 2009 11:34

Szczerze mówić to lubie tapety , choć wszyscty twierdzą, że w nowym domu to lepiej tapetować niż malować. Malowanie wcale nie jest łatwe i denerwują mnie różne drobiazgi nierówności czy inne odcienie. Jednak choć lubię tapety to jednak pomaluję sobie całe mieszkanie :lol: . tylko sypialnię wytapetuję, żeby nadać jej przytulności. pozdrwiam
Bony&Clajd
 
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2009 11:22

Re: Tapetować czy malować

Postautor: Tony Halik » 08 gru 2009 13:35

Jeśli ma być czaderski efekt - tapetować, ale to jest rozwiązanie droższe i trudniejsze, bo tapeta wbrew pozorom nie kryje nierówności. Malowanie jest proste, chyba, że z efektami typu przecierka, siuki, łączenie kolorów itp. Polecam łączenia: jedną ścianę w ładną tapetę a reszta na farbki.
Awatar użytkownika
Tony Halik
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2009 11:13

Re: Tapetować czy malować

Postautor: Muchomór » 17 gru 2009 10:33

Jeśli chodzi o mnie to coraz bardziej podobają mi się rozwiązania typu: pomalowane ściany i dwa pasy tapety w jakiś ciekawy wzór - nieszablonowe i naprawdę nadaje wnetrzu ciekawy wygląd
Awatar użytkownika
Muchomór
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2009 10:18

Re: Tapetować czy malować

Postautor: Fiona » 21 gru 2009 22:36

I znowu mamy roztrzygać coś co jest bardzo indywidalną sprawą. To czy malować czy tapetować to indywidualna sprawa każdego z osobna. Ja osobiście wolę tapety. i przemawia za tym głównie bogactwo wzorów i bardzo indywidualny wygląd. To własnie tapety tworzą prawdziwy klimat pomieszczeń, oczwyście bardzo ciekawy efekt można uzyskać z różnego rodzaju połączeń, ale jeśli juz miałabym wybrać, postawiłabym na tapety.
Awatar użytkownika
Fiona
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009 09:32


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu