wykończenie lustra i wanny

Moderator: Paulina

wykończenie lustra i wanny

Postautor: Bożena » 11 lip 2010 13:30

Dzień dobry,
Brzydko wykończono mi lustro w łazience. Wykończenie zostało zrobiome silikonem kolorowym. Kafle grube hiszpańskie (krawędzie proste) do montażu lustra zostało zużyte bardzo dużo kleju (fachowiec móg możę wstawić jakąś płytę w środek), lustro zostało jakby osadzone głębiej niż kafle i a brzegi między krawędzią kafli a lustra dookoła sa nierówne. Silikon być moze klej zniszczył wierzchnią powłokę sąsiadujących kafli (wybrzuszył glazurę), lustra też nie moge domyć (fachowiec poradził zmywacz do paznokci, ale nawet nie próbuję). Wogóle żałuję że wklejałam lustro mogłam po prostu powiesić na kaflach. Co mogę zrobić, czy można na to wykończenie nakleić ddokoła lustra jakiś pasek czegoś, zastanawiałam się czy nie kupić drugiego lutra i nakleić na to (z brzegami zfazowanymi aby za bardzo nie odstawało), ale nie wiem czy można kleić lustro na lustro.

Kłopot mam też z wykończeniem krawędzi wanny plastikowej z kaflą (na długości wanny). Wykończenie zostało zrobione z fugi a fuga ta po półroku wykrusza się.Ze wzlędu na krawędzie kafli fugi jest bardzo mało (ok 1-3 mm). Znajomy poradził mi, żeby wydłubać fugę i przejechać kolorowym silikonem, ponieważ wanna pracuje. Poza tym krawędzie niekórych kafli lekko odstają od wanny, dodatkowo efekt nierówności potęguje z góry świecący halogen, który podkreśla te nierówności. Moi rodzice mają między krawędzią wanny a kaflą plastikowe wykończenie, ale u mnie jest już po fakcie, żeby coś na wierzch naklejać.

No i jeszcze pytanie - czym mogę wyczyćcić smugi na balustradach, szybach, kaflach, plastikowych parapetach zew. - smugi sa po jakiś substancjach budowlanych które spływały po elewacji w trakcie budowy. Developer niestety nie chce usunąć mi tych zacieków. A słyszałam, że jest taki środek, tylko pewnie nie dotych wszystkich rzeczy. Szyby próbowałam octem, ale bezskutecznie.
Bożena
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2010 12:52

Re: wykończenie lustra i wanny

Postautor: anna79 » 17 mar 2012 17:00

Witam, polecam alkohol izopropylowy techniczny do czyszczenia, ja czyściłam nim framugi okien i szyby po montażu bo zostały zabrudzenia, uważaj tylko bo nie wiem jakiej jakości są plastiki u ciebie, najpierw spróbuj na małej, nie widocznej powierzchni czy efekt nie będzie gorszy. Alkohol taki kupisz w sklepie chemicznym za parę zł, dużo nie trzeba tylko do nasączenia szmatki.
Jeśli wannę masz akrylową to koniecznie musi być wykończona sylikonem, akryl pracuje pod wpływem ciepła i ciężaru, więc żadna fuga nie pomoże. Sylikony też są kolorowe, więc można coś wybrać odpowiedniego. Takie listwy wykończeniowe, naklejane na wannę/kafelki są w różnych rozmiarach więc można też coś dobrać. Moja mam też ma takie listwy po montażu "wanny w wannie" i ładnie nawet to wygląda.
Co do lustra to nie wiem co i jak niestety, nie doradzę w tym temacie.
anna79
 
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2010 13:17


Wróć do Łazienka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu