Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Moderator: Paulina

Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Kacha » 31 gru 2009 05:27

Co myślicie o takim rozwiązaniu, ostatnio często się z tym spotykam, to jakiś trend?
Kacha
 
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2009 12:44

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Nikodem Wienczy » 31 gru 2009 19:12

My nie będziemy mieć szafek wiszących - we wszystkich dolnych będą szuflady - więc wielkie schylanie się odpada. Na ścianach powiesimy jakieś obrazki a na jednej ze ścian będziemy mieć długą grubą półkę. Czy to trend - nie wiem, zawsze nam się tak podobało.
Nikodem Wienczy
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2009 10:57

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Nergal » 04 sty 2010 10:00

Oczywiście wszystko jest kwestią odpowiedniej kalkulacji, czy starczy miejsca w dolnych szafkach na wszystko. U mnie nie wystarczyło, więc mam i górne - gdzie trzymam jakieś lżejsze rzeczy. Godne polecenia są bez watpienia szuflady w dolnych szafkach - wtedy nie trzeba tyle kucać i gmerać za upierdliwie schowanymi z tyłu garnuszkami
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Nergal
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2010 09:27

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Festina Lente » 05 sty 2010 16:40

Mam tylko dolne szafki i z wszystkim się zmieścilam. Jestem niepozornej postury i wolę się schylać niż skakać po stołkach, a poza tym zawsze mi się takie rozwiązanie podobalo. Nad blatem powiesilam sobie tylko reling z pólkami na przyprawy.
Festina Lente
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2009 13:44

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Panpikuś » 07 sty 2010 12:19

W naszej kuchni też są tylko dolne szafki - raczej z konieczności bo ściany sa skośne. Baliśmy sie że nie pomieścimy się ze wszystkim, ale udało się.
poza tym szafki sa otwarte, wszystko "na widoku". dzieki temu musze utrzymywa w nich jako taki ład, ale daje to również wrażenie że kuchnia "żyje".
z tego dostępu to najbardziej cieszy się moje dziecko. zaprowadza tam swój ład.
Panpikuś
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2009 13:37

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Mokrazuzka » 11 sty 2010 13:23

Na szczęście mieszczę się z przyborami kuchennymi "na parterze" i dzięki temu uniknęłam zabudowania pod dach, które wywołuje u mnie klaustrofobię. Górną część zdobi tylko jedna szafka i ...2 okna. W takie bardziej przestrzennej kuchni to nawet oddycha sie lepiej!!

pozdrowienia dla wszystkich!
Mokrazuzka
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2009 09:13

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Gosia » 19 cze 2011 09:42

jeśli ma się wystarczająco miejsca w kuchni i wszystko pomieści się w dolnych szafkach to myślę że to dobry pomysł, ja jednak wolę z górnymi szafkami, ale nie muszą to być takie szafki jak kiedyś, wystarczy niskie szafeczki ze szklanymi frontami, z drzwiczkami otwieranymi do góry, tak aby wygodnie do nich sięgnąć bez skakania po krzesłach
wrzucam fotkę z taką kuchnią i zdjęcia z kuchniami bez górnych szafek
Załączniki
kuchnia bez szafek górnych.jpg
kuchnia bez górnych szaf..jpg
kuchnia bez górnych szaf..jpg (7.34 KiB) Przeglądany 5850 razy
szafki w kuchni.jpg
szafki w kuchni.jpg (6.74 KiB) Przeglądany 5850 razy
Awatar użytkownika
Gosia
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 lis 2010 14:05

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Paulina » 25 cze 2011 00:27

Hm. Te kuchnie wyglądają na... niewykończone. Dałabym coś jednak na ściany nad blatami. Jeśli nie szafki, to może jakieś listwy do powieszenia naczyń i przyborów kuchennych. Może jakieś zdjęcia.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Impresje24_pl » 05 lip 2011 10:44

Mi osobiście się takie kuchnie nie podobają. Każda kuchnia wg. mnie powinna mieć górne szafki, ale to oczywiście każdy ma inne zdanie na ten temat. Dla mnie czegoś w takich kuchniach brakuje, może jestem kuchenną tradycjonalistką?
www.impresje24.pl
Impresje24_pl
 
Posty: 32
Rejestracja: 08 cze 2011 15:21

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: Danka » 14 lip 2011 08:52

nie wiem, ja też mam jakąś alergię na wiszące szafki. Nie po to człowiek robi remont, żeby zaraz wbijać coś w ściany...wolę postawić na dwie duże szafki po bokach i wszystko się mieści.

Obrazek
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: Czy macie kuchnie bez górnych szafek?

Postautor: damiano » 28 sie 2012 12:46

a może jeszcze coś innego..zamiast górnych szafek, po prostu cała ściana zabudowana.. w takiej kuchni z pewnością nie zabraknie miejsca na przybory kuchenne :) to też chyba coraz bardziej modne rozwiązanie.. co myślicie?
Załączniki
ikuchnie.pl - kuchnia otwarta.JPG
ikuchnie.pl - kuchnia otwarta
damiano
 
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2011 20:01


Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu