Jak dopieścić parkiet olejowany>

Panele, podłogi gotowe drewniane, terakota i inne rodzaje podłóg

Moderator: Paulina

Jak dopieścić parkiet olejowany>

Postautor: staś » 06 sty 2010 20:58

witam forumowiczów!

Bardzo prosze o polecenie dobrych srodkow do czyszczenia oraz konserwacji parkietu olejowanego. Prosze o nazwy producentow. Gdy ostatnio mylem te podlogi z pylu po budowlancach, po prostu w zadnym z 4 duzych sklepow (w tym leroy i obi) nie bylo nic dedykowanego do poglog olejowanych.

ps : po polozeniu parkietu podloga byla pieknie nawoskowana, wygladala duzo lepiej niz teraz (teraz jest matowa). Z parkieciarza niestety juz zadnego pozytku nie mam.

pozdrawiam
staś
 
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2009 11:56

Re: Jak dopieścić parkiet olejowany>

Postautor: hanibal » 07 sty 2010 19:32

Mój sposób polega na tym żęolejowany parkiet raz w tygodniu przecieram mocno wykręconym mopem z dodatkiem Pronto do drewna. Uzyskuję w ten sposób bardzo ładny satynowy połysk naprawdę miły dla oka.
Awatar użytkownika
hanibal
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2009 14:32

Re: Jak dopieścić parkiet olejowany>

Postautor: Paulina » 17 lut 2013 23:28

Polecam artykuł na temat pielęgnacji olejowanych podłóg.Warto zapoznać się z lekturą, zanim popełni się błąd, ponieważ podłogi olejowane wymagają zupełnie innej pielęgnacji niż lakierowane.
http://projektowaniewnetrz.eu/podlogi-o ... e-wnetrzu/
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Jak dopieścić parkiet olejowany>

Postautor: Tom-asz » 28 kwie 2013 18:43

Ciekawe.
Tom-asz
 
Posty: 31
Rejestracja: 24 wrz 2012 18:57

Re: Jak dopieścić parkiet olejowany>

Postautor: WawaRoksana » 10 sie 2013 07:41

i to z pronto do drewna to działa?
Mój dom, moja sprawa, ale lubię fajne pomysły:)
Awatar użytkownika
WawaRoksana
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 lip 2012 22:00

Re: Jak dopieścić parkiet olejowany>

Postautor: Budomax Parkiety » 19 wrz 2013 19:38

ObrazekPronto pomoże nam jedynie w zniszczeniu tej podłogi. Do konserwacji podłóg olejowanych stosowane są mydła, które dolewamy do wody i w ten sposób czyścimy podłogi. Obecnie na rynku dostępne są mydła olejowe, które zawierają w swoim składzie olej pielęgnacyjny. Używając tego mydła do podłogi olejowanej nie tylko ją czyścimy, ale jednocześnie uzupełniamy olej. Podłoga olejowana olejem naturalnym zawsze jest matowa, z lekkim połyskiem są podłogi wykańczane olejowoskami lub woskami. Więcej o konserwacji podłóg olejowanych znajduje się na tej stronie http://budomaxparkiety.pl/zakres-uslug/ ... ianej.html
Budomaxparkiety.pl
Budomax Parkiety
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2013 09:01
Lokalizacja: Białystok Warszawa


Wróć do Podłogi

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu