Tłuste plamy

Moderator: Paulina

Tłuste plamy

Postautor: Zenon » 04 mar 2015 12:50

Witam. Od jakiegoś czasu na ścianie w salonie zaczęły nam się pojawiać tłuste plamy. Niezbyt przyjemnie pachną. Nie mam pojęcia skąd się biorą. Można to czymś zmyć? Macie jakiś pomysł? Z góry dzięki za info.
Zenon
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2015 12:27

Re: Tłuste plamy

Postautor: kawa_z_mlekiem » 08 mar 2015 00:20

Ojej, szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o takim problemie... Jak to możliwe, że plamy pojawiają się "znikąd"? Jaką masz farbę na ścianach? Może spróbuj delikatnie wytrzeć ciepłą wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń? Ostatnio u nas w kuchni granat dosłownie eksplodował i narobił pełno małych czerwonych plamek na białej ścianie. Na szczęście udało mi się je usunąć patyczkiem do uszu namoczonym wodą utlenioną (sama nie wiem jak na to wpadłam :P).
Awatar użytkownika
kawa_z_mlekiem
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 lut 2012 16:22

Re: Tłuste plamy

Postautor: mankell » 08 mar 2015 14:23

Ja po prostu poplamiłam swoją ścianę czymś tłustym i nic nie pomaga - ani zamalowanie, ani mycie ciepłą wodą z płynem do naczyń... jakieś pomysły co z tym zrobić?
mankell
 
Posty: 43
Rejestracja: 06 lis 2014 13:45

Re: Tłuste plamy

Postautor: Tom-asz » 12 mar 2015 14:49

Jeszcze płatki mydlane albo szare mydło wypróbuj.
Tom-asz
 
Posty: 31
Rejestracja: 24 wrz 2012 18:57

Re: Tłuste plamy

Postautor: Eizzy » 15 mar 2015 20:17

Tłuste plamy można zamalować, ale tylko farbą olejną a później na to zwykłą emulsją wtedy nie będzie już śladu ;)
Praca to ciągła walka. Do obiadu - z głodem, po obiedzie - ze snem.
Awatar użytkownika
Eizzy
 
Posty: 97
Rejestracja: 03 sie 2012 11:55
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Tłuste plamy

Postautor: lilka91 » 18 mar 2015 17:02

Ciężko się takich plam pozbyć. Ja nie ryzykowałabym z farbą olejną bo z tego co wiem ciężko jest ją pomalować... Najlepiej by było gdybyście po szpachlowali ściany a później zeszlifowali za pomocą papieru ściernego np. z http://www.azur.com.pl/index.php?sortuj ... 9Bciernego i pomalowali na gotowo. Plamy powinny zniknąć :) U nas też takie plamy się pojawiły ale w kuchni przy piecu. Nic jednak z tym nie robimy bo mąż ma położyć płytki w najbliższym czasie.
lilka91
 
Posty: 26
Rejestracja: 01 mar 2015 20:58


Wróć do Ściany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu