Kuchnia: Fornir, drewno czy ....?

Moderator: Paulina

Kuchnia: Fornir, drewno czy ....?

Postautor: Krasawica » 07 sty 2010 07:33

Do końca lutego mam zamiar kupić kuchnię. Ponieważ wybór jest bardzo duży to przede wszystkim chciałabym wiedzieć jakie są zalety i wady materiałów o których wspomniałam w temacie. Słyszałam np. że fronty fornirowane zmieniają kolor, zwłaszcza te ciemne. ciekawy jestem waszych opinii jak te materiały sprawdzają się w praktyce?
pozdrówka
Krasawica
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2009 02:51

Re: Kuchnia: Fornir, drewno czy ....?

Postautor: Malarz43 » 08 sty 2010 08:53

Należy zdawać sobie sprawę, że oprocz warstwy wierzchniej, ozdobnej znaczenie ma to z czego jest zrobiony podklad.
Fronty fornirowane to najczęściej płyty wiórowe obłożone cienka warstwa drewna. Tak wiec na wierzchu jest prawdziwe drewno i bedzie sie ono zachowywalo w taki sposob jakie sa jego wlasciwosci. Niektore gatunki lekko ciemnieja, inne zolkna jeszcze inne jasnieja a z niektorymi nic sie nie dzieje. To zaleta a nie wada takich mebli. Duzo zalezy od lakieru jakim pokryty bedzie fornir.
Najlepsze fronty drewniane /oprocz litych/ to fronty oblogowane. Warstwa oblogu/forniru wynosi od 1mm do nawet 4mm/wrecz sklejka/. Dobrze wykonane tego typu fronty sa trwalsze niz lite a znacznie tansze od nich.
Drewniane podobnie jak fornirowane maja ta sama wlasciwosc jesli chodzi o zmiane barwy /tzn moga , ale wcale nie musza sie przebarwiac - zalezy to, jak przy fornirze, od gatunku drewna i lakieru /Sa najdrozsze, gdyz drewno do mebli kuchennych powinno miec spelnione odpowiednie normy a nawet posiadac certyfikaty.
Malarz43
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2009 10:07

Re: Kuchnia: Fornir, drewno czy ....?

Postautor: Promyk nadziei » 12 sty 2010 07:33

wiem z doświaczenia że lite drewno moze się porządnie wypaczyć :/
Promyk nadziei
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2009 13:56

Re: Kuchnia: Fornir, drewno czy ....?

Postautor: Gosia » 13 cze 2011 10:38

ja osobiście wolę kuchnię z Forniru, nie dość że jest tańszy to ma bardzo ciekawe egzotyczne wzory: http://www.blog.ikuchnie.pl/2010/10/fornir-egzotyczny/
mnie najbardziej podoba się połączenie wzoru: Heban Makassar prostosłoisty z Zebrano 3
Awatar użytkownika
Gosia
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 lis 2010 14:05

Re: Kuchnia: Fornir, drewno czy ....?

Postautor: anetaK » 01 kwie 2015 10:56

U nas też jest z fornitu. Myślę, że fajny.
Awatar użytkownika
anetaK
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015 11:32


Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu