Korkowa podłoga

Panele, podłogi gotowe drewniane, terakota i inne rodzaje podłóg

Moderator: Paulina

Korkowa podłoga

Postautor: Baktrian » 08 sty 2010 11:56

Jak tam sprawują się Wam korki na podłogach? Proszę o zaznaczenie, jaki rodzaj korka stosujedzie: laminowane, naturalne, czy jakieś inne?
Myślimy z mężem o korku w pokojach dziecięcych i do sypialni. Podoba mi się jego elastyczność i ciepło, tym bardziej, że nie chcę mieć w tych pokojach żadnych dywanów.

Pozdro
Baktrian
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2009 13:39

Re: Korkowa podłoga

Postautor: Jarmuk » 09 sty 2010 07:14

Mamy korek na podłodze w pokoju dzieci i w sypialni. Może wzory nie są najładniejsze, ale postawiliśmy na fukcjononalność. Mój korek ma już 8 lat. Lakier się nie wytarł, kurzu nie widać, podłoga jest ciepła a jak dzieci swego czasu rzucały klockami, nie było tego tak bardzo słychać. Polecam jak najbardziej. I co również bardzo istotne łatwo go położyć samodzielnie.

pozdrawiam
Jarmuk
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2009 13:22

Re: Korkowa podłoga

Postautor: WściekłyByk » 12 sty 2010 10:34

Zgadzam się z tą pozytywną opinią na temat korka, mam nim wyłożony przedpokój i kuchnię. Są to panele lakierowane, montowane bez kleju
Jak dla mnie korek jest super - cichy, ciepły i nie widac na nim kurzu. Podłoge w kuchni użytkuje juz 2 lata i ciągle wygląda jak nowa. A po kilku latach jak się lakier wytrze to będzie można panele lekko wycyklinowac i polakierować. Super sprawa
WściekłyByk
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2009 20:13

Re: Korkowa podłoga

Postautor: Brunchilda » 13 sty 2010 14:07

U mojej cioci jest korek w przedpokoju (mocno eksploatowanym gdzie dużo ludzi się przewija i do tego dwa psy i cztery koty ) i kuchni. Leży tam od 7 lat no i niestety w paru miejscach sie poprzecierał ale o dziwo w kuchni, najbardziej na podłodze przy zlewie. Tyle że Mama po położeniu nie lakierowała go dodatkowo i myślę że to był błąd. Chociaż panele zakładane w podobnym czasie w jadalni też się poprzecierały. W tym roku wymieniono je na panele korkowe ale pociągnięto jakimś wzmocnionym lakierem. Prezentują się naprawdę ślicznie.
Awatar użytkownika
Brunchilda
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2009 13:21

Re: Korkowa podłoga

Postautor: kamyczek » 30 wrz 2015 10:11

Sprawdza się pod każdym względem: wygłusza hałas, nie jest zimna i dodatkowo pięknie wygląda. Co prawda nie ma zbyt dużego wyboru wzorów, ale nic. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32

Re: Korkowa podłoga

Postautor: Lahma-SPA_Vision » 09 lis 2015 16:32

Co prawda wykopaliska, ale jako paroletni użytkownik takiej podłogi (z V.) mogę powiedzieć, że jest naprawdę fajna. Nie tak dobra jak olejowane dechy, ale dużo przyjemniej ją wspominam niż np. klasyczne panele
Lahma-SPA_Vision
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015 14:56


Wróć do Podłogi

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu