Rolety gumwane

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Rolety gumwane

Postautor: travis » 30 gru 2009 11:06

Czy rolety gumowe śmierdzą pod wływem ciepła/słońca? Chcemy takie zamontować ale znajomowy nam je odradził właśnie z powodu zapachu... Ile w tym prawdy?
travis
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2009 14:01

Re: Rolety gumwane

Postautor: Znafca » 31 gru 2009 06:10

Nie wiem o co chodzi z tym smrodkiem gumy, mam takie rolety (zdeycydowałem się na nie bo lepiej zaciemniały) juz od 4 lat i nigdy nie poczułem od nich żadnej niemiłej woni...
Znafca
 
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2009 06:04

Re: Rolety gumwane

Postautor: Pudzianek » 02 sty 2010 09:29

Z tego co się orientuję to dzisiejsze powleczenia jakościowych tkanin to nie guma ale poliuretany. Moga najwyżej śmierdzieć jak nowy samochód w środkuy. Tyle że tam przestrzeń mniejsza. więc raczje bym się nie bal
Pudzianek
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2009 16:43

Re: Rolety gumwane

Postautor: Jan Kowalski » 04 sty 2010 11:38

Zdecydowaliśmy sie na te gumowane rolety i zobaczymy. Producent twierdzi, że mogą śmierdzieć po nagrzaniu się. Może tylko w ten sposób się asekuruje bo nadmieniłem, że żona jest alergikiem Jak tylko zrobi sie ciepło zdam wam relacje, przynajmniej będzie jasne jak to dokładnie jest. Czyli że musicie sie uzbroić w cierpliwość i poczkać do wiosny/lata. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jan Kowalski
 
Posty: 7
Rejestracja: 19 lis 2009 14:08

Re: Rolety gumwane

Postautor: firanna » 07 sty 2010 07:44

To jakaś ściemka chyba z tymi zapachami, mamy we wszystkich oknach takie zamontowane (na południe) już 3 lata - nic nie śmierdziało ani z początku ani teraz.
firanna
 
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2009 09:58

Re: Rolety gumwane

Postautor: Szymon Słupnik » 11 sty 2010 11:37

Jeżeli chodzi o śmierdzące rolety, to jeszcze sie z czymś takim nie spotkałem, choć pracuje w branży dekadę. Brzydki zapach może pochodzić między innymi od papierosów - jeżeli osoba która produkuje pali ,lub w tom pomieszczeniu są przetrzymywane materiały wydzielające zapach.
Jeśli chodzi o rolety zaciemniające (podgumowane) to może dojść do takiej sytuacji że materiał podgumowaną stroną podczas dużego nasłonecznienia przyklei się do szyby. Mi się jeszcze taka sytuacja nie zdarzyła.
Szymon Słupnik
 
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2009 09:10


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu