Akwarium w salonie

Moderator: Paulina

Akwarium w salonie

Postautor: Królowa Priscilla » 23 lis 2009 10:06

Czy akwarium może naprawdę być ładną ozdobą salonu? ?Czy jest w dobrym guście, mam wnękę w ścianie i możnaby ją przebić, tak by zrobić otwór na korytarz i wstawić tam akwarium tak by było widoczne zarówno z salonu jak i z korytarza i stanowiło element scalająca. Jak rozwiązaliście w swoich salonach zagadnienie akwarium???
Królowa Priscilla
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2009 10:02

Re: Akwarium w salonie

Postautor: JulianT56 » 24 lis 2009 09:18

Akwarium jak najbardziej może być ozdobą, kwestia jeszcze ile jesteśmy w stanie na tę ozdobe wydać. Mamy akwarium 500 litrowe między kuchnią a salonem, i po jego montażu nasuwa mi się refleksja, że akwaria nie moga być zbyt wysoko, bo znacznie utrudnia to ich obsługę. Jesli chcesz potraktować je jako prawdziwa ozdobę to możesz zaprojektować je z ramkami i nadać im charakter obrazu. I trzeba sobie oczywiscie zdawać sobie sprawę, że jest to ozdoba o którą trzeba nieustannie i bardzo troskliwie dbać. pozdrawiam
JulianT56
 
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2009 09:10

Re: Akwarium w salonie

Postautor: vat3 » 14 gru 2009 12:32

Rodzaj akwarium - rzecz gustu.

Ja polecam akwaria roslinne - obok morskich najbardziej efektowne i ekskluzywne rodzaje zbiornikow.

Akwaria tego typu rzadza sie wlasnymi regulami kompozycyjnymi dzieki ktorym mozna uzyskac niesamowity efekt dekoracyjny.

Pasuja zarowno do pomieszczen typu retro jak i nowoczesnych, oszczednych w formie wnetrz "japonskich". Dzieki roznozordnej oprawie technicznej (brak pokrywy, lampy zwieszane z sufitu) mozna dostsowac design rowniez to pomieszczec typu "hi-tech".

kurat specjalizuje sie w akwarystyce roslinnej i goraco zachecam wszystkich do ozdabiania mieszkan tego typem zbiornikow

Polecam galerie na stronie http://www.holenderskie.pl/forum/viewforum.php?f=16 Forum Serwisu Roslin Wodnych i Akwariowych
vat3
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2009 10:58

Re: Akwarium w salonie

Postautor: Gosia » 07 mar 2011 11:45

ciekawy pomysł na akwarium w dwóch pomieszczeniach jednocześnie, a pod akwarium można zrobić jakąś ciekawą komodę, jednocześnie funkcjonalną i o jakim ciekawym wzorze frontów: http://www.iszafy.pl/pl/galerie/594/946
Awatar użytkownika
Gosia
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 lis 2010 14:05

Re: Akwarium w salonie

Postautor: bettyboop » 12 kwie 2011 21:19

Jeżeli masz duży salon i dodatkowo wolną wnękę to oczywiście możesz tam wstawić akwarium, na pewno będzie to ciekawy dodatek. A słyszałam, że podobno patrzenie na pływające rybki koi nerwy, także przy okazji może to być praktyczne rozwiązanie ;) Trzeba pamiętać, że nie jest to taki tradycyjny dodatek i trzeba będzie tymi rybkami jednak się zajmować, także na pewno powinno się poświęcić trochę czasu pielęgnacji tego akwarium.
bettyboop
 
Posty: 59
Rejestracja: 28 kwie 2010 15:26

Re: Akwarium w salonie

Postautor: Krystek » 19 mar 2012 15:27

Akwarium ładnie wygląda, ale należy o nie dbać. 1 miesiąc i zamiast ładnej wody będzie sadzwka.
Wierzcie mi, jak ktoś nie ma na to czasu niech sobie odpuści.
Krystek
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 lip 2011 13:11

Re: Akwarium w salonie

Postautor: LozkaWodne » 21 mar 2012 22:37

Świetny pomysł, należy również pamiętać aby wybić trochę większa dziurę niż akwarium żeby umiescić tam sprzęt i ewentualnie karmę. Radze trochę ponad akwarium np10cm żeby móc nakarmić rybki i trochę miejsca z jednej strony np 30cm. Później te luki które wymieniłam można przykryć nakładką - z pleksy, płyty drewnianej - pokryta tym materiałem co ściana, np panelami, tapeta itp. Jeśli sie to umiejętnie zrobi nie widać.
LozkaWodne
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 sty 2012 19:22

Re: Akwarium w salonie

Postautor: LozkaWodne » 25 lip 2012 10:49

Akwarium to i obowiązek ale też fajna ozdoba :) Sama posiadam takie około 400l :) nie jest we wnęce, po prostu pięknie ozdabia ścianę :) trzeba jeszcze umiejętnie zaprojektować wnętrze takiego akwarium ;)
LozkaWodne
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 sty 2012 19:22

Re: Akwarium w salonie

Postautor: kamyczek » 30 wrz 2015 08:42

Pewnie, że akwarium będzie niewątpliwą ozdobą w salonie. Jeśli ktoś to lubi i się tym interesuje. Rozwiązań z akwarium jest wiele. A wybór należy tylko do ciebie. Jak już to zrealizujesz prześlij fotki, chętnie obejrzymy.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32

Re: Akwarium w salonie

Postautor: weronkowa » 14 paź 2015 22:38

miałam kiedyś ogromne 300 litrowe akwarium w pokoju ale powiem wam szczerze koszty przerosły. w gruncie rzeczy hodowla ryb dzisiaj to dość kosztowna sprawa, a i pracochłonna. Trzeba było się pozbyć rybek no niestety
weronkowa
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2015 22:32


Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu