Oświetlenie salonu

Moderator: Paulina

Oświetlenie salonu

Postautor: Baktrian » 08 sty 2010 12:01

Mam twardy (lub jak mówią niektórzy trudny) orzech do zgryzienia. Salon jest kwadratowy i ma ze 40m2. Pełni funkcję komunikacji z poddaszem - będą w nim schody. Zastanawiam się ile wat potrzeba by oświetlić taki salon, ile żarówek w żyrandolu, ile tych żyrandoli, pojedyncze lampiony czy skupiska, w jakim układzie: równolegle, geometrycznie czy 'artystycznie' rozrzucone? Ostatnio w Auchan widziałem fajne pojedyncze lampy z kulistymi mlecznymi kloszami (pełnymi), tylko właśnie się zastanawiam, ile mi ich potrzeba do takiej przestrzeni (mężowy wychodzi, ze osiem! ), i jak je rozplanować na suficie. Myślałem też żeby połączyć lampy z halogenami, ale mam wątpliwości...
Może jakieś sugestie?
Baktrian
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2009 13:39

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: Bolo » 09 sty 2010 07:18

Trudno doradzic tak w ciemno, chyba wszystko zalezy jednak od koncowego wykonczenia salonu. U mnie poczatkowo mialo byc oswietlenie klasyczne. Najlepiej jakby to byl kuty zyrandol i takie same kinkiety.Oczywiscie nie przesadzajac z rozmiarem.W ostatecznej fazie jest nowoczesnie, prosto i elegancko zarazem,bez zbednych udziwnien.
Bolo
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2009 09:57

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: serwetka » 11 sty 2010 10:20

8 kulistych lampionów na pewno nie będzie dobrze wyglądało! Tak duży salon, postaraj się podzielić na jakieś segmenty. na przykład tam gdzie będzie stał TV, wypoczynek, może stół (nie wiem jaki macie pomysł) i oświetlajcie kolejno segmenty. Nie kusiłbym się na więcej niż 3 żyrandole... jeśli uważacie, ze nie będą dawały wystarczająco dużo światła, można pomyśleć o jakimś oświetleniu celowym (używanym w razie potrzeby) w postaci jakiś lampek, lamp stojących, czy kinkietów. co do wyglądu lamp, ja lubię, prostotę i elegancję. Nie przepadam, że stylizacjami i udziwnieniami. Takie lampy jak w tym salonie - skromne i proste, ale jednak ciekawe, to byłby mój wybór.
serwetka
 
Posty: 61
Rejestracja: 19 paź 2009 15:47

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: Królżyje » 12 sty 2010 10:44

rzeczywiście, też cenię sobie prostotę i Twoje propozycje Sewertka bardzo mi przypadły do gusty, tylko gdzie można takie kupić??
Królżyje
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2009 10:05

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: MebloHurt24 » 14 maja 2010 14:45

Bardzo dobre rozwiazanie,pomysł przypadł mi do gustu. A gdzie możesz kupić?? Poszukaj przede wszystkim w sklepach internetowych. Tam będziesz maił największy wybór.
MebloHurt24
 
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010 13:30

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: kamyczek » 30 wrz 2015 09:18

Oświetlcie poszczególne sektory, przy stole czy telewizji oraz nad schodami na poddasze.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: dekostyr » 04 lis 2015 14:13

A może warto skorzystać z listw LED? Nie mówię tu jednak o podwieszanych sufitach bo to już mi się przejadło, niemal u każdego znajomego to spotykam. Ale listwy LED zrobione jako sztukateria są świetnym pomysłem dla klasycznego salonu.
dekostyr
 
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2015 12:17
Lokalizacja: Jawornik Polski

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: szypu39 » 05 lis 2015 09:57

Moim zdaniem oświetlenie led jest bardziej dekoracyjne i daje raczej mało światła. Osobiście jestem zwolennikiem punktowego oswietlenia np. w podwieszeniu sufitu lub z boku ściany a do tego jakaś stylowa lampa stojąca. Jeśli są schody w salonie można też pomyśleć o oświetleniu w schodach. Inspiracji jest dużo w internecie poszukaj.
http://amk-windykacja.pl/
szypu39
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2015 14:11
Lokalizacja: Katowice

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: Eizzy » 10 lis 2015 11:50

Zgadzam się z @szypu39 oświetlenie LED jest ładniejsze. Sama wymieniłam ostatnio wszystkie lampy w salonie na LED. Teraz zastanawiam się nad taśmami na schodach. Moja znajoma ma takie i strasznie mi się to spodobało. Myślicie że mogłabym użyć takich taśm http://www.emi-led.pl/14-tasmy-led ?
Praca to ciągła walka. Do obiadu - z głodem, po obiedzie - ze snem.
Awatar użytkownika
Eizzy
 
Posty: 97
Rejestracja: 03 sie 2012 11:55
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: okurcze » 08 gru 2015 11:36

Mnie się bardzo spodobały lampy stąd, na pewno będę coś kupował - tylko co :?: http://www.sklep.imindesign.pl/
Nowoczesne oświetlenie, nowoczesne życie
okurcze
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2015 14:28

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: Bonsai » 13 sty 2016 17:24

Ja mam taśmę LED dookoła, a w suficie oczka stropowe (coś takiego: http://www.salonled.pl/pl/oczka-stropowe-led/4815-redlux-oprawa-stropowa-charo-r10294.html).
Lampki dają dość światła, a taśma efekt przytulności.
Bonsai
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 sty 2016 12:58

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: Ekspert WMB » 26 sty 2016 12:17

Połączenie faset oświetleniowych z taśmami LED też da świetny efekt :) Mogą stanowić dodatkowe oświetlenie. Do tego udekorują pomieszczenie :) a ze względu na różnorodność kształtów pasują do każdego stylu :)
Obrazek
WMB - nowa jakość dekoracji
www.wmb.pl
Ekspert WMB
 
Posty: 34
Rejestracja: 26 mar 2015 13:57

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: Eizzy » 05 maja 2016 08:59

I jak? Na jakie lampy ostatecznie się zdecydowałeś? ;) Ja w swoim salonie mam lampę wiszącą, lampę podłogową oraz dwa kinkiety. Wszystkie te rzeczy zamawiałam przez Internet, w sklepie internetowym MagiaSwiatel.pl. Z zakupu jestem jak najbardziej zadowolona, bo udało mi się znaleźć naprawdę dobrej jakości lampy ;).

Obrazek
Praca to ciągła walka. Do obiadu - z głodem, po obiedzie - ze snem.
Awatar użytkownika
Eizzy
 
Posty: 97
Rejestracja: 03 sie 2012 11:55
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: PoldiGZ » 24 paź 2016 08:22

Czym w ogóle kierować się wybierając lampy do takiego pokoju dziennego? Lepsze będą takie wiszące czy zamontowane na suficie ? Bo chcę coś zmienić w wystroju tego pomieszczenia ale nie wiem kompletnie jak się za to zabrać
PoldiGZ
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2016 09:29

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: NiderNader » 25 paź 2016 16:37

Przede wszystkim nowoczesnością i jakością, żeby urządzenia służyły na lata. No i cena też jest ważna. Wiszące, wiszące. Z miesiąc temu taką kupiłem i świetnie wygląda
Awatar użytkownika
NiderNader
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2016 07:27

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: PoldiGZ » 26 paź 2016 10:01

A gdzie kupowałeś ? w jakimś zwykłym sklepie stacjonarnym czy sieciowym ? bo też mam zamiar nabyć podobny asortyment tylko mam mętlik w głowie i nie wiem na jaką konkretnie ofertę się zdecydować
PoldiGZ
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2016 09:29

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: NiderNader » 27 paź 2016 04:46

tutaj masz wiele fajnych i tanich lamp http://www.magiaswiatel.pl/salon. Nie tak dawno skorzystałem z oferty tego sklepu za namową kolegi i jestem bardzo zadowolony. Wszystko na czas, rzeczy jak na zdjęciach itd
Awatar użytkownika
NiderNader
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2016 07:27

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: PoldiGZ » 28 paź 2016 08:41

Super , bardzo podobają mi się te lampy i chyba się na nie zdecyduje
PoldiGZ
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2016 09:29

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: Pokojowa12 » 30 paź 2016 22:07

Fajne lampy do salonu mają w sklepie Lumenpro, zobaczcie sobie ich asortyment. Ja do salonu kupiłam sobie taką lampę - http://www.lumenpro.pl/lampy-wiszace/74092-60-ris-lampa-wiszaca-czarna.html . Mam jasne ściany i sufit, więc czarna lampa świetnie kontrastuje ;)
Pokojowa12
 
Posty: 62
Rejestracja: 13 cze 2012 19:06

Re: Oświetlenie salonu

Postautor: sebastian321 » 04 lis 2016 16:26

Ostatnio widziałem u znajomego bardzo fajną lampę i okazało się, że jest od SPOT Light. Zawsze kojarzyłem tę firmę ale dopiero teraz dokładnie przyjrzałem się ich lampom. Podsyłam link: www.spotlight.pl myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie :) Pozdrawiam!
sebastian321
 
Posty: 26
Rejestracja: 31 maja 2016 13:46

Następna

Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu