Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Moderator: Paulina

Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: Hans Sollo » 19 lis 2009 15:33

Szymbiutko mi tu piszcze, bo w weekend idziemy z żonka coś kupić, a ja się zastnawiam, czy ten termoobieg który podraża znacznie kuchnie jest żeczywiście przydatny, czy to jakiś taki chwyt marketingowy jak świńska grypa?? :D
Awatar użytkownika
Hans Sollo
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2009 15:30

Stanowczo termoobieg

Postautor: sobieradek » 20 lis 2009 14:09

To nie jest żaden pic na wodę, rzeczywiście wszystko piecze sie szybiej i jest lepiej wypieczone! Bez porównania, nawet teściowa kupiła sobie z teroobigiem po zjedzeniu u nas kilku wypieków, chyba trudno o lepszy argument? :)
sobieradek
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009 10:52

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: Fiona » 11 gru 2009 11:28

Na 8 funkcji piekarnika a używam tylko dwóch, grzałka góra dół i termoobieg. Okazało sie, i nie tylko u mnie z tego co się orientuję, że wszystkie inne bajery typu termosondy, pyrolizy to tak naprawdę zupełnie zbędne gadżety. Z termo piecze się wszystko równomiernie i najczęściej w przepisach podają, że jeżeli pieczesz z termoobiegiem to w niższej niż standardowo temperaturze.
Awatar użytkownika
Fiona
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009 09:32

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: berry_87 » 16 gru 2009 11:52

Zdecydowanie z termoobiegiem!
Niedawno przerzuciłam się ze zwykłego piekarnika na termoobieg- różnice poczułam od razu. Szczególnie w krótszym czasie oczekiwania na gotowa potrawę .. :D

-------------------------------
Eleganckie akcesoria łazienkowe:
http://www.rossi.pl/kolekcje_akcesoriow ... wych.rossi
berry_87
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2009 11:28

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: Paulina » 30 lip 2011 17:34

Obecnie termoobieg to już standard.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: Dominika. » 16 wrz 2011 13:56

Teraz to nie tylko termoobiegi, ale już nawet i inteligentne systemy gotowania zaczynają być standardem, tak jak ten szósty zmysł u Whirlpoola. Swoją drogą rozważam zakup jednego modelu od nich, konkretnie tego: [usunięto treści o charakterze reklamowym] miał ktoś z was z nim do czynienia?
Dominika.
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2011 13:01

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: Gorenje » 15 lis 2011 16:55

Termoobieg jest przydatną funkcjonalnością kuchennego piekarnika. Umożliwia przygotowywanie potraw wymagających różnych temperatur, dzięki wewnętrznej cyrkulacji strumienia gorącego powietrza. Sam termoobieg wyglądem przypomina grzałkę z wentylatorem. W praktyce cała potrawa piecze się równomiernie, bo rozgrzane powietrze rozchodzi się w całej przestrzeni. Regulacja stopnia ogrzewania jest uzależniona od odległości grzałek rozmieszczonych w piekarniku, przy czym termoobieg wymaga ustawienia niższej temperatury, niż przy grzaniu standardowym.
Gorenje
 
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2011 21:56

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: Gruszka75 » 19 sty 2012 14:58

Ale też nie każdy termoobieg jest tak samo skuteczny, jak ostatnio orientowałem się w kwestii wyboru kuchenki i piekarnika, to chyba najskuteczniejszy system obiegu mają wyprodukowane przez Whirlpool piekarniki elektryczne – możesz skutecznie przygotowywać 3 potrawy jednocześnie.
Gruszka75
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2011 13:21

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: Gorenje » 14 mar 2012 17:22

Oczywiście, masz rację. Jednak dobrze dopasowany termoobieg jest przydatną funkcjonalnością piekarnika, któy może oszczędzić czas i uwagę przeznaczone na doglądanie pieczonych dań. Precyzyjne liczniki czasu i programy dopasowane do konkretnej potrawy, a także trzy poziomy pieczenia to tylko niektóre z udogodnień oferowanych przez nowoczesne urządzenia. Więcej informacji możesz znaleźć tutaj: http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarnik ... -rezultatu
Gorenje
 
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2011 21:56

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: anetaK » 01 kwie 2015 10:58

U nas się sprawdza także mogę polecić.
Awatar użytkownika
anetaK
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015 11:32

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: marynioja1 » 11 wrz 2015 08:31

Zobacz sobie na stronie electro.pl tam znajdziesz bardzo dużo propozycji. Ale też mi się wydaje, że termoobieg jest praktyczny i potrawy się równo pieką.
marynioja1
 
Posty: 25
Rejestracja: 16 sie 2015 07:34

Re: Kuchnia z termoobiegiem czy bez

Postautor: NJUDES » 19 gru 2015 23:43

Witam,
Sam termoobieg przyda się podczas pieczenia w niższych temperaturach. Natomiast dla wyższych dobrym rozwiązaniem będzie termoobieg z grzaniem góra i dół. Polecam różne rozwiązani. Po więcej zapraszam na www.njudes.l lub do naszego Salonu okapów kuchennych NJUDES w lublinie przy ul. Łęczyńskiej 51D.
Zapraszamy do kontaktu.
NJUDES
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 gru 2015 23:18


Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu