Silikonowe czy drewniane narzędzia do kuchni?

Moderator: Paulina

Silikonowe czy drewniane narzędzia do kuchni?

Postautor: szacka » 19 lut 2015 18:29

Jakie narzędzia sprawdzą się najlepiej w kuchni?
Zawsze miałam drewniane, ale zauważyłam, że teraz w sklepach wiele z nich jest silikonowych - są lepsze?
szacka
 
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2015 11:56

Re: Silikonowe czy drewniane narzędzia do kuchni?

Postautor: fornir » 19 lut 2015 21:32

Wydaje mi się, że to zależy od konkretnego narzędzia - w jednym przypadku lepsze będą silikonowe, w innym drewniane, a jeszcze inne najlepiej sprawdzą się gdy będą metalowe.
Zobacz sobie poszczególne modele tutaj: http://www.dekoracje.brw.com.pl/kuchnia ... -kuchenne/
Myślę, że nie ma sensu ograniczać się np. wyłącznie do drewnianych narzędzi
fornir
 
Posty: 57
Rejestracja: 11 sie 2014 08:26

Re: Silikonowe czy drewniane narzędzia do kuchni?

Postautor: kamyczek » 30 wrz 2015 08:06

Wszystko zależy od konkretnego przedmiotu. Foremki do pieczenia mogą być sylikonowe, ale przy ich chwytaniu i przenoszeniu należy bardo uważać, by nie rozlać zawartości. Drewniane deski do krojenia nadają się do krojenia chleba, nie zaś do tłuczenia mięsa bo ono wbija się w strukturę drzewa, które niestety ciężko wyczyścić, a niejednokrotnie przy kontakcie z wodą tak czy siak się ono rozkleja. Także warto każdy zakup dobrze przemyśleć.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32

Re: Silikonowe czy drewniane narzędzia do kuchni?

Postautor: MagdalenaGrzegorczyk » 19 sty 2016 12:23

ja nie znosze sylikonowych, u mnie tylko drewniane elementy takie, popatrz w sklepie dajar, bo teraz jets - 50% na niektóre rzeczy, warto zobaczyć. Deskę tez mam u siebei drewnianą, w sumie to chlebak też mam drewniany :D
MagdalenaGrzegorczyk
 
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2016 11:49


Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu