oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Oprawy, źródła światła i inne....

Moderator: Paulina

oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: Franek Kimono » 21 lis 2009 08:10

Ta sama żona która doradziła mi panele w całym domu, po konsultacji z koleżanka z pracowni projektowej wmawia mi, że w domu można zrezygnować z oświetlenia głównego i postawić tylko na punktowe. Ja jestem prosty chłopak, i do tego dość starej daty i nie jestem do końca przekonany do takiego rewolucyjnego potraktowania światła. Co wy na to powiecie. To głupie czy genialne?? :)
Awatar użytkownika
Franek Kimono
 
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2009 07:59

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: PięknyFabiano » 23 lis 2009 15:59

Moim skromnym zdaniem nie nalezy rezygnować z górnego światła. Zasada jes taka, że nalezy wyznaczyć w pomieszczeniu strefy i je odpowiednio oświetlić. Z pewością niefukcjonalne i trąci myszką umieszczanie lampy pośrodku sufitu. Moim zdaniem nie można w ten sposób oświetlić całego mieszkani. Lampę wiszącą z pewnością można powiesic nad stołem. Obok sofy lub foteli przydaje sie lampa np stojąca bądź na podłodze bądz na komodzie dająca relaksujące światło np do czytania. Fajne są również podświetlane listwy, - dają super klimant .Nie należy jednak przesadzić z ich ilością bo z ilością punktów świetlnych też trzeba zachować umiar
Awatar użytkownika
PięknyFabiano
 
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2009 15:52

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: serwetka » 01 lut 2010 18:55

Oj nie można rezygnować z oświetlenie głównego. Jestem tego samego zdania co poprzednik - staramy się wyznaczyć strefy oświetlenia i je oświetlamy. Oczywiście nie możemy też przesadzić i powiesić na suficie 5 lamp. Jestem zwolennikiem ładnej, prostej lampy ( jak na przykład ta [treści reklamowe usunięte]w tym salonie ) a do tego oświetlenie celowe. to pomysł który pozwala zachować ciepło od lampy głównej i oszczędność światła celowego, które niepotrzebnie nie świeci.
serwetka
 
Posty: 61
Rejestracja: 19 paź 2009 15:47

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: słoneczko » 17 maja 2010 12:14

Mnie też się wydaje, że nie warto byłoby rezygnować z oświetlenia centralnego. Bo w pomieszczeniu może być zbyt ciemno. Ja na pewno nie zrezygnowałabym z takiego rodzaju oświetlenia na rzecz punktowego.
moim zdaniem oświetlenie punktowe powinno być jedynie dodatkiem.
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: kasinka » 01 cze 2010 09:06

punktowe oświetlenie moim skromnym zdaniem można dołożyć ale nie kosztem głównego oświetlenia jeśli żona Cię tak męczy z oświetleniem punktowym zamontuj jej w łazience koniecznie na ubikacją żebyś ty miał jak czytać gazetę a zobaczymy jak zareaguję jak będzie się miała pomalować a światełka będą świecić punktowo. Takie rzeczy fajnie wyglądają np w długim korytarzu gdzie na ścianach wiszą na zdjęcia albo jakieś obrazy można to wtedy fajnie rozwiązać ale nie w pokojach dziennych.
kasinka
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2010 14:16

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: gutdesign » 03 lip 2010 15:50

Wszystko zależy gdzie ma być to oświetlenie. W sypialni można spokojnie zrezygnować z górnego bo go się prawie nie używa, używamy nocnych lampek, lampki na ewentualnym biurku do pracy czy przy toaletce, oddzielnie można oświetlić szafę. W kuchni, która musi być dobrze oświetlona powinno byc górne ale też niekoniecznie centralne, może to być kilka lamp montowanych w suficie. W salonie oświetlenie potrzebne jest w kącie wypoczynkowym - np kinkiety, stojące lampy, oświetlenie przy tv (niweluje mocne kontrasty jasnego ekranu w ciemnym wnętrzu), w jadalni lampa nad stołem. Czyli chyba można :) ja zamiast jednej centralnej lampy wolę kilka o mniejszym natężeniu, na pewno lepiej doświetlają wnętrze.

http://gutdesign.iportfolio.pl/
gutdesign
 
Posty: 28
Rejestracja: 27 sie 2009 21:39

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: Paulina » 26 paź 2011 21:20

Kiedyś sądziłam, że najlepszym pomysłem jest rezygnacja z głównego oświetlenia na rzecz punktowego, bo ma to klimat. Teraz jednak myślę inaczej - zawsze warto mieć oświetlenie centralne, pokój dzienny powinien być dobrze oświetlony, żeby był przytulniejszy (chyba, że ktoś lubi siedzieć w ciemnej norze). A już na pewno nie decydowałabym się na oświetlenie punktowe w postaci zimnych halogenów. Myślę, że w mieszkaniu najlepiej sprawdza się ciepłe światło.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: Danka » 05 lis 2011 20:00

tu chyba nie tyle chodzi o "ciepłote" pomieszczenia - choć też jest ważna - ile o to, czy takie punktowe światło umożliwia nam wykonywanie prac: czytania, pisania itp.
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: olgala » 21 lis 2011 12:53

Moim zdaniem wszystko zalezy od tego jakie będzie to oswietlenie punktowe.

Ja w mieszkaniu mam w salonie tylko i wylacznie kinkiety flosa i w zupelnosci to wystarcza.
Musisz dobrze je rozstawic i wybrac odpowiednie zrodlo i moc.
olgala
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2011 12:20

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: olgala » 21 lis 2011 12:54

zajrzyj na jakas strone np artemix.pl oni zrobia ci projekt i doradza czy warto rezygnowac z oswietlenia centralnego w przypadku twojego salonu
olgala
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2011 12:20

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: lola_lu » 16 kwie 2015 11:13

Moim zdaniem ile ludzi tyle opini, najlepiej kieruj sie swoimi potrzebami. W małym pomieszczeniu lepiej sprawdza sie moim zdaniem oświetlenie centralne w dużym punktowe, ale to kwestia potrzeb. Ja bardzo lubię różnego rodzaju źródła światła. Polecam wybrać się do sklepu gdzie mają duży wybór i porozmawiać ze sprzedawcą na pewno cos doradzi. Polecam salon Agata Meble w Łodzi przy Tesco.
lola_lu
 
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2014 10:31

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: Ekspert WMB » 01 cze 2015 16:39

Nie trzeba zrezygnować z centralnego oświetlenia. Dodatkowo można stworzyć dodatkowe oświetlenie. Można to zrobić za pomocą elementów sztukaterii - faset oświetleniowych połączonych z taśmami LED. Gotowe elementy można malować, a dzięki różnorodnym kształtom, można dopasować odpowiednie do każdego stylu wnętrza. Można wkomponować elementy klasyczne w nowoczesne wnętrze :)
Obrazek
Obrazek
WMB - nowa jakość dekoracji
www.wmb.pl
Ekspert WMB
 
Posty: 34
Rejestracja: 26 mar 2015 13:57

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: betilaja24 » 18 sie 2016 17:47

Moim zdaniem lepiej też postawić na oświetlenie górne, czyli takie na środku sufitu. Ja też wolę takie właśnie, gdyż uważam, że ładnie się światło rozchodzi, a można dodać też lampy podłogowe. Moja propozycja lampy na środku to: http://zoomroom.pl/lampa-dek-51-biala-5300065?page=%7Bpage%7D
betilaja24
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2016 17:43

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: myrte » 24 sie 2016 18:11

nie rezygnowałabym z oświetlenia centralnego, chociaż u siebie w salonie mam ciepłe oświetlenie LED.
________
http://www.ultra-elektro.pl/
myrte
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2016 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: oświetlenie centalne - czy zrezygnować?

Postautor: mano25 » 25 sie 2016 21:54

Ja w każdym pomieszczeniu zamontowałem oświetlenie centralne. Do salonu żona wybrała fikuśną lampę, a do pozostałych pokoi zdecydowaliśmy się na proste i eleganckie lampy LED o ciepłej barwie. Przykładowo do kuchni zamówiłem natynkową lampę z sklepu GTV - http://www.gtv.com.pl/pl/produkty?view=productdetails&virtuemart_product_id=698&virtuemart_category_id=186. Bardzo fajnie się wkomponowała w ogólny wygląd kuchni i nie ma z nią żadnego problemu.
mano25
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2016 21:56


Wróć do Oświetlenie

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu