Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: vat3 » 03 gru 2009 09:14

Może się mylę, ale wydaje mi sie że meble z Jysku zasadniczo nie odbiegaja jakościowo (stylistycznie też raczej nie) od mebli z IKEA, czy się mylę? Z dwojga złego :D , co byście polecili. Ich atutem jest głównie cena, a u mnie z kasa bywa również, toteż zastanawiam sie nad wyborem mniejszego zła :/

pozdrawiam i proszę o wymianę doświadcen
vat3
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2009 10:58

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: walerianna » 04 gru 2009 02:30

Rzeczwywiście, meble sosnowe w Jysku są podobne do tych z IKEA czyli łatwo je uszkodzić, zależy oczywiście gdzie będą stały i jak się dba o meble, do pokoju dziecięcego kompletnie się nie nadają no i nie są lakierowane więc jak się przybrudzą nie ma jakich umyć, a poza tym są ładne, zależy kto co lubi oczywiście, mi się podobają, ale już bym nie kupiła kolejnych, komody wylądowały w garażu i trzymamy w nich narzędzia i śrubki.
Oczywiście to moje doświadczenia, jeśli ktoś dba o meble to mogą mu służyć przez lata
walerianna
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009 21:45

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: DagaS » 10 gru 2009 06:41

Stanowczo odradzam zakupy w Jysku. Po bolesnej nauczce wychodzę z założenia, że lepiej zapłacić nieco więcej, ale mieć porządnie wykonany mebel a nie śmieć z odpadów. Dwa razy skusiłam się na promocyjne ceny krzeseł w Jysku. Dwa razy krzesła wędrowały do reklamacji. Dostałam nowe, które też rozpadły się po kilku miesiącach. Szkoda zdrowia
Awatar użytkownika
DagaS
 
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2009 11:54

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: GAlutka » 21 gru 2016 16:55

obie marki skandynawskie...więc styl podobny, jakosciowo tez. Jesli coś tanie to słabe raczej a drewno, wiadomo...jakosciowo podobnie, cenowo jysk wydaje mi sie drozszy..
GAlutka
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2016 15:36

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: kalinna_1982 » 27 gru 2016 15:03

Ja zdecydowanie bardziej wolę Ikeę. W jysku osobiście nie kupowałam, żadnych mebli, ale słyszałam od znajomych, że ich jakość jest tragiczna. Meble się rozpadają w zaskakująco szybkim tempie. Sama mam kilka mebli z ikea i jeszcze żadnego z nich nie reklamowałam, a cenowo wygląda to bardzo przystępnie.
kalinna_1982
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2016 13:29

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: Endy40 » 29 gru 2016 12:20

Wolę Ikeę, jest większy wybór i bardziej przystępne ceny niż w Jysk
Endy40
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2016 13:58

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: Paulina » 06 sty 2017 18:38

Mnie zaskoczyło, że w Jysku można kupić bawełniane poszewki na jaśki w identycznych wzorach jak niektóre komplety pościeli z Ikei. Ikea nie ma w asortymencie poszewek na jaśki. Jakość marna, ale są bardzo tanie i jak komuś pasują to czemu nie, ale to raczej taki zakup na kilka miesięcy i do wymiany.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: Paulina » 06 sty 2017 18:42

Meble w Jysku to w większości szmelc, chociaż moi rodzice mają stamtąd olejowaną dębową witrynę i komodę i jakość tych akurat mebli jest naprawdę w porządku, fakt, najtańsze też nie były, chociaż w porównaniu z innymi producentami dębowych mebli to i tak grosze.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: lasekni » 14 kwie 2017 09:02

Mam meble z IKEA i z Jysk, kupowane w tym samym czasie przy urządzaniu mieszkania. Te z IKEI są super, te z Jyska najchętniej bym już wywaliła i kupiła coś nowego.. dramat, 4 lata nie minęły, a wszystko zaczyna się sypać, więc ja Jyska nie polecam :(
lasekni
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2017 07:33

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: Karina.art » 19 kwie 2017 07:25

Ja też większość mebli kupowałam w IKEI, fakt, że nie z tych najtańszych serii, ale tych porządniejszych i trzymają się, nie narzekam :) Chociaż o dziwo też kilka razy zdarzyło mi się zamówić coś przez internet, bo cena kusiła i też się jeszcze nie rozczarowałam jakością zamawianych mebli, więc warto spróbować i może w cenie jyska trafi się coś fajniejszego
Karina.art
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2017 11:36

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: ilona83 » 26 wrz 2017 12:20

Wydaje mi sie, ze jednak Jysk stoi o co najmniej klase nizej niz IKEA. Ich meble sprawiaja wrazenie takich bardziej tandetnych, co nie znaczy ze w IKEI sie rownie tandetnych nie znajdzie.
ilona83
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2017 12:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: bnnero12 » 17 paź 2017 14:51

Zdecydowanie wolę Ikea ;)
bnnero12
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2017 13:41

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: tanteo » 25 lis 2017 17:54

Ja również wolę sklep IKEA, wielki wybór i design trafiający w różne gusta ;)
http://www.dzx.pl/pl/
tanteo
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2017 17:51

Re: Jysk czy IKEA - podobieństwa i różnice

Postautor: Pluvuwoza » 02 lut 2018 10:17

IKEA jest przede wszystkim dużo większa, więc jak potrzebuję coś na szybko to raczej Jysk, a jak chcę sobie pochodzić i zrobić większe zakupy to wtedy IKEA.
Pluvuwoza
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2018 13:57


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu