szukam czegoś awangardowego na ściany

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: lubiekolory » 04 lut 2015 14:10

Ja miałem kiedyś szalony pomysł, ale jako że narazie wynajmuje mieszkanie zrezygnowałem z niego, ale w swoim domu spróbuję go wprowadzić. Przeglądając płytki o różnych motywach, pomyślałem czemu by z pojedynczych płytek, bądź z dwójek, trójek, czy czwórek(zależy jakich rozmiarow) nie zrobić obrazów wtopionych w jakiś ładny gres? Powstałoby coś na wzór mozaiki. A wybierać w motywach możemy do woli, wystarczy przejechać sie do pobliskiego sklepu, albo poszukać inspiracji w necie. Duży wybór płytek jest np. w correa.pl, a podobnych sklepów jest więcej :) Jak komuś spodoba się mój pomysł i go wdroży niech pochwali się na forum :)
lubiekolory
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2015 13:36

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Mirek89 » 21 lut 2015 19:59

Spróbuj wrzucić ogłoszenie na jakiś olx i znaleźć studenta z ASP który coś Ci wykona. Tak wychodzi taniej i masz coś oryginalnego, takiego jak chcesz ;)
Mirek89
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2015 19:52

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: anetaK » 15 kwie 2015 14:06

A mnie się podobają fototapety. Super się prezentują.
Awatar użytkownika
anetaK
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015 11:32

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: anastazja4390 » 04 maja 2015 12:22

Zobacz na stronę posterilla.pl. Takie plakaty są teraz bardzo modne. Możesz wybrać takie, które będą odzwierciedlać twoje przekonania, zasady wartości, albo takie które będą spójne z twoim ja . Jest tego sporo, także jestem pewna, że coś ci podpasuje.
anastazja4390
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 sty 2014 18:20

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Monikaaa » 21 sie 2015 14:49

Dobrym pomysłem na ozdobienie ścian mogą się okazać zamontowane grzejniki dekoracyjne. Dobrze dobrane kolorystycznie dają niesamowity efekt. MI w tym temacie pomogła architektka wnętrz, zaprojektowała ścianę salonu właśnie z zastosowaniem dokładnie takiego grzejnika http://kaldekor.pl/grzejnik-albero
Monikaaa
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2015 14:42

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Daria Malinowa » 11 wrz 2015 09:50

Grafiki i napisy, które można samemu wydrukować. można wydrukować wyjątkowe cytaty które coś dla nas znaczą, albo grafikę która odnosi się do jakiegoś wydarzenia, a to włożone w ramki a4 lub a3. proste a efekt super :)
Daria Malinowa
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2015 11:59

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: wawa111 » 20 kwie 2016 17:10

Może taka boazeria jak tutaj http://www.podlogidrewniane.pl/boazeria-angielska/ rodem z angielskich wnętrz, fajnie to wygląda widziałem na żywo.
wawa111
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2014 12:05

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: andrewk » 30 cze 2016 16:45

Bardzo awangardowe to nie jest, dla mnie to klasyka. Elegancko to wygląda, ale jednak klasycznie. Jeśli mówimy o dekoracjach ściennych niebanalnych to można wykorzystać, coraz popularniejszy element - betonowe dekory ścienne. Oczywiście wykonane z betonu architektonicznego np. kolorowe ROLY-POLY.
andrewk
 
Posty: 26
Rejestracja: 14 gru 2012 17:14

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: marek123 » 30 cze 2017 09:05

Polecam grzejniki retro Tubus do aranżacji wnętrz o charakterze loftowym https://www.grzejniki-lazienkowe.com.pl/produkt/grzejnik-instal-projekt-tubus-2. 30 kolorów bez dopłaty w cenie białego. Możliwe zamówienie retro nóżek i umiszczenie grzejnika na podłodze na nóżkach. Duże moce aż do 3500 W.
marek123
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2017 15:07

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: stapka18 » 24 lip 2017 07:25

Myślę, że najbardziej oryginalny będzie obraz malowany na zamówienie. Tylko ty będziesz taki mieć.
stapka18
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2016 13:13

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Natka99 » 26 lip 2017 07:41

Tez jestem zdania, że obrazy będą najlepszym rozwiązaniem, ale przecież wcale nie trzeba ich robić na zamówienie. Teraz jest tak duży wybór, że spokojnie można kupić prawdziwe "okazy". Ja ma z Jagodowego Kota w salonie, a teraz córka ten http://www.jagodowykot.pl/shop/dekoracje-wnetrza/pioropusz-spojrzen-nowoczesny-obraz-na-plotnie/ wybrała sobie do pokoju. Też chce go sobie powiesić przy biurku, chociaż ja twierdzę, że łanie by wyglądał przy łóżku, ale to już jej wybór.
Natka99
 
Posty: 46
Rejestracja: 25 paź 2016 10:51

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Zuzanna_ » 30 sie 2017 07:55

Hmm mozaika tego typu może wyglądać naprawdę ciekawie. Tym bardziej, że znów wraca do mody:) Podsyłam ci artykuł, który może okazać się dla ciebie bardzo pomocny http://blog4design.pl/mozaika-wciaz-modna-dekoracja/
Zuzanna_
 
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2017 11:28

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Lenka888 » 22 paź 2017 09:39

Nowoczesne obrazy, czy grafika też potrafią być awangardowe i widzę, że nie tylko ja kupuję je do sowjego domu w jagodowymkocie. Masz rację @Natka, że u nich jest na czym to przysłowiowe oko zaczepić, przyznam, że wcześniej jak przeglądałam różne oferty takich jak to określiłaś okazów nie znalazłam. Ciekawe co wybrałaś do swojej sypialni bo u mnie wisi to ich przedwiośnie.
Lenka888
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2016 08:02

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: GAlutka » 01 lis 2017 10:14

a może surowy beton...tak po prostu? zamiast tapet, fototapet, kolorów wszelakich? ja tak planuję w sypialni, zobaczymy co z tego wyjdzie ale na http://betonnadom.pl/zanim-kupisz/faq/surowy-beton-scianie-rozwiazanie-wybrac poczytałam, wybrałam i tak naprawdę mam zamiar zaryzykowac. Jakby nie było bedzie to pomysł stosunkowo oryginalny. Moi znajomi maja ściany białe, beżowe, różowe czy fiolet nawet. A ja w kuchni mam cegłę a w sypialni bedzie beton, a co;)
GAlutka
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2016 15:36

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: klarysa » 18 cze 2018 11:40

Tapety? Nawet fajnie wyglądają w jakieś niebanalne wzory. Może beton surowy pomalowany farbą. Albo takie coś jak grafika na szkle. Też ciekawie wygląda. Mam taką w kuchni zamówioną na RK-Glass ale widziałam, że też tak samo robią na ściany do salonu albo zamiast tradycyjnych obrazów na ścianę.
klarysa
 
Posty: 82
Rejestracja: 06 lip 2016 07:36
Lokalizacja: Skawina

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: szalon » 22 cze 2018 12:47

Taki beton ma moja przyjaciółka w mieszkaniu. Nawet nawet to wygląda, coś innego. ale chyba u siebie bym się nie zdecydowała z obawy o chłodny wystrój, ja to kocham żywe i ciepłe kolory. w sypialni trochę poszalałam i pomalowałam jedną ścianę na odcień Szkarłatna Różna z palety kolorów świata a trzeba mu oddać że neutralny kolor to to nie jest :p ale fajnie, podoba mi się taki mocny akcent. tym bardziej że pozostałe ściany są już jasne więc dobrze to ze sobą współgra
Awatar użytkownika
szalon
 
Posty: 44
Rejestracja: 30 paź 2011 12:41

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: fionka303 » 18 paź 2018 18:02

Tapety? Serio? Nie szłabym znowu w tapetowanie. Beton tez jakos do mnie nie przemawia chociaz wiadomo to kwestia aranzacji i pomysłu na takie wnetrze. Rodzice ostatnio montowali na ścianach u siebie w domu - dokladnie na jednej scianie deski drewniane za rada projektanta. Szok jak to swietnie wyszlo i absolutnie nie ma poczucia przytloczenia. To pewnie tez za sprawa kolorow, bo drewno pomalowali olejem do drewna luxdecor w jasnych odcieniach - troszeczke delikatniejszych niz szarosci
fionka303
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 wrz 2017 13:27

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: starawarszawa » 26 lis 2018 09:57

Może być jakaś fototapeta np. abstrakcyjna. Mozna fajne takie wzory znaleźć na wielu stronach, np. na tej https://www.dekorolka.pl/fototapety-abstrakcje . Na pewno coś da się tam znaleźć, jak nie fototapeta to może plakat czy obraz na płótnie.
starawarszawa
 
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2017 15:14

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: beataka » 03 sty 2019 20:36

Mi ostatnio wpadła w oko taka tapeta. Ma złote elementy, które błyskają w świetle i choć za złotem nie przepadam, podoba mi się bardzo w tym wydaniu.

Obrazek
żródło: http://www.mikka.com.pl/sciany-podlogi/
beataka
 
Posty: 27
Rejestracja: 16 sty 2013 14:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: klarysa » 28 lut 2019 13:30

Wynajmuję nowe biuro od CitySpace w Krakowie i jest to tylko tymczasowe lokum. Więc wiercenie w ścianach odpada. Macie może pomysł jak mogę bezinwazyjnie powiesić na ścianie obraz albo jakąś grafikę? Zależy mi na tym, aby nie było śladu gdy będę się wyprowadzać.
klarysa
 
Posty: 82
Rejestracja: 06 lip 2016 07:36
Lokalizacja: Skawina

PoprzedniaNastępna

Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu