[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4900: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3948)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4902: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3948)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4903: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3948)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4904: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3948)
Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka : Pokój Dziecka • Forum.ProjektowanieWnetrz.eu Forum.ProjektowanieWnetrz.eu • Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka : Pokój Dziecka


Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Moderator: Paulina

Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Aleksandra » 23 cze 2009 21:25

W związku z koniecznością urządzenia dziecinnego pokoju stanęłam przed poważnym problemem, co z bogatej oferty elementów wystroju wnętrz powinnam wybrać. Chcę, aby moje dziecko miało wyjątkowy pokój, który będzie dla niego azylem. Miejscem, gdzie w przyszłości będzie chętnie bawić się z przyjaciółmi i wypoczywać. Na rynku produktów jest wiele, a sama do końca nie wiem na co powinnam się zdecydować. Zależy mi na utrzymaniu tego pokoju w radosnych barwach, ale z drugiej strony nie chciałabym przesadzić z ostrymi kolorami. Myślałam o stworzeniu wnętrza związnego, z jakimś motywem przewodnim. Obawiam się jednak, żeby innowacyjne rozwiązania nie przesłoniły funkcjonalności.
Zastanawiam się głównie nad doborem technik, które pomogą mi na początek, zrewolucjonizować wygląd ścian. Czy powinnam wybrać powszechnie dostępne już od dłuższego czasu fototapety, czy może skupić się na szukaniu ciekawych naklejek, które ostatnio stały się tak popularne. Rozważam również zastosowanie borderów, naklejek z pianki lub po prostu zwyczajnych szablonów malarskich. A może powinnam darować sobie te "udziwnienia" i zafundować zwykłą tapetę?
Interesują mnie bliższe informacje dotyczące każdego z tych rozwiązań, bym mogła z czystym sumieniem dokonać właściwego wyboru i stworzyć wymarzone miejsce szalonych zabaw i błogiego odpoczynku dla dziecka.
Aleksandra
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009 19:16

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Marian » 24 cze 2009 00:24

Jak słusznie zauważyłaś fototapety są znane już od dawna, a więc zdecydowanie wiadomo, czego się można po nich spodziewać. Niezatarte wspomnienie powszechnie wytapetowanych palm tuż po wejściu na rynek tego rodzaju dekoracji ściennych, trąciło tandetą. Jeśli jednak znajdziesz ciekawy wzór, który potem uda Ci się dobrze wkomponować w pozostałe elementy wystroju pokoju dziecka, może się to okazać całkiem dobrym projektem. Jednak najważniejsze jest prawidłowe położenie tapety. W innym razie można się spodziewać marnego efektu. Jeśli chodzi o pomysł z naklejkami uważam, że sprawa wymaga większego zastanowienia i tu nie byłbym już taki sceptyczny. W przypadku produktów z pianki sądzę, że fakt wypukłości po naklejeniu na ścianę dodaje im niezaprzeczalnego uroku. Obawiam się jednak, że właśnie poprzez "odstawanie", ten typ ściennej dekoracji może szybko ulec zniszczeniu, zwłaszcza, że ma to być umieszczone w pokoju dziecka. Tak więc, raczej skłaniałbym się do zarekomendowania tych "zwykłych" naklejek, które jak to reklamują dystrybutorzy: idealnie przylegają do powierzchni ściany, nie niszczą się, a w razie problemów można je odkleić. Niezależnie jednak od decyzji, jaka zostanie podjęta, należy zachować umiar. Zbyt wiele elementów ograniczy możliwości skupienia uwagi i z czasem stanie się męczące. Naklejki powinny wtopić się w przestrzeń, a nie być wymuszonym dodatkiem. Ważna jest również odpowiednia wielkość elementów: za duże będą zbyt "nachalne", a za małe nie zagwarantują dobrego efektu. Proszę się nie zrażać i życzę powodzenia :)
Marian
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2009 19:22

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Violetta » 24 cze 2009 15:43

Zaprojektowanie przytulnego wnętrza dla dziecka to faktycznie nie lada wyzwanie. Jeśli chodzi o kwestię borderów to ich wykorzystanie musi być z pewnością bardzo przemyślaną decyzją. Warto się zastanowić czy zasadne jest stosowanie takiego „szlaczka” i przedzielanie ściany na pół. Jeśli natrafisz na takie z ładnym wzorem, który wzbogaci wystrój wnętrza to gratuluję, aczkolwiek nie sądzę, aby był to najtrafniejszy pomysł. Bordery raczej uważam za przestarzałe, a w pokoju dziecka rozumiem, że miałyby to być wzorki z księżniczkami, autkami albo innymi rysuneczkami, co niespecjalnie będzie wyglądało na tak małym formacie. Za to szablony malarskie jak najbardziej mogą okazać się przydatne. Trzeba mieć odrobinę cierpliwości i szczyptę talentu, żeby się z tym uporać, ale tak przygotowane kompozycje mogą być naprawdę ciekawe. Dodatkowo unikniesz stresu, czy przypadkiem zakupiona ozdoba ścienna nie odklei się po kilku tygodniach. Jedno jest pewne nie poddawaj się, warto poświęcić trochę więcej uwagi przy urządzaniu wnętrza pokoju dziecięcego. Smutne tapety i zwykłe ściany nawet przy dobrych dodatkach nie będą prezentowały się tak okazale jak przemyślany spójny wystrój.
Violetta
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009 21:39

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Aleksandra » 26 cze 2009 03:07

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Teraz będzie mi łatwiej wybrać konkretne produkty, które pomogą mi przemienić pokój dziecka w bajkowa krainę. Czy mogłabym jeszcze liczyć na podrzucenie pomysłów, gdzie mogę znaleźć niezbędne przy dekorowaniu elementy? I w jakim przedziale cenowym znajdują się te nowinki?
Aleksandra
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009 19:16

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Marcel » 26 cze 2009 16:45

Zanim zdecydujesz się na coś konkretnego uważam, że świetną propozycją będzie nietypowy zestaw naklejek. W pierwszym poście pisałaś o tym, że myślisz o urządzeniu pokoju z motywem przewodnim. Ostatnio natknąłem się na fenomenalny projekt, a mianowicie zestaw naklejek imitujących krajobraz popularnej gry Nintendo: Mario Bross. Według własnego uznania, bo ten produkt jest faktycznie przeznaczony dla zagorzałych fanów legendarnej gry, więcej informacji znajdziesz bezpośrednio na stronie producenta: http://www.whatisblik.com/nintendo/ . Niestety, taki zestaw nie należy do najtańszych. Zdaje się, że trzeba za niego zapłacić 75 dolarów, a tylko jeden może okazać się niewystarczający.
Marcel
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2009 13:43

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Marian » 03 lip 2009 00:35

Uważam, że najprostszym i najlepszym, co mogę polecić to skorzystanie z serwisu allegro.pl i tam wyszukanie wymarzonych elementów do dekoracji dziecięcego pokoju. Jeśli chodzi o naklejki to ich ceny, (jak to na allegro) rozpoczynają się już nawet od 1zł,a kończą około 230 zł. Na początku trzeba jednak dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Należy ustalić, czy zakup będzie dotyczył naklejek zebranych w komplety tematyczne czy na sztuki oraz jaka ma być ich wielkość. Na stronie http://wikam.com.pl/ są dostępne naklejki na sztuki już nawet od 5 zł. Natomiast tutaj: http://www.modern-wall.pl/index.php?id_kat=55&kat=55 proponowane są naklejki w rozmiarach S (np. 30cm x 32 cm), M (np. 50cm x 54 cm), L (np. 80cm x 86 cm), XL (np. 100cm x 108 cm) w cenach odpowiednio: 50zł, 80zł, 100zł i 120zł. Naklejki z pianki nie są tak często spotykane, jak te zwykłe i ich ceny wahają się teoretycznie od 20zł, aczkolwiek najczęściej jest to przedział od 40zł do 60zł. (http://www.shasha.pl/category/41469/naklejki.html ).
Jeśli chodzi natomiast o fototapety to ceny sięgają od 39zł do nawet 250zł, choć rozsądna cena nie przewyższa raczej 75zł. Bardzo ciekawym pomysłem są fototapety z postaciami dobrze znanymi dzieciom z popularnych bajek, a także możliwość zgłoszenia własnego projektu, co jest idealnym rozwiązaniem dla kreatywnych rodziców, którym zależy na oryginalności. Tego typu oferty można odnaleźć właśnie na allegro.pl Tu trzeba być jednak ostrożnym, bo bardzo często podana cena to kwota za metr kwadratowy tapety.
Marian
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2009 19:22

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Bianka » 16 wrz 2009 08:56

WItam

NIe wiem w wieku masz dziecko. Ale najlepiej jest (tak zrobilam to ze swoimi) nie uzywac zadnych naklejek bo to niestety nie ma duszy... Wszytkie wzory sa takie same.. Tylko kupic pare farb i razem z dzieckiem zaplanowac taka sciane. W koncu dziecko tylko samo wie jak chce zeby ten pokoj ostatecznie wygladal... Moze chce misia, a moze samolot? To moze dziecko zidentyfikowac z jedgo miejscem a nie tylko ograniczyc sie do wsadzenia malego czlowieka jak chomika do klatki ktora wymyslili mu zadni lansu rodzice....
Co o tym mysklicie? U mnie dzieciaki byly zachwycone... niestety duzo sprzatania potem..

Pozdrawiama
Bianka
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2009 08:49

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: kyci-kyci » 22 wrz 2009 16:10

Myślę, że takie rozwiązanie sprawdza się, gdy dzieci są już nieco starsze.
Ostateczny Krach Systemu Korporacji!
kyci-kyci
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2009 15:58

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Chr1suu » 25 wrz 2009 22:29

Pamiętam jak kiedyś fototapety robiono tylko z palmami , takie plażowe klimaty , dosyć tandetnie to wyglądało , teraz z ciekawości porozglądałem się i naprawdę mają niektóre niezłe , np na . Planowałem zrobić coś w końcu z mieszkaniem i myślę że to nie zły pomysł , a dzieciakom napewno się spodoba .
Chr1suu
 
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2009 22:27

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Magda.Mała.Mi » 25 paź 2009 17:14

wydaje mi się, że kolory są dobrym pomysłem - zasłony, ściany, meble.
Magda Mała Mi
Awatar użytkownika
Magda.Mała.Mi
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2009 07:34

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: słoneczko » 24 lut 2010 13:01

Moim zdaniem taki fototapety i naklejki na ściany są bardzo fajnym pomysłem i sposobem na to, żeby ożywić pokój dziecka. Wydaje mi się, że im bardziej słoneczne i żywe kolory w pokoju dziecka, tym lepiej nasza pociecha będzie się w nim czuła. Jak szukałam zasłon do mojej sypialni natrafiłam na sklep dekoria.pl i bardzo mnie zauroczyła aranżacja dziecięcego pokoiku, w której było dużo "morskich" akcentów. Naprawdę bardzo słodkie;)
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: bettyboop » 28 kwie 2010 16:00

również uważam, że tego typu urozmaicenie w pokoju dziecięcym będzie się fajnie prezentować i na pewno dziecko będzie się lepiej czuło w kolorowym pokoju, ze swojej strony mogę polecić sklep decorations.pl gdzie jest cały dział poświęcony ozdobom ściennym do pokojów dziecięcych, ja znalazłam tam parę rozwiązań, które bardzo mi się spodobały, także mam nadzieję, że również znajdziesz tam inspirację do pokoju swojego dziecka
bettyboop
 
Posty: 59
Rejestracja: 28 kwie 2010 15:26

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: karolek » 29 kwie 2010 08:33

Dzięki za namiary:) Faktycznie na decorations.pl sa fantastyczne rzeczy i można spokojnie znaleźć coś ciekawego dla siebie. Podoba mi się ,że obecnie traktuje się pokój dziecięcy jako szczególne pomieszczenie- nie musi być utrzymane w stylistyce całego mieszkania, to takie małe królestwo albo kraina fantazji:)
karolek
 
Posty: 33
Rejestracja: 29 kwie 2010 08:21

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: stylowenaklejki » 29 maja 2010 16:41

polecam wzory naklejek na sciane i lodowke z bajkowymi elementami w kolorze i monochromatyczne


mozemy wykonac rowniez wzory na indywidualne zamowienie, w razie pytan prosze o emaila ze strony
stylowenaklejki
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2010 16:31

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: M2 Studio DEKORAL » 15 sie 2010 11:57

Można też coś z bazy 9mln zdjęć. Można znaleźć ciekawe tematy dla dzieci (np. morskie)
zapraszam na [url][/url]www.fototapety.com.pl[/url][/url]

możemy wydrukować naklejki (także laminowane) , tapety i fototapety (również materiałowe, możemy drukować wprost na dostarczonych meblach, płytkach drzwiach (także przesuwnych) oraz drukujemy wprost na szkle (również szkło laminowane i szyby zespolone) - np. robimy witraże.
M2 Studio DEKORAL
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2010 11:50

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: emotino » 16 sie 2010 09:33

fototapeta to genialne rozwiązanie, ożywia pomieszczenie
emotino
 
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2010 12:44

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: bigtrix » 20 paź 2010 16:39

Naklejki do pokoju dziecka to tu a fototapety to tu
Dla każdego coś... by oko zawiesić ;)
bigtrix
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2010 16:26

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Gosia » 15 lut 2011 10:13

można taką fototapetę nakleić nie tylko na ścianę, ale również na meble, np. na fronty szafy, nie trzeba tego robić samemu, przy zakupie mebli do pokoju dziecięcego można zastanowić się nad taką szafą na wymiar gdzie można przechowywać nie tylko ubrania ale i zabawki, zamawiając można dopytać o opcję frontów z ciekawą fototapetą, na tej stronie są ciekawe pomysły wykonania takich drzwi:
http://www.iszafy.pl/pl/dokumenty/dladzieci
Awatar użytkownika
Gosia
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 lis 2010 14:05

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Tomaszek » 01 sie 2011 21:05

u nas mamy w pokoju córeczki jedną, ale nie fototapetę, ale naklejkę: o taką:
http://naklejkowicz.pl/?629,chatka-z-piernika (chciałem linknać grafikę, ale się nie da :( )
Córeczka (3.5 lat) niezwykle zadowolona z tego, z resztą jak każde dziecko z czegoś co dostanie. Póki co się trzyma (minęło 3 miesiące) i nie dała rady zedrzeć.

Uprzedzam przez spreyowaniem w pokoju dziecka ponieważ zawiera ciężkie metale!
Tomaszek
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2011 19:12

Re: Naklejki,fototapety,czyli jak ożywić pokój dziecka

Postautor: Fru » 18 gru 2011 12:07

Warto zrobić dla dziecka fajną fototapetę, najlepiej z postaciami z bajek. Fajnie to ożywi pokój dziecka i będzie tworzyć bajkowy świat. Sam taki świat stworzyłam dla moich maluchów. Pomogli mi w tym fotodekoracje.com, świetnie mi zamontowali i wydrukowali fototapetę.
Fru
 
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2011 14:16

Następna

Wróć do Pokój Dziecka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu