Jak rozjaśnic pokój.

Moderator: Paulina

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: julitta622 » 25 lut 2018 22:11

Gra światłem jest dobrym sposobem na rozświetlenie pokoju, ale ja tez postawiłabym na jakieś dodatki.
U siebie w dużym pokoju mam szare ściany w dwóch odcieniach - jasny, ciemny, czarne meble i kanapę. Chciałam, żeby było na chłodno i tak "czysto", ale wyszło ciężko i ciemno. No to pojawiły się na ścianach białe ramki z obrazkami, biały dywan pod kanapą i na https://www.indelo.pl/poduszki-dekoracyjne-cat-36 kupiłam poduszki w pastelowych kolorach. I wyszło super, nawet mnie efekt zaskoczył. Nadal mam tą swoją "czystość" ale już w innym wymiarze ;)
Jeśli powiesz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Awatar użytkownika
julitta622
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2016 16:28
Lokalizacja: Leszno

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: tom823 » 27 lut 2018 14:33

Podstawa to dla mnie duża ilość luster i jasne kolory. Tak zaaranżowany salon czy jakikolwiek pokój na pewno zyska na jasności. Ja przymierzam się dodatkowo do położenia białej podłogi. Myślę o deskach albo o panelach, choć nie wiem czy białe, tudzież jasne panele się sprawdzą. Skłaniam się ku deskom drewnianym z firmy KOMFORT jednak wciąż nie wiem na kiedy zaplanować remont i jaki dokładnie odcień wybrać. Czy ktoś też planuje taką dużą zmianę w pomieszczeniu w imię dobrego smaku?
tom823
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2018 14:19

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: andrut » 06 mar 2018 16:22

My zastosowaliśmy białe ściany z popielatym sufitem i meble w stylu skandynawskim coś w stylu sosna bielona, wypoczynek biały z dodatkami grafitu, wnętrze jest bardzo jasne i urządzone coś na styl właśnie skandynawski z nowoczesnymi dodatkami. Pojawiaja sie detale ze stali nierdzewnej jak karnisze i lampa.
andrut
 
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018 12:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: pirote » 21 mar 2018 10:32

Moja żona zajmowała się doborem kolorów i wybrała połączenie kilku beżowych odcieni z palety kolorów świata duluxa co w rezultacie rozjaśniło wnętrze. Meble są popielate, dodatki w dużej mierze białe i beżowe. Zastosowaliśmy jeszcze szerokie lustro na jednej ze ścian na przeciw okna i to też dało fajny efekt ;)
pirote
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2010 22:21

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: marek75 » 12 kwie 2018 15:16

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem będą jasne ściany, niekoniecznie białe, ale może kolor ecru. Porozglądaj się też za jasnymi dodatkami, które są teraz bardzo modne. ;)
marek75
 
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2015 12:34

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: Pokojowa12 » 05 cze 2019 01:22

Najlepiej rozjaśnia biel. Mi bardzo się podobają na ścianach panele 3D - http://naklejkomania.eu/641-panele-3d
W przypadku zaciemnionego pokoju to najlepiej własnie postawić na jasne barwy no i może jakieś kolorowe dodatki? Coś w pastelach? :)
Pokojowa12
 
Posty: 62
Rejestracja: 13 cze 2012 19:06

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: Lenka888 » 24 cze 2019 16:28

A to akurat prawda, biel doskonale sie do tego celu nadaje. Sama postawiłam na ten kolor jednak ja zdecydowałam się na zakup https://scandicsofa.pl/pl/p/Sofa-Klematisar-Edycja-limitowana/408 . Piękny mebel, a z ta czerń dodaje tylko uroku. Wiem, że będzie wspaniale wyglądać w naszym salonie i spełni swoje zadanie, czyli rozjaśni go, a sądzę, że też podkreśli styl ajki panuje u nas. Na dodatem zyskamy wygodny i praktyczny mebel.
Lenka888
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2016 08:02

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: pomalowana » 02 wrz 2020 08:47

Po prostu doświetlić i pomalować na biało albo na jasno, wtedy będzie efekt. Akurat Magnat Ceramic Care ma fajną paletę barw bez problemu można coś dla siebie wybrać. Mi się tą farbą bardzo łatwo maluje i efekt jest fajny
pomalowana
 
Posty: 46
Rejestracja: 24 sty 2013 12:53

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: szampon » 21 sty 2021 16:55

aby rozjaśnić wnętrza warto zastosować jasne elementy wystroju. Ja zastosowałbym jasne podłogi. Widziałem ładne panele winylowe Arbiton wyglądają jak beton. Takie klimaty mi odpowiadają. Do tego jasne ściany i wnętrze optycznie większe i na pewno jasne. Dodałbym jeden mocny akcent np sofę w ciemny kolorze.
szampon
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 sty 2016 13:44

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: delima » 29 mar 2023 16:30

mnie bardzo podobają się dywany np wełniane :) ciekawy art zresztą na temat dywanów czytałam ostatnio tutaj https://www.tvtu.pl/dywan-naturalny-czy-warto-go-kupic-i-jak-go-czyscic-8277/ zobaczcie sobie, bo sporo jest informacji nt tego czy warto i jak go czyścić :)
delima
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2014 11:40

Re: Jak rozjaśnic pokój.

Postautor: Eizzy » 24 lis 2023 14:34

Ja bym postawiła na jasne ściany, ale nie farbę czy tapetę, tylko coś oryginalnego jak np. płyty ścienne od Kronospan https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/producenci/okladziny-scienne-i-podlogowe/panele-laminowane/175603-kronospan
U mnie w salonie mam właśnie taką aranżację i przestrzeń wygląda naprawdę fajnie :)
Praca to ciągła walka. Do obiadu - z głodem, po obiedzie - ze snem.
Awatar użytkownika
Eizzy
 
Posty: 97
Rejestracja: 03 sie 2012 11:55
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Poprzednia

Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu