jak ożywić ściany??

Moderator: Paulina

jak ożywić ściany??

Postautor: słoneczko » 29 kwie 2010 11:50

Macie jakieś pomysły na to, żeby w bardzo szybki i prosty sposób zmienić wygląd ścian?
Mój stary kolor ścian mi się już znudził, a nie chcę robić generalnego malowania. I tak sobie pomyślałam, że może dobry wyjściem w tej sytuacji byłby jakiś szablon, albo naklejka ściana. Może macie jakieś fajne wzory, które mogłabym wykorzystać??
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: serwetka » 06 maja 2010 15:15

Szablon, jak najbardziej. Mało pracy, a efekty widoczne i znacząco wpływające na charakter pokoju. Zobacz sobie ciekawe rozwiązanie w tym [treści reklamowe usunięte]salonie z fajnie pomyślanymi wzorami malowanymi na przekładkę kolorów, albo ten [treści reklamowe usunięte]salon z ładnymi grafikami drzewa na ścianach. dobór wzoru zależy też od koloru jaki masz na ścianie, metrażu, funkcji pomieszczenia i indywidualnych upodobań oczywiście...
serwetka
 
Posty: 61
Rejestracja: 19 paź 2009 15:47

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: bettyboop » 07 maja 2010 21:16

szablon jest faktycznie dobrym pomysłem, ja jestem teraz zauroczona jeszcze nalepkami wielkoformatowymi, totalnie odmieniają ścianę, a co za tym idzie, cały pokój, moim faworytem jest ta: http://decorations.pl/Naklejka_wielkofo ... 6-432.html chociaż w tym sklepie znajdziesz również ciekawe szablony i inne dekoracje, ogólnie taki rozwiązania wydają mi się bardzo ciekawe :)
bettyboop
 
Posty: 59
Rejestracja: 28 kwie 2010 15:26

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: MebloHurt24 » 14 maja 2010 14:06

Szablony to fajny pomysł,dzięki nim szybko zmienisz wygląd zwykłej białej ściany w różne wzory malarskie. Ewentualnie możesz pomysleć o zmianie koloru ścian na inny,ale to już wiecej pracy.
MebloHurt24
 
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010 13:30

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: słoneczko » 17 maja 2010 13:20

No też tak myślę, że szablon czy naklejka to jest bardzo dobre rozwiązanie. Dlatego czekam na więcej opinii i propozycji na ten temat.
Mnie się bardzo podoba taki szablon http://www.decorations.pl/Szablon_dekor ... 2-815.html tylko nie wiem, czy będzie pasował do salonu, A wy jak myślicie. Dobrze by było zastosować taki motyw na jednej ze ścian??
Czy może lepiej będzie poszukać czegoś innego??
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: MebloHurt24 » 09 cze 2010 11:30

Wg mnie jak najbardziej tak. Masz dosyć uniwersalny kolor ścian,wiec z przyklejeniem takiego szablonu nie powinno być większoego problemu. Bardzo dobry pomysł.
MebloHurt24
 
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010 13:30

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: serwetka » 15 cze 2010 18:42

W temacie przypomniało mi się jeszcze jedno mieszkanie z ciekawymi ścianami. Takie schematyczne, nie inwazyjne rysunki w bardzo przejrzysty sposób ożywiają ścianę, przykuwając jednocześnie uwagę. Pomysł o tyle interesujący, że puki co oryginalny.
serwetka
 
Posty: 61
Rejestracja: 19 paź 2009 15:47

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: domoholik » 25 cze 2010 13:48

Najlepszym sposobem są tapety, ale oczywiście nie takie tradycyjne. Do wzorzystych tapet można dokupić jeszcze takie specjalne elementy, które przykleja się na powierzchnie - bardzo oryginalnie to wygląda, ściana nabiera charakteru. Oprócz tego są jeszcze tynki, z których można wyczarować magiczne wzory. Innym pomysłem są fototapety na wszystkich ścianach w pomieszczeniu - świetnie to wygląda, tylko trzeba się liczyć z tym, że wchodząc do takiego pomieszczenia będzie się miało dziwne wrażenie zagubienia, jak motyw na ścianach będzie przedstawiał jakąś otwarta przestrzeń.
domoholik
 
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2010 12:17

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: MebloHurt24 » 09 lip 2010 08:28

Mnie też bardzo podobają się szablony:)
MebloHurt24
 
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010 13:30

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: Ligeia » 18 lip 2010 21:36

Dodam jeszcze od siebie panele dekoracyjne: http://fabrykaform.pl/salon_panele_deko ... 3_667.html
Ligeia
 
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2010 09:43

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: MebloHurt24 » 19 lip 2010 09:56

bardzo fajne te panele Ligeia;)
MebloHurt24
 
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010 13:30

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: SebeSebe » 27 lut 2018 13:21

Szablony, naklejki są spoko. Czasem po prostu zwykłe obrazy, ale jakieś ciekawe. Ogólnie mam wrażenie, że tapety wracają trochę do łaski. Osobiście jednak nie lubię zbyt przesadzonych wnętrz i nadmiar wszystkiego może nie być najlepszym pomysłem.
SebeSebe
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 gru 2016 12:29

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: jamnik » 13 mar 2018 21:13

Połącz dwa fajne kolory ścian, np. mnie się podoba coś takiego:

Obrazek

Fot.: Śnieżka
jamnik
 
Posty: 29
Rejestracja: 30 mar 2016 20:45

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: Meblowiec.pl » 15 mar 2018 09:57

Witam serdecznie.
Szablony są dobrym pomysłem. Nie trzeba ich nawet kupować, można zrobić samemu. Wystarczy pomysł i karton ewentualnie tektura i nożyk do papieru :) Obrazy również zmienią wygląd ściany. Przykładowo, na ścianę można zawiesić obraz trzywarstwowy nawet z ulubionego zdjęcia. Inny, choć już bardziej czasochłonny pomysł to kawałek tapety, cegły.
Pozdrawiam.
Internetowy sklep meblowy.
Zapraszamy na zakupy na meblowiec.pl
Awatar użytkownika
Meblowiec.pl
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2018 09:32

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: SebeSebe » 16 mar 2018 12:05

Mnie się wydaje, że najlepiej rodzinnymi fotografiami. To są elementy, które zawsze będą pasować do wnętrza, nadadzą pomieszczeniu charakteru oraz zainteresują każdego kto nas odwiedzi.
SebeSebe
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 gru 2016 12:29

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: jamnik » 18 mar 2018 21:24

No właśnie, ścianę można po prostu pomalować, albo dołączyć jakieś dodatki. Tej ścianie ze zdjęcia rozwieszone fotografie by nie zaszkodziły, może jakby nie była taka pusta jak to widać teraz to aranżacja okazałaby się o wiele lepsza.
jamnik
 
Posty: 29
Rejestracja: 30 mar 2016 20:45

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: darekw » 19 mar 2018 12:26

Wow na tym zdjęciu super to wygląda, chyba też przemaluje ściany na taki kolor ;)
darekw
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018 12:16

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: szalon » 21 mar 2018 10:27

No jasne że tak. Zwykłe przemalowanie na inny kolor już daje efekt. A nie wiem czemu ludzie czasami do malowania podchodzą z takim strachem, że to tyle roboty i w ogóle... Ja nie wiem... kupiłam ostatnio puszkę matowego duluxa easycare i sama pod nieobecność męża wymalowałam ściany w sypialni. Zajęło mi to może z 3-4 godziny bez jakiegoś generalnego remontu. Tylko meble odsunęłam, przykryłam i wsio. Teraz malowanie to pikuś
Awatar użytkownika
szalon
 
Posty: 44
Rejestracja: 30 paź 2011 12:41

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: Natka99 » 23 maja 2018 06:41

No tak, ale jeśli ma to być bez malowania, to wszystko zmienia. Ja bym postawiła na obraz. sama tak zrobiłam. Chciałam troche właśnie zmieni, a nie chciałam malować ścian. Trochę poszperałam i kupiłam piękny olejny za niewielkie w sumie pieniądze. Zobaczcie jak duży jest ich wybór http://www.jagodowykot.pl/kategoria-produktu/wnetrza/dekoracje-wnetrza/grafiki-obrazy/obrazy/ , a co jeden to ładniejszy. Trochę miałam problemów z wyborem.
Natka99
 
Posty: 46
Rejestracja: 25 paź 2016 10:51

Re: jak ożywić ściany??

Postautor: marchewa » 23 maja 2018 10:15

Moim zdaniem dobrym sposobem na ożywienie ściany jest przyklejenie zegara ściennego, np. jednego z dostępnych na http://naklejkomania.eu/540-zegary-scienne . Wybór jest spory, tak więc każdy znajdzie coś, co będzie mu pasowało.
marchewa
 
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2016 12:53

Następna

Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu