szukam czegoś awangardowego na ściany

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: focus9 » 13 paź 2009 09:16

Lubię nieco awangardowy klimat i szukam czegoś na ścianę, jakiegoś obrazu, ale nie chce zdjęc w antyramach, pejzażyków ani abstrakcji, czy jest coś jeszcze czym można wprwaodzić w mieszkaniu jakiś oryginalny klimacik? Bedę wdzięczny za wszystkie sugestie o ile nie będzie to jeleń na rykowisku:)
focus9
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2009 08:51

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Tender » 14 paź 2009 11:43

Znalazłem na allegro fajne amerykańskie reklamy z lat 50 i 60, musiałbym zobaczyć to wnętrze, ale wydaje mi się ze takie reklamy moga dac ciekwy efekt
Tender
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2009 11:41

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Bonita » 20 paź 2009 09:53

jest stronka ze zdjęciami różnych rzeczy pod mikroskopem, jakiś takich żyjątek bakterii , substancji w różnych technikach wykonanych, co daje niesamowite efekty, wzrory geometryczne, albo abstrakcje, można iśc do takich specjalnych firm które moga to powiększyći bach fajna sprawna na ścianę
Załączniki
abstrakcja.jpg
small world.jpg
Bonita
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2009 09:48

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: focus9 » 20 paź 2009 21:02

Rzeczywiście świetne, ale może by tak ktoś to dodał jakiegoś linka? :)
focus9
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2009 08:51

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Bonita » 21 paź 2009 08:45

Bonita
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2009 09:48

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: serwetka » 21 paź 2009 14:52

a może fototapeta? co powiesz na coś takiego: http://www.domoklik.pl/inspirujace-wnetrza/269/paryz-w-mieszkaniu ? Z tego co się orientuję to można sobie wydrukować cokolwiek, nawet pomysły własnego autorstwa. dzieki temu masz cos niepowtarzalnego. Nie wiem czy zdecydowalbym sie akurat na wieże Eifla, ale pomysł generalnie inspirujący moim zdaniem...
serwetka
 
Posty: 61
Rejestracja: 19 paź 2009 15:47

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Bolek » 22 paź 2009 14:47

Rzeczywiście wieży eifla też bym sobie nie przykleił za to Big Bena czy Bazylikę Świętego Piotra już bardzo chętnie :lol:
Bolek
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2009 14:45

takie tam motylki

Postautor: Panpikuś » 24 paź 2009 13:42

Te pomysły są z pewnością bardzo ciekwe, ale myślę że nic nie przebije motyli Paula Villińskiego. Facet mieszka w stanach i potrafi wyczarowywac z puszek od piwa prawdziwe cudeńka. Takie motylki moga mięc różne kolory, można tworzyc z nich różne konfiguracje, które doskonale ożywiają wnęrze. Problemem może byc co najwyżej dostępnośc tych cacuszek, ale myślę, że jeśli go grzecznie poprosic to Pawełek wystruga kilka owadzików i wyśle paczuszkę do Polski :).
Załączniki
motyle wilińskiego.jpg
Panpikuś
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2009 13:37

No super

Postautor: Baktrian » 27 paź 2009 13:43

Te motylki są naprawdę zajebiaszcze, juz lecę po puszkę po coli i nożyczki:). A tak serio to zastanwiam sie, jaki jest sens zamieszczania takich diseinerskich cacuszek, skoro wiadomo, że nie są one dostępne dla przeciętnego śmiertelnika. Jakoś nie wierzę, w tę przesyłkę ze stanów :) . A nawet jeśli to nie mam zamiaru sprzedawac samochodu, żeby kupic sobie motylka.
Baktrian
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2009 13:39

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: Mondeo » 28 paź 2009 09:58

drogi wielbłądzie, oczywiście oryginale motylki mogą byc trochę drogie, ale przcież zamieszczne tu pomysły można potraktowac jako inspirację jesli spodoba Ci się coś możesz sam wykombinowa sposób jak można to zastosowac, motylki na pewno można wykowac inna techniką i znacznie taniej.
Mondeo
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2009 08:29

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: tagalog » 29 paź 2009 11:04

Motyle są rewelacyjne!!! Ja lubię kombinować z malunkami na ścianach. Możesz też zaangazować kilka osób do zrobienia ogromniastego kolażu z różnych materiałów, a ich rodzaj i kolorystykę dobrać do wnętrza . Przy okazji fajna zabawa ze znajomymi.
Awatar użytkownika
tagalog
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2009 15:50
Lokalizacja: Gdynia

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: RysioL » 29 paź 2009 11:34

Rzeczywiście kolarz ze znajomymi to świetny pomysł, trochę farby, skrzynka piwa, i potem znowu trochę farby, żeby zamalować powstałe "arcydzieło" :)
Awatar użytkownika
RysioL
 
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2009 11:32

Mozaika

Postautor: Kiciunia » 30 paź 2009 15:05

Radosną twórczość na ścianie,( oczywiscie nie neguję,może znajomi maja jakiś twórczy potencjał i dadzą radę) można przykryć mozaiką. Okazuje się że sprawdza sie nie tylko w łazience, przcież w starożytnym rzymie był to ekskluzywny element wystroju. Są firmy które robia naprawde ciekwe wzory
Załączniki
Mozaika w salonie.jpg
Mozaika w salonie1.jpg
Awatar użytkownika
Kiciunia
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2009 15:00

piaskowiec jakiś

Postautor: domel » 02 lis 2009 11:45

A co powiecie na takie cacuszko? Z tego co napisał autor ściana została wykonana z naturalnego piaskowca, a motyw wycięty z palisandra ( z klepki parkietowej :D ). Koronkowa robota, bo każdy kamyszek był dopasowany do sąsiedniego. Jeśli jeszcze dodam, że podłoga jest też z palisandra to możecie sobie wyobrazić całość.
Załączniki
ciana w salonie.JPG
domel
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2009 11:35

jeśli nie motylki to może ważki

Postautor: cindrella » 16 lis 2009 11:32

Jakiś czas temu ktoś forsował jakiś amerykański design z motylkami z metalu jakiegoś artysty z ameryki. Cena nie padła, ale zapewne jak ty zwykle bywa jest astronomiczna. Ale u nas, na rynku są również fajne jakieś latajace stworzenia, np. ważki w sklepie glamstor, efekt nie gorszy od motylków a i cena zapewne bardziej przystępna bo tylko jedyne 260 zł za 20 owadów ;) Jak te ważki wyglądają uwidoczniam na załąoczonym obrazku.
Załączniki
ważki na ścianę.jpg
ważki na ścianę.jpg (9.12 KiB) Przeglądany 13926 razy
Awatar użytkownika
cindrella
 
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2009 15:13

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: michalstachyra » 22 lis 2009 17:40

witam,
a ja polecam wlasna osobe
www.stachyrafreski.pl
kontakt 607668587
lub michalstachyra@tlen.pl
michalstachyra
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2009 17:38

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: RastaF » 10 gru 2009 14:18

Myślę, że takie ozdoby wyczerpują znamiona awangardowosci, nawet zakładając, że mamy do czynienia z absolutym miłośnikiem maszyn do pisania :D
Załączniki
Koszmarne czy genialne 1.jpg
Awatar użytkownika
RastaF
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2009 09:18

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: hihot » 17 gru 2009 14:16

po serii niezwykle ekscentrycznych pomysłów porponuję nudne obrazy naścienne, jakieś takie tkane czy tez wykonane w innej technice:)
Załączniki
obrazydosalonu4.jpg
hihot
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2009 10:58

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: cometa » 02 gru 2010 10:50

Też bardzo mi się podobają różne oryginalne projekty na ścianach, np. to moim zdaniem wygląda rewelacyjnie: http://n-design.pl/#/pl/galeria/apartam ... zawa?p=624 Nie jest tak oklepane jak fototapeta i na pewno wygląda o oryginalniej.
cometa
 
Posty: 35
Rejestracja: 25 lis 2010 09:43

Re: szukam czegoś awangardowego na ściany

Postautor: grazka.b » 28 lut 2011 09:45

Witam.
Rowniez jestem zainteresowany tematem fototapet.
Chcialbym okleic nia caly salon 40m2, oczywiscie tak zeby byla bez powtorzen.
Szukam czegos w stylu "miasto noca".
Ile moglo by kosztowac zamowienie, wykonanie oraz oklejenie (nie chce sam tego robic, poniewaz ma to wygladac PROFESJONALNIE).
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
Grazka B.
grazka.b
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2011 09:40

Następna

Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość



© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu