Ciekawe zestawienia kolorystyczne

Informacje o aktualnych trendach w architekturze wnętrz i nie tylko.

Moderator: Paulina

Ciekawe zestawienia kolorystyczne

Postautor: Anna Dmuchawiec » 19 lis 2009 14:05

Napiszcie jeszcze proszę jakie macie zestwienia kolorystyczne w swoich salonach, szukam czegość naprawdę niebanalnego i odjechanego. Chcę naprawdę zaszaleć. Mąż grozi rozwodem, ale ja chcę by wnętrze oddawało moją oryginalną i nieposkromioną naturę! ;) Prosze choć o parę kropli inspiracji!!
Anna Dmuchawiec
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009 13:51

Re: Ciekawe zestawienia kolorystyczne

Postautor: sobieradek » 20 lis 2009 14:06

Myślę, że zawsze najlepiej skorzystać z jakichś wizualizacji. Jest taki liknk "pomaluj swój dom" na stronie Dekorala i tam można wybrać wnętrze z kilku proponowanych i dobrać do niego odpowiednie kolory. Wybrane barwy najlepiej przetestować na wizualizacjach w kilku wnętrzach(bardziej zacienionych i z efektem dużego nasłonecznienia) daje to lepsze wyobrażenie danego koloru w rzeczywistości. Zestawiając kolory można korzystać z palety farb gotowych albo poszaleć z paleta niestandardową. Do wybranego koloru pojawiają się tabelki z kolorami i odcieniami "dopełniającymi" które najlepiej współgrają z wybraną podstawą. W niektórych wnętrzach istnieje możliwość pomalowania jednej ściany w kilka różnych kolorów! Na dodatek każdy niestandardowy kolor ma swoje konkretne oznaczenie które można bez problemu zamawiać z mieszalnika. Tak wiec miłej zabawy!!!
sobieradek
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009 10:52

Re: Ciekawe zestawienia kolorystyczne

Postautor: wladek10 » 13 mar 2014 16:27

Mnie się podobają żywe zestawienia kolorystyczne, np. zieleń i żółty. Szczególnie w kuchni to się sprawdza, ale nie tylko. Warto urządzić swój salon w tak wiosennych kolorach. Podoba mi się żółty zestawiony z fioletem. Te kolory znakomicie ze sobą kontrastują, tworząc bardzo oryginalny design.
apeco.pl
wladek10
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2014 12:24


Wróć do Design, wzornictwo, pomysły

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu