problem z małą łazienką

Moderator: Paulina

Re: problem z małą łazienką

Postautor: olakoniesz » 30 sty 2017 12:16

Zwykle jest tak, że łazienka zajmuję niewielką część naszych mieszkań, w przypadku ograniczonej powierzchni warto się zastanowić czy wybieramy wannę czy tez to będzie kabina prysznicowa zajmująca mniej miejsca. Są też opcje kombinowane, czyli wanna z taflą szkoła, zabezpieczająca naszą podłogę przez wodą podczas kąpieli. :)
Awatar użytkownika
olakoniesz
 
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2017 15:28

Re: problem z małą łazienką

Postautor: stapka18 » 08 lut 2017 09:03

Trzeba zwrócić uwagę na wymiary łazienki, a później szukać albo małej wanny jak ta: http://swiatlazienek.com.pl/p50937,balteco-rhea-15-bath-wanna-wolnostojaca-biala-149-100-h-63-cm-rhea-bath.html, albo małego prysznica, co akurat jest mniej wygodne.
stapka18
 
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2016 13:13

Re: problem z małą łazienką

Postautor: XxxCcc » 08 lut 2017 09:37

Dlatego ja właśnie wolę mieć u siebie prysznic niż normalną wannę . Też mam kłopoty z nie do końca dużym metrażem i wiem że trzeba wszystko dokładnie sobie oszacować aby nie zabrakło miejsca na swobodne poruszanie się po łazience . A poza tym prysznic jest naprawdę bardzo praktyczny . Można byle kiedy wejść i umyć się . z wanną to zawsze jakoś Zdecydowanie więcej czasu schodzi . Tak to trzeba napuścić wodę a poza tym jakoś tak człowiek jest przyzwyczajony że w kabinie myje się szybciej A w wannie jakoś wolniej . Moim zdaniem prysznic jest bardziej przeznaczony dla takich ludzi aktywnych którzy nie mają zbyt wiele czasu na te kwestie
XxxCcc
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2017 09:33

Re: problem z małą łazienką

Postautor: olakoniesz » 09 lut 2017 10:40

To prawda co mówisz, no i wanna w moim przypadku pamiętam była dużym kłopotem dla osób starszych. Brak odpowiednio mocno przymocowanej poręczy, utrudnia prawidłowe korzystanie z wanny i jest sporym problemem, dlatego warto to wziąć pod uwagę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
olakoniesz
 
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2017 15:28

Re: problem z małą łazienką

Postautor: Alicja37 » 09 lut 2017 19:11

Co do problemu z małą łazienką. Ja bym spróbowała powiększyć pomieszczenie poprzez dodanie dużego lustra. Akurat szukam jakiejś dobrej oferty, co do lustra, bo sama muszę się w nie zaopatrzeć. Robię mały remont w łazience. Znalazłam naprawdę korzystną okazję: http://www.aluramy.pl/lustra . Dowolna rama i lustro na wymiar.
Alicja37
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2017 18:25

Re: problem z małą łazienką

Postautor: MalyKsiaze » 14 lut 2017 09:22

Znam ten ból, ponieważ także u siebie mam niezbyt dużą łazienkę. Jeśli jednak kupisz odpowiednie rzeczy o odpowiednich parametrach i wszystko sensownie poukładasz, to niczego ci w tej łazience nie zabraknie
Awatar użytkownika
MalyKsiaze
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2017 09:16

Re: problem z małą łazienką

Postautor: olakoniesz » 22 lut 2017 10:17

Warto też zaciągnąć pomysłów z poradników, których znajdziemy w internecie np: umieszczenie dużych pojemnych szuflad na kosmetyki, szczotki do włosów czy suszarkę bezpośrednio pod umywalką. Im mniej kosmetyków i drobnych rzeczy tym nasza łazienka będzie wyglądać na mniej zagraconą. Ostatnio trafiłam na taki poradnik i mogę go gorąco polecić https://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/mala_lazienka___duzy_problem,3747.html
Awatar użytkownika
olakoniesz
 
Posty: 11
Rejestracja: 16 sty 2017 15:28

Re: problem z małą łazienką

Postautor: Lajkonik » 15 mar 2017 17:44

Niestety ja też mam u siebie ten problem, ponieważ nie mamy zbyt dużej łazienki, przez co nie mogę sobie pozwolić na przykład na posiadanie jednocześnie kabiny prysznicowe i wanny. U mnie jest kabina, ponieważ zajmuje mniej miejsca no i też można w niej szybciej wziąć prysznic
Lajkonik
 
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017 17:35

Re: problem z małą łazienką

Postautor: lilijka80 » 31 maja 2017 11:14

Ja mimo wszystko nie umiałabym zrezygnować z wanny, mam zgrabną, trójkątną wannę, która mieści się w mojej małej łazience, więc się da :) Pozbycie się pralki z łazienki to faktycznie dobra decyzja, pozwoliło nam to zaoszczędzić sporo miejsca. Co jeszcze mogę doradzić? Dobrą firmę projektującą meble. U mnie pan Robert z firmy Lamix meble robił kuchnię, ale widziałam na ich stronie, że łazienkami też się zajmują i mają ciekawe aranżacje.
lilijka80
 
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017 14:25

Re: problem z małą łazienką

Postautor: Zuzanna_ » 28 cze 2017 09:07

Dłuższą stronę wyłóż ciemniejszymi płytkami, a wąską ścianę jasnymi – tym sposobem wnętrze będzie wyglądało na szersze i nieco krótsze :) moja siostra miała właśnie taki problem, ale obkładając wąskie ściany konglomeratem kwarcytowym firmy Technistone w odcieniu Crystal Absolute White z wtopionymi drobinkami szkła i zwierciadeł, wizualnie poszerzyła wnętrze, a zarazem je rozjaśniła i nadała mu blasku :) podsyłam link do tych płyt: http://www.technistone.com/pl/color/24
Zuzanna_
 
Posty: 9
Rejestracja: 06 kwie 2017 11:28

Re: problem z małą łazienką

Postautor: marek123 » 29 cze 2017 15:28

Dodam tylko od siebie że sporo miejsca można zaoszczędzić instalując stelaż podtynkowy w narożniku łazienki. Jest taki stelaż narożny Sanit , chyba najmniejszy na rynku sporo oszczędności miejsca bo jest gabarytowo niewielki. Parametry wytrzymałości i spłukiwania ma takie same jak standardowy stelaż. Do tego oszczędza parę dobrych setek dlatego że kosztuje 650 zł. Taki geberit pewnie 2 razy więcej. Stelaże wc w tym narożny
, niski i kilka innych niestandardowych znalazłem tu http://lazienkatop.pl/k9,wyposazenie-lazienki-stelaze-podtynkowe.html
marek123
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2017 15:07

Re: problem z małą łazienką

Postautor: ryszard231 » 25 wrz 2017 07:36

a jaki to jest problem

___________________________
https://swiatfit.pl
ryszard231
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2017 07:34

Re: problem z małą łazienką

Postautor: lilijka80 » 20 paź 2017 22:01

Ostatnio odświeżałam wygląd swojej łazienki i chciałam ją zrobić jak najbardziej klasycznie i minimalistycznie. Ciężko teraz znaleźć dobre (jakościowo) gadżety do łazienki... Koleżanka ostatnio zamawiała dużo rzeczy przez stronkę homedome.pl i bardzo sobie chwaliła i jakość i wygląd (bo rzeczywiście na stronie rzeczy są śliczne!) Kupowała któraś z was już coś z tej strony?
lilijka80
 
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2017 14:25

Re: problem z małą łazienką

Postautor: Lenka888 » 22 paź 2017 09:33

Kązdy tak narzeka, że mała łazienka to duży problem. Moim zdanie nie, owszem to wyzwanie ale uwerzcie, że da sie ją fajnie i funkcjonalnie urządzic. Nasza taka własnie jest mała ale jakoś dało się nam wszystko fajnie zaaranżować. W dużej mierze przyczynił się do tego wybór mebli na domizdrowie.pl. Fajne, ciekawie zaprojektowane i bardzo funkcjonalne. Zdecydowaliśmy się na jasną kolorystykę, wiadomo, jasne kolory optycznie powiększają takie małe pomieszczenia, do tego duże lustro i biała armatura, wystarczyło tylko dodać parę ożywczych drobiazgów i po kłopocie.
Lenka888
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2016 08:02

Poprzednia

Wróć do Łazienka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu