tynk gliniany - szukam informacji i zdjęć

Moderator: Paulina

tynk gliniany - szukam informacji i zdjęć

Postautor: Wściekły pies » 04 gru 2009 12:28

Witam
Podoba mi sie takie rozwiązanie i zastnawianam sie na ile to jest funkcjonalne i jakie są możliwości kolorystyczne. Proszę zatem o jakieś zdjecia jeśli to możłiwe
dzieki
Awatar użytkownika
Wściekły pies
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2009 12:22

Re: tynk gliniany - szukam informacji i zdjęć

Postautor: RastaF » 07 gru 2009 09:27

To prawdziwy strzał w 10. Tynk gliniany jest moim zdaniem najlepszy, jeśli chodzi o tworzenie klimatu pomieszczeń. Jeśli płoży sie go np. w łazience to likwiduje się zupełnie problem osadzania pary. Myślę, że tynk glinany wpisuje się w trend nautalnych tynków, po latach dominacji chemii. I zdrowe i ładnie wygląda.

Wydaje mi się że Twoja decyzja jest bardzo dobra

pozdrawiam
Awatar użytkownika
RastaF
 
Posty: 5
Rejestracja: 07 gru 2009 09:18

Re: tynk gliniany - szukam informacji i zdjęć

Postautor: Fragile » 14 gru 2009 14:47

Już zdecydowałam się na taki tynk w domu. Z tego co wiem to ma same zalety:

- można go stosować na wszystkie podłoża: beton, cegła, drewno, stary tynk, kamień. Tynk ma właściwości estetyczne, jest równy, gładki i bez rys. Zachowuje wszystkie właściwości gliny, narożniki można wykonać z ostrą krawędzią lub lekko zaokrąglone.

- można go malować (stosując dowolne farby, szczególnie polecamy farby na bazie wapna lub farby silikatowe.
- Tynki te są w 100% ekologiczne bez żadnych nienaturalnych składników.

- Główną zaletą tynków glinianych jest korzystny wpływ na mikroklimat pomieszczeń. Spowodowane jest to przede wszystkim zdolnością zapraw glinianych do wchłaniania wilgoci z powietrza i późniejszego jej oddawania, zdolnością wiązania kurzu, nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych substancji zawartych w powietrzu wewnętrznym, np. dymu tytoniowego. Tynki gliniane powodują podniesienie komfortu cieplnego pomieszczeń dzięki zdolności akumulacji i wypromieniowywania ciepła. Z tego też względu są one szczególnie przydatne do stosowania w przypadku instalacji ogrzewania ściennego, także wysokotemperaturowego. Zaprawy gliniane są ponadto dobrym materiałem dźwiękochłonnym. Ze względu na niską wilgotność równowagową gliny zaprawy gliniane w kontakcie z drewnem utrzymują je w stanie suchym

A jak wyglądają pomalowane tynki gliniane - widać na zdjęciu:
Załączniki
tg_1.jpg
Awatar użytkownika
Fragile
 
Posty: 10
Rejestracja: 14 gru 2009 14:37

Re: tynk gliniany - szukam informacji i zdjęć

Postautor: Manuela30 » 25 gru 2013 11:36

wow, nie wiedziałam, że takie są, super pomysł
Awatar użytkownika
Manuela30
 
Posty: 142
Rejestracja: 17 lis 2012 10:16


Wróć do Ściany

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu