Z jakiego drewna wybrać meble dla siebie ?

Moderator: Paulina

Z jakiego drewna wybrać meble dla siebie ?

Postautor: Imperiusz » 07 lip 2015 11:08

Bardzo istotną kwestią przy zakupie mebli, choć może nie każdy zaczyna właśnie o tego tylko od ceny (która jest równie ważna, a czasami decydująca) wybór mebli , jest materiał jego wykonania. Rodzaj drewna z jakiego wykonany jest mebel decyduje o jego trwałości,wytrzymałości, ale także o jego walorach estetyczny.
Dlatego warto dobrze zastanowić się przed zakupem i przemyśleć, każdy aspekt.
Pomocny będzie tutaj artykuł na blogu http://www.meblebukowe24.pl/z-jakiego-drewna-wybrac-meble-dla-siebie , który pokazuję kompromis wyboru między cena i jakością.
Imperiusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2015 13:06

Re: Z jakiego drewna wybrać meble dla siebie ?

Postautor: Paulina » 14 sie 2015 17:50

To prawda, że drewno ma przewagę nad materiałami drewnopodobnymi. Oprócz tego, że jest materiałem naturalnym i pięknym, to z wdziękiem się starzeje a ślady zużycia często nadają dodatkowego charakteru, zresztą to surowiec, który łatwo odnowić. Zdecydowanie polecam wybór drewnianych mebli, nawet jeśli nie dysponujemy większą sumą pieniędzy, to obecnie można znaleźć coś interesującego w rozsądnej cenie, choćby odwiedzając tzw. klamociarnie.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Z jakiego drewna wybrać meble dla siebie ?

Postautor: Magnat » 19 sie 2015 09:02

spoko, ale drewno bukowe pomimo swojej trwałości jest też bardzo drogie i ciężki. do czego zastosować takie drewno? meble ogrodowe?
Magnat
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2015 09:00

Re: Z jakiego drewna wybrać meble dla siebie ?

Postautor: kamyczek » 30 wrz 2015 09:30

Cóż ja mam dębowy stół po babci i nie zamieniłabym go na żaden inny. Jest strasznie ciężki, sama ledwo mogę go przesunąć. Wymaga odnowienia, ale wolę zainwestować w jego odrestaurowanie niż zapłacić tyle samo za stół, który po kilku latach będzie otarty i poniszczony. Nie ma to jak naturalne drewno, a nie żadne mdf czy sklejki.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32


Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu