buduję dom

Wszystko na temat wykonania prac wykończeniowych. Porady, opinie, ciekawostki.

Moderator: Paulina

buduję dom

Postautor: wreska » 24 maja 2010 10:04

Cześć przygotowuje się do budowy domu - podoba mi się ekipa z budwesta.pl - ktoś już z nimi budowała z was?
wreska
 
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2010 11:28

Re: buduję dom

Postautor: marek_p » 10 sie 2010 08:45

Ja korzystałem z usług Budwesty – wybudowali mi domek w 3 miesiące a i cena była naprawdę konkurencyjna.
marek_p
 
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2010 13:26

Re: buduję dom

Postautor: mirosława » 23 wrz 2014 08:59

Jeśli planujecie pewne prace wykonać samemu- to polecam wam zaopatrzyć się w podstawowe narzędzie- tutaj. Nie polecam kupowanie tanich chińskich bubli. które się wyginają i łamią przedwcześnie.
mirosława
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2014 07:56

Re: buduję dom

Postautor: Aza » 28 gru 2015 19:51

Jakieś lekkie prace to rzeczywiście taniej wykonać samemu. Na pewno przy wytyczeniu granic działki czy usytuowania domu na działce nie warto kombinować samemu. Łatwo o pomyłkę i wówczas pociągnie to za sobą sporo problemów. Warto pomyśleć na zatrudnieniem geodety http://www.geo-szkic.pl/ Profesjonalnie i szybko wytyczą granice jak również stworzą potrzebne mapki do pozwolenia na budowę.
Aza
 
Posty: 31
Rejestracja: 12 maja 2015 20:40

Re: buduję dom

Postautor: marika.wes » 29 lip 2016 13:31

Z budową domu można się przeliczyć. Ja korzystałem z gotowego projektu od http://www.archipelag.pl/projekty-domow/domy-tanie-w-budowie. Byłem zadowolony. Same prace budowlane to już inna bajka. Ciężko o dobrą ekipę. Samemu ciężko z czasem.
marika.wes
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2014 08:58

Re: buduję dom

Postautor: ola933 » 14 wrz 2017 14:12

Moi rodzice zdecydowali się na dom z drewna i muszę powiedzieć, że chociaż na początku powątpiewałem w słuszność ich decyzji, to dzisiaj im zazdroszczę pięknego domu :)
Drewno budowlane najlepiej załatwiać bezpośrednio w tartaku. Będzie taniej i solidniej.
ola933
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2017 07:55

Re: buduję dom

Postautor: totui » 15 gru 2017 22:10

Skoro jesteśmy przy temacie domu, to trzeba także wziąć pod uwagę przyszłe wykończenie jego wnętrza. Warto zawczasu nagrać już sobie sprawdzonego projektanta. Z mojej strony mogę polecić https://remonty-wnetrza.warszawa.pl/ , nasza współpraca przebiegała bardzo pomyślnie. Wszystko zostało wykonane zgodnie z założeniami i w rozsądnej cenie.
totui
 
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2017 12:46

Re: buduję dom

Postautor: AnnaLis » 27 gru 2017 22:23

ola933 pisze:Moi rodzice zdecydowali się na dom z drewna i muszę powiedzieć, że chociaż na początku powątpiewałem w słuszność ich decyzji, to dzisiaj im zazdroszczę pięknego domu :)
Drewno budowlane najlepiej załatwiać bezpośrednio w tartaku. Będzie taniej i solidniej.


kurcze domek z drewna super sprawa zazdroszczę
AnnaLis
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2017 22:17

Re: buduję dom

Postautor: mazur » 30 kwie 2018 12:38

Z jednej strony domy z drewna to fajna sprawa, bo wiadomo, są zdrowsze, wilgotność jest większa, przyjemniej spędza się czas w takich domach. Z drugiej strony ponosi się spore koszta związane z konserwacją to raz, a druga sprawa, to konieczność zamontowania różnych systemów biernej ochrony przeciwpożarowej. Wprawdzie dostępność takich materiałów jest duża, ale ich koszta sa też trochę większe od standardowych. Ich cenę proponuje sprawdzić np tutaj: http://oem.promattop.pl/pl-pl/products
Awatar użytkownika
mazur
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 mar 2014 07:04

Re: buduję dom

Postautor: klarysa » 27 wrz 2018 09:16

Moja ekipa, która bardzo mnie wsparła to ludzie z aprofi.pl
Polecam ich bardzo!
klarysa
 
Posty: 82
Rejestracja: 06 lip 2016 07:36
Lokalizacja: Skawina

Re: buduję dom

Postautor: fionka303 » 14 gru 2018 23:00

@mazur to wcale nie są duże koszty...Oczywiscie to prawda ze drewniane domy sa bardziej wymagajace bo trzeba je odpowiednio zabezpieczyc zeby zachowac strukture drewna, ale my zajmujemy sie tym sami. Co dwa lata mąż z synami zabezpieczają deski impregnatem do ochrony drewna luxdecor i zajmuje im to srednio 4h... a koszty? Jedynie impregnat, ewentualnie nowe pedzle
fionka303
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 wrz 2017 13:27


Wróć do Wykonanie projektu - tematy ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu