dechy kontra podłogówka w salonie

Moderator: Paulina

dechy kontra podłogówka w salonie

Postautor: hulajdusza » 18 lis 2009 12:05

Z jedej strony chciałbym mieć cieplutka podłogę, myślałem jakimś gresiku z drugiej zaś bardzo pociąga mnie drewno i nie wiem czy nie zrezygnować z podłogówki na jego rzecz, rozsądek walczy z sercem, czy możecie mi coś doradzić?
hulajdusza
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2009 11:53

Re: dechy kontra podłogówka w salonie

Postautor: PanTadeusz » 24 lis 2009 10:45

Pozwalam sobie zacytować opnię specjalisty w forum podłogowego:
Zauważyłem że niektórzy inwestorzy wybudowali wymarzony dom, założyli ogrzewanie podłogowe, bo przecież nowoczesne i tak im doradzono, teraz przychodzi
czas na wykończenie podłóg i zaczyna się zamieszanie ….. ktoś doradzi że tylko terakota jest dobra, ktoś inny powie że panele u niego się sprawdzają bo parkiet kazano mu sobie wybić z głowy. A tak naprawdę to można zakładać co kto lubi i nie słuchać opowieści że to czy tamto nie nadaje się . Jeśli „fachowiec ” odradza Ci parkiet, to nie wiem czy to dlatego że sam nasłuchał się niestworzonych opowieści na ten temat czy po prostu nigdy nie montował parkietu na takim podłożu.
Zwolenników poszczególnych rozwiązań nie powinno się odwodzić od ich pomysłu, tylko dostosować materiały do oczekiwań. Kto chciałby parkiet nie musi się obawiać, bo nieprawdą jest że parkiet się nie nadaje, nie przepuszcza odpowiedniej ilości ciepła czy też się rozeschnie i straci wygląd. Stosując odpowiednie materiały do montażu i zachowując odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu można mieć piękny parkiet, czy to wykonany z klepek parkietowych, czy też parkiet taflowy gdzie paleta wzorów, intarsji i gatunków stosowanego drewna zaspokoi wszelkie gusty miłośników drewna na podłodze.
Praktycznie każde drewno się nadaje, stosunek gr do szer i dł to najważniejsze szczegóły które trzeba uwzględnić przy zakładaniu parkietu na ogrzewanie podłogowe.

Pozdrawiam
Jurek
Mozpar Mozaiki Renesansowe
Awatar użytkownika
PanTadeusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2009 10:40

Re: dechy kontra podłogówka w salonie

Postautor: Bohemot » 18 gru 2009 12:30

Tyle lat wbijali mi do głowy, że tam gdzie dechy nie można zrobić podłogówki, że po tym fachowym niewątpliwie wywodzie nieco zgłupiałem. Co robić, jak żyć, komu wierzyć? ;)
Awatar użytkownika
Bohemot
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2009 15:41


Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu