podłoga jesion jaki kolor mebli

Moderator: Paulina

podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Kamisia » 06 lis 2009 15:36

Hej położyłam (oczywiscie fachowc anie ja) w salonie parkiet jesion, jasny. I teraz zastanawiam się nad kolorem mebli, czy aby na pewno powinny kontrastować z podgłogą czy wręcz przeciwnie. Jak to powinno być?
Kamisia
 
Posty: 5
Rejestracja: 06 lis 2009 15:28

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: QQłka » 11 lis 2009 10:47

Jeśli masz jasną drewnianą podłogę, bo świetnie komponują się z nią ciemne meble, dając zaskakujący efekt. Ogólna zasada jest taka, że kolor podłogi powinien być albo o dwa stopnie jaśniejszy lub o wiele ciemniejszy niż meble. Podłoga i meble mogą mieć ten sam kolor tylko wtedy, jeśli ułoży się kontrastujący z nimi dywan. Z podłogą o neutralnym kolorze można z powodzeniem łączyć meble z bardzo ciemnego drewna, takiego jak wenge czy orzech. Jasne satynowane na biało meble także będą wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Meble z jasnego drewna na tle jasnych ścian i jasnej podłogi tworzą atmosferę spokoju. Takie rozwiązanie jest wprawdzie bezpieczne, ale może dać efekt nudnego wnętrza. Użycie zbyt wielu podobnych odcieni może prowadzić do monotonii.

To tyle, mam nadzieję że pomogłam
Awatar użytkownika
QQłka
 
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2009 10:35

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Maryśka Konopnicka » 13 sty 2010 14:00

My mamy Wenge do jesionu i komponuje sie całkiem nieźle, na zasadzie kontrastu
Awatar użytkownika
Maryśka Konopnicka
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2009 12:26

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: serwetka » 19 sty 2010 14:50

myślę, że jak najbardziej można też dobrać do jasnej podłogi jasne, nawet białe meble. Takie połączenie wygląda bardzo świeżo, a wnętrze staje się optycznie większe i bardziej przestrzenne. Można zastosować kontrast ale w obie strony (nawet do jasnej podłogi). nie wolno dopuścić do sytuacji, żeby meble zbytnio zlewały się z podłogą.
serwetka
 
Posty: 61
Rejestracja: 19 paź 2009 15:47

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: domoholik » 23 lut 2010 12:20

Wydaje mi się, że specjalnie nie trzeba się trzymać jasnego koloru. Ja bym do takiej podłogi wybrała ciemniejszy kolor, taki kontrast fajnie wygląda i w pokoju nie robi sie monotonnie. Sama mam w taki sposób urządzony salon i całkiem fajnie to wygląda.
domoholik
 
Posty: 13
Rejestracja: 23 lut 2010 12:17

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: karolek » 29 kwie 2010 14:03

To zależy co ci się podoba. Ja na przykład wole kiedy podłoga jest ciemniejsza od mebli, to dosyć rzadkie rozwiązanie, ale naprawdę fajnie wygląda. Właśnie tak urządziłam sobie kuchnię- podłoga ciemno brązowa a meble w kolorze kości słoniowej. Brzmi dziwnie,ale daje niebanalny efekt
karolek
 
Posty: 33
Rejestracja: 29 kwie 2010 08:21

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: MebloHurt24 » 14 maja 2010 14:13

Z jasną podłogą bardzo fajnie będą komponować się ciemne meble,stanowiłyby kontrast i w sumie daje to bardzo ładny efekt. Mebel nie muszą być jasne,możesz dopasowac je także do koloru ścian.
MebloHurt24
 
Posty: 94
Rejestracja: 12 maja 2010 13:30

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Gosia » 06 gru 2010 12:54

jeśli masz jasną podłogę i białe ściany najlepiej dla kontrastu dać ciemne meble, bo inaczej wszystko będzie się zlewało, albo np w kolorze drzwi wewnętrznych
Awatar użytkownika
Gosia
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 lis 2010 14:05

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Danka » 31 gru 2010 11:50

a co byście polecili do podłogi w kolorze karmelu (mam bambus karmelizowany), również zależałoby mi na meblach drewnianych, ale nie wiem jaki kolor?
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: sabinaart » 04 sty 2011 12:09

Do brązu najlepiej coś o ton jaśniejszego beż, mleczna kawa - czyli przekładając to na drewno doussie czy tauari, z polskich to dąb, czereśnia oraz jesion.
A tak przy okazji to fajny kolor podłogi:)
sabinaart
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2010 18:59

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Danka » 09 sty 2011 12:42

Tauari? o tym nie słyszałam...poszukam. Właśnie zastanawiałam się nad doussie. no chyba, że są jakieś meble z bambusa? bo z podłogi jestem zadowolona, ten kolor...:) już się nie mogę doczekać aż wszystko będzie gotowe!
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Danka » 04 lut 2011 13:29

no i jak z tymi meblami? co pasuje do bambusa karmelizowanego?
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: sabinaart » 12 lut 2011 13:13

no to już zalezy od twojej koncepcji: albo stawiasz na kontrast jeśli chodzi o drewno albo dostosowujesz meble do koloru podłogi, a pomieszczenia rozjaśniasz np. kanapą, zasłonami, dywanem..
sabinaart
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2010 18:59

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Danka » 13 lut 2011 19:50

no chyba zostanę przy ciemnych meblach do tej karmelizowanej podłogi. Boję się eksperymentować z innym rodzajem drewna.
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Tilti » 21 lut 2011 22:25

Danka, spróbuj to sobie może sprawdzić na deko-racji (zakładka "kreatory"). Wybierasz sobie najpierw kolor podłogi, taki jak Twój, a potem do tego dobierasz odpowiednio meble, wszystkie dodatki i od razu będziesz widzieć - pasuje, czy nie. Nie wiem, czy mają akurat do wyboru bambus, ale jak nie, to możesz spróbować coś zbliżonego i tak próbować. Powodzenia:)
Tilti
 
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2011 09:24

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Danka » 06 mar 2011 19:24

dzięki wielkie za podpowiedź. Będę szukać programu i mebli:)
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Danka » 13 mar 2011 19:12

Chyba jednak zdecyduję się na meble z sosny, buku lub jasnego klonu.
Danka
 
Posty: 80
Rejestracja: 24 paź 2010 20:08

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: kornelium » 07 lut 2012 18:07

cytat ze strony producenta podłóg pod którym podpisuje się obiema rękami:

"Podłoga jesionowa w połączeniu ze ścianami w ciepłych odcieniach oliwkowych oraz ciemnymi meblami to sposób na wnętrze w stylu klasycznym. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardziej nowoczesnego efektu, połączmy tą podłogę z szarościami, grafitami czy delikatnymi odcieniami śliwki lub granatu."
źródło: http://www.barlinek.com.pl/seria_decor/ ... ,info.html
kornelium
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2012 17:33

Re: podłoga jesion jaki kolor mebli

Postautor: Paulina » 18 lut 2012 18:12

Jasne, delikatne drewniane podłogi najlepiej łączyć z jasnymi lub średnio jasnymi meblami lub kolorowymi. Raczej odradzam zestawienie z ciężkimi i ciemnymi. Za to fajnie będą wyglądać meble z ciemną tapicerką.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41


Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu