Samochód nowy, czy używany?

Luźne rozmowy na luźne tematy...

Moderator: Paulina

Samochód nowy, czy używany?

Postautor: fabiann88 » 24 kwie 2016 14:23

Waszym zdaniem lepiej kupić samochód nowy, czy używany? Lepszy nowy z niższej półki, czy używany z wyższej?
fabiann88
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2016 16:09

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: sejkzbrodos » 06 cze 2016 18:32

Zalety używanego auta:
- większa możliwość wyboru, możemy wybierać z bogatszej oferty samochodów, z większym silnikiem i lepszym wyposażeniem
- tańsze ubezpieczenie
- mniejsza szansa na jego utratę na rzecz złodziei samochodów

Wady używanego auta:
- przede wszystkim ogromne ryzyko. Kupując taki pojazd nigdy nie możemy być do końca pewni jego przeszłości. Przeciętny klient jest tutaj na straconej pozycji. Chcący go oszukać nieuczciwy sprzedawca, może łatwo zamaskować wady techniczne oraz powypadkowe pochodzenie auta.
- odpowiedni poziom zużycia poszczególnych elementów
- musimy się liczyć z koniecznością wymiany niektórych podzespołów

Zalety nowego auta:
- prosto z fabryki, pachnący jeszcze świeżością, nie używany przez nikogo
- brak usterek technicznych i nadmiernego zużycia elementów wyposażenia
- nie musimy obawiać się kosztownych napraw
- nowe auto, nawet niższej klasy oferuje aktualne rozwiązania techniczne w kwestii bezpieczeństwa, spalania, czy osiągów, którymi często nie mogą się popisać starsze modele

Wady nowego auta:
- cena
- mając ograniczony budżet możemy sobie często pozwolić na auto niższej klasy, często nie spełniające naszych wszystkich wymagań
- bardzo szybka utrata wartości w pierwszych trzech latach użytkowania auta, sięgająca w niektórych przypadkach ponad 50% pierwotnej wartości samochodu
- wysokie koszty ubezpieczenia
- drogie wizyty gwarancyjne w autoryzowanych punktach serwisowych
sejkzbrodos
 
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2016 18:26

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: olgaa884 » 19 paź 2016 11:01

Moim zdaniem pomimo, iż nowy samochód jest lepszy od używanego, to jednak lepiej wybrać używany, jest po prostu bardziej opłacalny. Nie mówię jednak o kilkunastoletnich złomach z zagranicy, tylko o kilkuletnich modelach, takich z pełną dokumentacją, zweryfikowaną historią (znając numer VIN pojazdu jego historię można sprawdzić na http://www.autobaza.pl w tym przeszłość wypadkową) i sprawdzonym stanem technicznym - takie auta są w świetnym stanie i takie warto kupować.
olgaa884
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2016 14:09

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: barb80 » 26 paź 2016 13:05

Każde nowe auto traci 20% zaraz po wyjeździe z salonu.
lepiej używane z dobrego komisu.
barb80
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2015 15:53

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: darekbasiak » 04 maja 2017 09:17

Niby tak, ale nowe auto np. na firmę warto wziaść np w leasing wtedy się to zdecydowanie opłaca. Ja włąśnie przeglądam tutaj http://noweuzywane.eu samochody bo do firmy potrzebny jekiś wygodny transport.
darekbasiak
 
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2014 09:54

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: paullaa » 06 gru 2017 14:10

Jestem zdania że lepiej kupić niższej klasy samochód ale nowy, niż używany z niewiadomo skąd. Ja niestety to przeżyłam i ciągle musiałam korzystać z pomocy drogowej od http://www.pomoc-drogowa-rzeszow.pl/ . Dobrze że Autostar ma niskie ceny i przyjmują zlecenia całodobowo.
paullaa
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 gru 2016 15:06

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: luki21A » 09 gru 2017 14:43

Ja zawsze kupuję samochód używany.
luki21A
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2017 14:41
Lokalizacja: Katowice

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: AnnaD » 22 sty 2018 19:31

Ja mam używaną Toyotę, kupiłam 4 letnią i jestem z niej zadowolona. Ja z kolei mogę się podzielić namiarami na dobry warsztat we Wrocławiu http://klinikasamochodowa.wroclaw.pl/ Mieszczą sie przy Marco Polo 1. Ekipa solidna i cenowo dobrze, zawsze terminowi tez są, dla mnie to istotne.
AnnaD
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2017 14:24

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: SebeSebe » 26 sty 2018 14:26

Na polskie drogi to zdecydowanie używany. Kupując nowy po kilku miesiącach nie bezie większej różnicy.
SebeSebe
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 gru 2016 12:29

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: stato » 28 sty 2018 20:51

Zakup nowego auta, to strata kasy. Pojazdy bowiem bardzo szybo tracą na wartości. Lepiej zdecydować się na używany pojazd.
stato
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2018 20:48

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: pirote » 14 maja 2018 13:43

Polacy dzielą się na tych których stać na nowe auto i na tych którzy kupują auto na jakie je ich stać. W jednym i drugim razie warto pojazd "zagazować" Daje to niemałe oszczędności. Świetnie tu się sprawdza instalacja lpg optima. To całkowicie oryginalna polska produkcja.
pirote
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2010 22:21

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postautor: starawarszawa » 15 lis 2018 13:55

No może być używany czemu by nie, ale najlepiej szukać takiego od 2010 roku. No i jak trzeba jakąś część wymienić, to najlepiej na nowe, oryginalne. Ja dlatego zamawiam ze sklepu https://www.centercar.pl/partscatalogue/suzuki,1-00109.aspx i jak do tej pory ani razu się nie zawiodłem.
starawarszawa
 
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2017 15:14


Wróć do Hydepark

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu